VSBR Kermis Hansweert zorgt voor commotie Interstar-dagen bij TMC Kruiningen 3D Protest met stoepkrijt PAASMARKT Huisarts schenkt giften aan zwembad Haestinge De dorpstafel Sint-Maartensdijk bedankt het doktersechtpaar Janssen met een eigen straatnaam indesmalstad. rr 1E PAASDAG 7 BOULEVARD VLISSINGEN 42 e wilden geen cadeaus voor zichzelf. 'Doe maar een gift voor het lokale zwembad', zei- I den Hans en Tonny Janssen, die 34 jaar lang een huis artsenpraktijk bestierden in Sint- Maartensdijk. Hij als huisarts, zij als praktijkondersteuner. De boodschap was duidelijk niet aan dovemansoren besteed. De inwo ners brachten ruim 4.000 euro bij een. Toen de dokter en zijn vrouw onlangs bekend maakten te gaan stoppen, was dat al snel het ge sprek van de dag in Sint-Maartens dijk. „Op zo'n moment komen er krachten los in een dorp en gaan mensen elkaar bellen", stelt Ron van der Graaf van de dorpstafel. „Als zo'n geliefde huisarts af scheid neemt, hoort daar een ca deau bij." Al snel werd duidelijk dat het echtpaar niets voor zichzelf wilde hebben. 'Maar mensen komen niet graag met lege handen naar een afscheidsreceptie', dacht in woner Chris Koopman. Hij belde naar de praktijk en na enig overleg stelde de huisarts voor een gift voor zwembad Haestinge te vra gen. Dat idee viel in goede aarde. Koopman benaderde de dorpsta fel en die had in een mum van tijd honderden enveloppen verspreid in de smalstad en een deel van Scherpenisse. Die konden, met in houd, worden ingeleverd in een winkel of tijdens de afscheidsre ceptie van 31 maart. In totaal stopten de inwoners ruim 4.000 euro in de enveloppen. „In één envelop zat zelfs 200 euro", stelt Tonny Janssen. „Ik vind het hartverwarmend dat de mensen zo gul hebben gegeven." Ook Piet Groffen van de dorpsta fel is positief verrast over het be drag. „Er waren 300 mensen op de afscheidsreceptie. Ik dacht: laat ze gemiddeld een tientje hebben ge- Ik vind het hartverwarmend dat de mensen zo gul hebben gegeven geven, dan komen we uit op onge veer 3.000 euro." Dat het ruim 1.000 euro meer is geworden, toont volgens Hans Janssen maar weer eens aan dat het zwembad een voorziening is die de inwoners na aan het hart ligt. Onder aanvoering van de dorpstafel heeft het dorp de afge lopen jaren succesvol geknokt om een zwembad te behouden. „Juist daarom vind ik het zo'n mooi doel om te steunen", stelt de huisarts. Waar het geld precies voor wordt ingezet, zal later blijken. „Daar gaan we eens rustig met de mensen van het zwembad over praten", stelt Van der Graaf. „Er zijn ongetwijfeld nog wel wat wensen. Wellicht kan er een speeltoestel van worden aange schaft, ik noem maar iets." S' 1JN* Op de Facebookpagina Hans weert van Nu klaagden veel in woners vooral over het ontbre ken van een draaimolen. Er zou daardoor geen attractie voor de allerkleinsten zijn. Verder zou er naast de Autoscooter minimaal nog één andere grootvermaak- zaak op de kermis moeten staan. Ook dat was niet het geval. PvdA-raadslid (en inwoner van Hansweert) Kees Verburg trok het zich aan en schreef een brief naar de gemeente. „De ge meente heeft de exploitant aan gesproken op de voorwaarden en daar voldoet het nu aan, zeg gen ze", aldus Verburg. „Er is op het allerlaatste moment nog de triple xxx toegevoegd. En de vliegtuigmolen zou voor de kleintjes moeten zijn. Maar die gaan ook omhoog. Daar zet je je kind van één jaar niet in. Of je moet mee kunnen vliegen." In november 2016 is de in schrijving geweest voor een con tract voor vijf jaar voor de exploi tatie van de kermis. „En daar staan de voorwaarden in ver meld waaraan de exploitant moet voldoen. Het is jammer dat we nu gelijk de eerste keer al weer bij moeten sturen." Maar is Verburg tevreden met het resultaat? „Half. Want een draaimolen staat er nog steeds niet. En voor de inwoners is de kermis één van de hoogtepun ten van het jaar." advies 2e paasdag geopend van 10:00 tot 17:00 uur www.tmcwoonwiimkels.nl Maakt wonen leuker VLISSINGEN Stoepkrijt moet uit de Algemene Plaatselijke Verorde ning van - in elk geval - de ge meente Vlissingen. Hoewel er geen geval bekend is dat een bijzondere opsporingsambtenaar of agent ooit een kind bekeurd heeft voor het vergrijp van stoepkrijten, is het overheidsbetutteling, stelt Brigitte Elich-de Lange. Zij zette een pro testactie op touw: wijkbewoners en de speeltuinvereniging D' Oude Stad trekken morgen met emmers stoepkrijt al tekenend door Vlissin gen. Om 13.30 uur is het verzamelen bij de speeltuin. Van daar worden de stoepen gekleurd tot in de bin nenstad. Elich verwacht tientallen kleurders. Wijkvereniging Bossen- burgh grijpt de paasvakantie aan voor een krijtactie: woensdag 19 april wordt er tussen 13.00 en 17.00 gekrijt op het schoolplein van de Omnibus aan de Slangenburg. IO.OO - 17.00 UUR vrijdag 14 april 2017 BE Bad gaat mensen aan het hart Rob Paardekam - Tonny Janssen C H f^Q "U Tonny en Hans Janssen tonen de cheque met de opbrengst van hun afscheidscadeau. Ze worden ook geëerd met een eigen straat naam: de Dokter Janssensteeg. fotoanthonyverolme De kermis in Hansweert moet morgen nog beginnen. Maar toch heeft het volksfeest al weer voor opschudding ge zorgd. Veel inwoners waren niet tevreden met de attrac ties. Willem Adriaansens Hansweert gratis ZANDWEG 1B - (0113) 38 26 26 r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71