Nieuwe namen Zeeland Jazz Koia JeeeppcN 9 JoAMMêS De oplopende spanning tussen #Trump en Kim Jong-un rond con flict ISloord Korea kan de smaak van de eieren in het #paasweekend danig bederven Zeelandjazz is een samen werking tussen de jazzfesti vals in Terneuzen en Mid delburg. De programmering in Zeeuws-Vlaanderen is al geruime tijd rond, het Mid delburgse festival, dat plaatsvindt in en rond de Kloveniersdoelen en in De Spot, maakte twee weken geleden de eerste namen be kend. Daar zijn er nu drie aan toegevoegd. Harpist Remy van Kesteren is klas siek opgeleid, maar maakt ook uitstapjes naar pop en improvisatiemuziek. Dat doet hij niet alleen lieflijk en intiem, maar ook groots en bombastisch. Sons of Kemet, de band van saxofonist en klarinet tist Shabaka Hutchings, is een van de vaandeldragers van de Britse jazz. De groep combineert Caraïbische muziek en Afrikaanse rit mes met jazz. Puur Afri kaans is het tien man tel lende Orchestre Poly Rythmo de Cotonou, dat al vijftig jaar Afro-funk speelt. Ze veroverden niet alleen Benin, maar heel West- Afrika en sinds 2009 timme ren ze ook buiten dat conti nent aan de weg. Eerder werd bekend dat Eric Vloeimans met Oliver's Cinema, BRUUT!, Lucy Woodward, Broken Brass Ensemble, BLOWtrio, de Nachtdienst en de Zee landjazz Clubnight met DJ Sandstorm naar Middelburg komen. De programmering van de vrijdag en de zaterdag in Middelburg is hiermee nagenoeg rond, voor de zon dag volgen later nog namen. In Terneuzen is Porgy en Bess het hoofdpodium. Van 9 tot en met 11 juni staan daar optredens gepland van onder anderen Shirma Rouse, het trio Montis, Goudsmit Directie, Lew Tabackin Trio en een Toots Thielemans-eerbetoon door Philip Catherine, Bert van den Brink, Bart de Nolf en Hans van Oosterhout. PZC ONLINE CORDEJONGE (CAMP B') TNegrtPHoï zaterdag 15 april 2017 Kijk op www.pzc.nl of D @pzcredactie Wi facebook.com/depzc 1 @pzcredactie @JoHornA De spanning tussen Noord- Korea en de VS loopt op. De Amerikaanse president Donald Trump tweette dinsdag dat Noord-Korea problemen zoekt met zijn nucleaire programma. De Noord-Koreaanse minister Han Song Ryol zei gisteren dat het land klaar is voor oorlog mocht Amerika hen blijven provoceren. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Onderzoek doden Dis hoek: Servisch gezin was bekend bij politie 2. Politie zet onderzoek dood duo in Dishoek voort 3. Mexicaanse order voor Damen Schelde 4. Eerbetoon aan omgeko men motorrijder 5. Provincies lappen mis schien miljoenen voor Zee land A Orchestre Poly Rythmo de Cotonou. fotoyourilenquette Zeeland Jazz heeft nieuwe namen bekendgemaakt voor het festivalonderdeel dat van 16 tot en met 18 juni plaatsvindt in Middel burg. Het zijn harpist Remy van Kesteren, de Britse groep Sons of Kemet en het Orchestre Poly Rythmo de Cotonou uit Benin. Ernst Jan Rozendaal Middelburg A Remy van Kesteren. REACTIES OP FACEBOOK Tientallen mensen re ageerden op de video van het laatste eerbetoon van de vorige week zaterdag overleden Rien Begthel. 70 motorrijders begeleid den hem gisteren naar zijn laatste rustplaats. „Rust zacht Rien... kreeg tranen in mijn ogen van dit alles...", schrijft Marja Wedts de Swart-Meeuse. „Heel in drukwekkend ook zo in het dorp. Een prachtig eerbe toon voor de familie. Sterkte voor jullie om dit verdriet een plaatsje te geven", schrijft Bianca Wolst Basting. „Ze kwa men net langs door het dorp, langs zijn huis... kip penvel... respect", zegt Dini Bustraan. TWITTER Jo Horn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44