De buurvrouw vindt mijn bedankje te karig Koos Postema Ik heb geen trek in brood van een andere bakker Gerda Havertong Tijdens uw vakantie verzorgt uw buur vrouw uw plantjes en verzamelt zij uw post. Ze doet dat heel goed. Ik ken dat, en ongetwijfeld velen met mij. Mijn vrouw en ik doen ook aan zulke buren hulp. En zij voor ons. KOOP TIJDENS UW VAKANTIE IETS AARDIGS VÓÓRHAAR Een vroegere buurman van ons ontving eens nogal wat blauwe enveloppen tijdens zijn vakantie. Belasting dienst dus. Bij zijn thuis komt overhandigde ik ze plechtig, maar onze bruin gebrande buurman nam ze lachend in ontvangst. En omdat er nooit een arrestatieteam de deur kwam forceren, moet het goed zijn gekomen. Een vriendin van mijn vrouw, ook bekend met het uitoefenen van 'nabuur schap' vond in de stapel post wekelijks de Donald Duck. Was het dochtertje van 7 abonnee? Het zoontje van 9? Nee, de vader bleek Donalds fervente lezer. Wat te doen met uw buurvrouw? Geef een dure fles wijn. Ga met haar uit eten. Koop voortaan tijdens uw vakantie iets aardigs voor haar. Een schil dertij tje of beeldje. Maar nooit een poppetje van een Beierse jager, compleet met wapen, leder- hose, hoed met veertje en snor. Want dan vrees ik voor uw planten en uw post. Uit de vraagstelling leid ik af dat er (nog) geen vriendschap bestaat tussen u en de bakkersvrouw. En dat uw dochtertje lyrisch is over het brood, is fijn voor uw dochtertje, maar nog geen reden om je verplicht te voe len om bij die bakker brood te kopen. Ook van het feit dat het halve schoolplein daar al brood koopt, zou ik me niet te veel aantrekken. Als ik u was, zou ik wel even gaan 'proeven' bij de bakkersvrouw, maar dan in de vorm van een gesprekje. Investeer eerst in een gewoon, luchtig praatje over jullie kinderen. Als je iets opbouwt met die bakkersfamilie, kun je ook makkelijker andere zaken bespreken. Want als u deze vrouw iets beter leert kennen - wat ik sowieso zou doen als je kind daar graag speelt, want je wilt toch weten in wat voor familie je kind terechtkomt - kunt u deze kwestie gewoon met haar bespreken. Zeg dus dat uw dochtertje het zo fijn vindt om met haar dochter te spelen U BENT NIET VERPLICHT UW BROOD BIJ HAAR TE KOPEN en dat zij het brood zo heerlijk vindt. En daar kunt u aan toe voegen dat u zelfbij een an dere bakker winkelt en dat u daar goede redenen voor heeft. Uw eigen bakker is dichter bij huis én het brood smaakt daar ook prima. Brood meegeven aan uw dochter is dus niet nodig. De bakkersvrouw heeft natuurlijk wel een sterke troef in handen omdat uw kind haar brood zo lekker vindt, maar dat kun je haar moeilijk kwalijk nemen. Uit uw vraag zou je kunnen afleiden dat de bakkersvrouw uw kind inzet als reclamezuil, maar zeker is dat niet. Daar zou ik dus niet te hard over oordelen. Mis schien wil ze gewoon aardig doen. 41 magazine 63 Journalist (84) met als lijfspreuk: 'Oud, maar nog dagen zat.' Ik vertrek over een paar weken op vakantie. Meestal vraag ik de buurvrouw om dan voor mijn planten te zorgen en de post op te ruimen. Dat doet ze al jaren. Bij terugkomst bedank ik haar omstandig, en zeg dat ik ook graag iets voor haar wil doen. Dat vraagt ze nooit. Onlangs liet ze zich ontvallen dat ze mijn bedankje wat karig vindt. Kennelijk verwacht ze een cadeau of zoiets. Wat is in zo'n geval gepast? l.v.d.L. uit Woudrichem Theatermaker (70): 'Alles wat je uit liefde geeft, doet ertoe.' Een van de moeders met wie ik dagelijks op het schoolplein sta als ik mijn dochter kom ophalen, is de vrouw van een bakker. Mijn dochter speelt graag bij die familie en is lyrisch over het brood dat ze daar krijgt. Laatst kwam ze met een halfje thuis. Het halve schoolplein koopt zijn brood daar, en ik voel me inmiddels ook bijna verplicht, maar heb daar geen zin in. Bij mij op de hoek zit een prima bakker. Wat zou u doen? A.N. uit Dordrecht WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 119