Verbouwing Abdij kost 2,7 miljoen ENS Cl Kritiek op verhuizing ambtenaren Gwen niet door in 'The Voice' 4 GOOD LAATSTE REIS RIEN BEGTHEL Arrestaties voor harddrugs Jonge inbreker opgepakt De kantoren in de Middelburgse Abdij worden voor 2,7 miljoen euro verbouwd. Vooral het gebouw De Librije, tussen de Statenzaal en de Kloostergangen, krijgt een grote beurt. Verder komen overal flex- werkplekken en krijgt het hoofdge bouw een entree met meer uitstra ling. Het provinciebestuur wil dat de eigen medewerkers beter kunnen samenwerken, ook met externe partners. Daarvoor zijn werkplek ken met moderne faciliteiten no dig. De komen overal in het provin ciehuis. In De Librije worden de aanleg van deze nieuwe werkplekken ge combineerd met grootschalig on derhoud en het aanbrengen van een klimaatinstallatie. In het mo numentale pand is dat een kostbare zaak, dus daar is bijna 2 miljoen euro voor nodig. In dit gebouw worden ook de Statengriffie en de Statenfracties gehuisvest. Die zaten tot voor kort in de Sint Jorisdoelen aan de Balans. Dat gebouw is on langs voor ruim 1,2 miljoen euro verkocht. De bedoeling is dat geld te gebruiken voor de verbouwing. Het Heerenlogement, het hoofd gebouw van de Abdij, krijgt een in gang die meer gastvrijheid moet uitstralen. De verbouwing begint na de zomer. Eind volgend jaar moet alles klaar zijn. In juni nemen Provinciale Staten een besluit over het voorstel. HET BIJ AANKOOP VAN EEN OCCASION GRATIS AFLEVERPAKKET 1 ©AUTOPOPPE Het voornemen om zestig pro vincieambtenaren te huisvesten in het waterschapskantoor in Middelburg heeft Provinciale Staten verrast. WD, SP en PW leverden donderdagavond in de Statencommissie bestuur gepe perde kritiek. „Ik zie geen belang of nood zaak om samen te gaan zitten", zei Kees Bierens (WD). Ger van Unen (SP) kreeg 'geen fijn ge voel' bij de brief waarin het da gelijks provinciebestuur de plannen aankondigde. „Heb ik iets gemist?", vroeg Ruud Haaze (PW). „Welk probleem wordt hiermee opgelost?" Het kantoor van waterschap Scheldestromen in Middelburg staat deels leeg. Als er zestig werkplekken vanuit het provin ciehuis naartoe worden ver plaatst, kan dat als 'vliegwiel' dienen voor de samenwerking tussenbeide organisaties, meent gedeputeerde Harry van der Maas. Beide hebben al veel met elkaar te maken, bijvoorbeeld op het gebied van groen- en wegbe- heer. Het gaat om een proef, die na twee jaar wordt geëvalueerd. „Het is wel samenwerken", be nadrukte Van der Maas, "maar niet samenvoegen." Hij zegde toe dat hij in mei in een nota beter zal uitwerken wat de provincie met de verhuizing denkt te bereiken. Van der Maas kreeg overigens ook lof toege zwaaid. In de 'battles' hield de veertien jarige zangeres nog stand. Maar in de 'singles' - waarbij iedereen zijn auditieliedje nog eens moet laten horen - koos coach Ali B. voor Iris en Anna en niet voor haar. „Ik vertrok met geheven hoofd," zegt Gwen. „Ik had toen keelontsteking. Ik was gewoon niet op m'n best. Het zou niet ook eerlijk zijn geweest als ik door had gemogen." Gwen heeft gisteravond de vooraf opgenomen uitzending samen met familie, vrienden en medeleerlingen bekeken in café De Banjaard aan de Zierikzeese haven. „Ja, ik heb er wel even van gebaald," zegt Gwen nu. „Maar ik ben er over heen. Het is al weer een tijdje geleden. Ze gaan nog van me horen." Dat zou zo maar eens kunnen, want Gwen treedt als prettig ge volg van The Voice al met enige regelmaat op. „Niet te veel. Ik zeg niet gelijk 'ja'. Alleen als het uit komt en dan één of twee keer in de week. Maar zeker niet als het druk is op school." Gwen zingt in schoolband Party Pubers en is ook bezig met een eigen bandje. zaterdag 15 april 2017 GOES Vijf mannen zijn donderdag opgepakt voor handel in hard drugs. Agenten vielen een huis aan de Kamperfoeliestraat binnen met daarin drie verdachten (42, 26 en 23 jaar). De politie nam geld, drugs, telefoons en een auto in beslag. De drie zitten vast. Eer der die dag pakte de politie twee mannen op (32 en 30) aan de Ringbrug en Vogelzangsweg. Het duo wordt verdacht van drugs handel en gelinkt aan het trio. KAMPERLAND Zo'n zeventig motorrijders hebben Rien Begthel gisteren naar zijn laatste rustplaats begeleid. Zij vormden een indrukwekkende stoet die reed van het uitvaartcentrum in Vlissingen naar Kam perland, waar de begrafenis was. De 57-jarige Begthel kwam afgelopen za terdag om het leven bij een ongeval in Nieuw- en Sint Joosland. Hij was daar aan het werk voor het Motor BegeleidingsTeam Zeeland (MBTZ), dat de Ster Omloop van Nieuwland in goede banen zou leiden. Het ongeluk gebeurde tijdens het verkennings rondje van het parcours. De wedstrijd werd afgelast. Rien Begthel heeft zich ruim vijftien jaar ingezet voor het team. FOTO MARCELLE DAVIDSE MIDDELBURG Een 15-jarige jon gen zonder vaste woon- of ver blijfplaats is gisterochtend opge pakt voor een inbraak in Middel burg. Hij zou rond 05.30 uur bij een winkel aan de Achter de Houttuinen hebben ingebroken. De politie werd kort daarna ge alarmeerd. Toen de jongen de agenten in het oog kreeg, vluchtte hij. De politie trof hem aan in Het Zanddorp, waar hij zich in een tuin probeerde te verschuilen. De jon gen is aangehouden. Het is ondui delijk of hij iets heeft buitgemaakt. Ernst Jan Rozendaal Middelburg 6 maanden garantie /APK Reconditionering Halve tank brandstof Onderhoud volgens schema (Pakket t.w.v. 495/€ 695) autopoppe.nl Ma. 2' Paasdag van 11.00 tot 17.00 uur geopend in Goes, Vlissingen en Oostburg. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Jammer voor Zierikzee, jam mer voor Zeeland. Gwen van Oeveren ligt er uit. Ze gaat niet door naar de finale van The Voice Kids. Ton van den Nouweland Zierikzee Private lease actietarieven verder aangescherpt! U rijdt de Volkswagen Polo nu vanaf 249 en de Up! vanaf 199

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39