Gastvrijheid kan altijd beter ym Een praatje hoort erbij Goedendag, ook voor de Duitsers Hond f r$r 2 HAARWERKEN O Veste Verlicht op de radio VAKANTIESEIZOEN ACCOMMODATIES .nP^O Commentaar Daar staan ze weer: al die mannen en vrouwen die met een brede glimlach hun gasten verwelkomen. Want het seizoen is losgebarsten. Recreatie- en horecabedrijven staan op scherp. Ze zetten hun beste beentje voor om het iedereen naar de zin te maken. Wat is dat precies, zin in Zeeland? De mensen komen voor het strand en voor de rust en de ruimte. Maar er is meer. Voor een goed vakantiegevoel is het heel belangrijk dat je gastheer zijn aandacht goed doseert. Dat is een kunst. Hij moet klaarstaan als dat gewenst is en op het goede moment ook weer afstand houden. Dat perfecte evenwicht verschilt van persoon tot persoon en van situa tie tot situatie. De campingbaas die een kleinigheidje wil regelen maar op een gezin afstapt dat net zit te eten, begrijpt er niets van. De receptioniste, die niet door heeft dat een reiziger helemaal geen behoefte heeft aan een uitgebreid welkom maar gewoon de sleutel wenst en verder basta, draagt niet bij aan warme gevoelens voor Zeeland. Kiezen tussen Nederlands of de taal van de gast kan lastig zijn. Veel Duitsers doen behoorlijk veel moeite om Nederlands te spreken. Het lukt ze meestal opvallend goed. Het hoort waarschijn lijk bij hun vakantiegevoel. Dus is het leuk als wij dat spel meespe len. Maar zodra het spannend wordt, bijvoorbeeld bij ziekte, is het zaak dat we onze gasten snel en duidelijk in hun eigen taal kunnen helpen. Teer is ook de afweging tussen bij de hand nemen of niet. Het is verleidelijk elke toerist met zijn neus op de schatten van Zee land te drukken. Maar vergeet niet dat veel mensen het leuk vinden zelf dingen te ontdekken. Gelukkig weten de Zeeuwen die tegen over gasten staan doorgaans wel wat ze doen. Toch blijft het oplet ten. Want het zou mooi zijn als we de gastvrijheid hier en daar nog wat verder kunnen verfijnen. Voor een goed vakantiegevoel moeten we de aandacht voor onze gasten perfect doseren Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Kapsalon de Jonge GOES Het evenement Veste Verlicht dat van 20 tot en met 23 april plaatsvindt in Goes, zal ook te volgen zijn via de radio. Internetomroep BX Radio, Be veland Xtra! heeft een tijdelijke uitzendvergunning toegewezen gekregen door het Commissari aat voor de Media en het Agent schap Telecom. Met Stichting Ziekenomroep Radio Nomen Nescio zal BX Radio rechtstreeks verslag doen van Veste Verlicht en ontvangen de radiomakers gasten in de programma's. Die worden uitgezonden vanuit Café Baarends aan de Voorstad. De uitzendingen beginnen donderdag 20 april om 12.00 uur. BX Radio is vanaf dat moment tot en met 23 april in Goes te be luisteren via 105.7 FM en de re guliere internetstream van BX Radio en via Kanaal 39 van het ADRZ in Goes, het uitzendka- naal van Radio Nomen Nescio. ALMANAK Wie 21 maart 2018 naar de stem bus gaat met de gemeenteraads verkiezingen, zal waarschijnlijk met een waslijst aan partijen worden geconfronteerd, afhan kelijk van de gemeente waar hij of zij woont. Zo wil de Partij voor de Dieren in Terneuzen en Mid delburg meedoen, kondigde de partij deze week aan. Een akker bouwer en fervent Twitteraar uit Ossenisse kon het niet laten te reageren. Op zijn favoriete sociale medium stelde hij gericht de vraag: 'Mag ik mijn hond ook verkiesbaar stellen?' Een antwoord moet nog komen. Verbouwing De Wieken Bodycam politie 'live' te volgen Kliederkerk is voor jong en oud „Goedemiddag! Hartelijk welkom!" Zo begroet Wil de Klerk (67), eige naresse van Wil's B&B in Zoute- lande, haar gasten. Ze runt de ac commodatie sinds vorig jaar zo mer, nadat ze 37 jaar een hotel be heerde in haar woonplaats. „Ik laat de mensen bij binnenkomst met een hun kamer zien. En ik vertel over de naambordjes op de deuren. Ik heb de kamers genoemd naar de zandbanken voor de kust: Nolle, Bankje van Zoutelande en Sardijn, Springer en Honte. De mensen zeggen vaak dat ze het erg origineel vinden." Wil wijst haar gasten op de fol ders in de gang en verkoopt vaak meteen de Zeelandpas. En als het even kan, drinkt ze een kopje koffie met haar nieuwe gasten. „Ik maak altijd even een praatje in de ont- bijt-ruimte. Je ziet de duinen vanaf hier en je kijkt uit over de weilan den. Daar houden mensen van. Vaak ken ik de mensen al. Zestig of zeventig procent is vaste gast uit het hotel waar ik vroeger werkte. Eén van de Duitse mensen die dit paasweekend komt, kwam altijd met haar zussen en moeder naar het hotel. Dan vraag ik natuurlijk hoe het met de familie is." Wil is blij dat het seizoen weer losbarst. „Ik had, gezien mijn leef tijd, al kunnen stoppen met wer ken. Maar dat is niet goed voor me. Ik heb een aantal maanden niet ge werkt, maar toen kreeg ik last van allerlei kwaaltjes. Die zijn nu alle maal weer over. Ik hou van de ge zelligheid, leven in de brouwerij en van het contact met de mensen." En omdat het Pasen is, pakt ze extra uit met het ontbijt. „Ik heb boter in de vorm van paashaasjes. Ik versier de tafels, ik zet choco lade-eieren op de borden, en om de gekookte eieren zit een wikkel." Wil weet waar ze haar gasten een plezier mee doet. „Oh, ein Ostern- Ei, zeggen de Duitse gasten dan. Heel leuk vinden ze dat." Als gasten de receptie binnenstap pen, kan Marieke den Boer in één oogopslag zien of het Duitsers zijn of Nederlanders. Toch wordt ieder een verwelkomd met dezelfde be groeting: „Goedendag!" Maar als het Duitsers zijn - en in deze tijd van het jaar is dat meestal het geval - dan stapt de receptio niste van camping De Julianahoeve in Renesse vlot over op de taal van de oosterburen. „Ik praat even goed Duits als Nederlands. Dat wordt gewaardeerd. En daar gaan ze ook wel vanuit hoor." Marieke is, samen met haar colle ga's, al drie jaar het gezicht van de gezinscamping die hoog scoort op service en klantvriendelijkheid. „Dat willen we graag zo houden, dus ik blijf vrolijk goedendag zeg gen en ik blijf vriendelijk vragen of ze een fijne reis hebben gehad. Ook al is het al de vijfde keer dat ze er zijn. Vijf keer in één jaar, dat ge beurt ook. Best vaak eigenlijk. Maar ik blijf vriendelijk, alsof ik mensen voor het eerst zie. Dat is mijn werk." En dat is soms best pittig. Zeker op zaterdagen als vo rige week, toen in Duitsland de Osterferien waren losgebarsten en de gasten rijendik bij de receptie stonden. „Maar die zijn vrolijk, dus zijn wij dat ook. Iedereen heeft de tijd. Nadat we de slag- boomkaarten en de douchekaar- ten hebben overhandigd, maken we vingerscans voor het zwembad en vervolgens tekenen we op de plattegrond uit waar mensen staan. Ze krijgen dan ook ons va kantiemagazine." Als er nog genoeg tijd is, legt Marieke uit wat voor leuks er in de buurt te doen is. „Regelmatig mo gen we dan gelijk ook de vakantie voor volgend jaar in het systeem zetten." zaterdag 15 april 2017 ii n Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg www.kapsalondejonge Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Woonzorgcomplex De Wieken van Eilandzorg in Zierikzee wordt ver bouwd. Het werk begint half januari 2018 en moet in december 2018 klaar zijn. De 58 appartemen ten krijgen een bredere toegang, de badkamers worden vergroot en voor zien van nieuw sanitair. Verder wordt onder meer de brandveiligheid ver hoogd. VLISSINGEN Het publiek kan de politie Walcheren bijna live vol gen tijdens het Bevrij dingsfestival in Vlissingen via een stream op Face- book. Vrijdag 5 mei krij gen politiemensen op de fiets, te paard, met hon den en van de Mobiele Eenheid een bodycam mee. De video's en foto's worden, na controle op herkenbaarheid van men sen, te zien voor ieder een die zich aanmeldt bij het facebookevenement 'Kijk mee tijdens de hore- canacht op 5 mei'. NIEUWERKERK Kinderen tot een jaar of twaalf, samen met hun ouders, grootouders en andere belangstellenden zijn op woensdag 19 april welkom bij Knots klie derkerk in Nieuwerkerk. De activiteitendag begint met het verhaal over de Toren van Babel. Daarna volgt een spelletjesmid dag, inclusief het beklim men van de toren. Tot slot een high tea vanaf 15.30 uur. Tussen 13.30 en 16.00 uur is iedereen welkom. De toegang is gratis. Meer informatie is te vin den op werkerk.nl. Wil de Klerk Marieke den Boer Tijdens het Paasweekend op zaterdag, zondag en maandag Veelzijdige markt in Middelburg voor het hele gezin muzikaal omlijst door Meer info: www.lecollectionneur.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 121