OZCAN AKYOL Reiziger profiteert van megaboete of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 6 Hoogtepunten van de Rijn Moezel Zuid-Nederland Antwerpen 499 Column Doordat Sylvana Simons te genwoordig genoeg tijd overheeft, verscheen ze gisteren op de eerste zittingsdag in de strafzaak tegen haar bedreigers. En dat zijn er nogal wat. Daarom werd een selectie gemaakt, op ba sis van ondoorzichtige voorkeu ren, waarbij de eerste vier rad draaiers meteen met hun billen bloot moesten. het feit dat ze op internet met veel branie en zonder morele scrupules iemand helemaal de grond inbo ren, maar in werkelijkheid niets meer blijken dan totale mislukke lingen. Zo ging het gisteren ook: 'Het is nooit mijn bedoeling geweest om iemand te kwetsen, al klinkt dat nu een beetje raar', aldus de man die eigenhandig een filmpje in el kaar knutselde waarin te zien is hoe Simons als prooi van de Ku Klux Klan levenloos aan een boom hangt. Twee andere mannen zeggen dat ze uit emotie hebben gehan deld, dat is blijkbaar een excuus om als een loepzuivere malloot te keer te gaan tegen een publiek fi guur. haar tomeloze zucht naar aan dacht te bevredigen. Ik kan op een afstand niets zeggen over die diag nose. Wat wel opvalt, is dat inter net zeker geen nieuw medium is, maar dat er desondanks burgers bestaan die op het we reldwijde web hun ei gen spelregels bepa len, ondanks onze wetboeken. Daarom kon ik het grinniken niet onderdrukken toen ver dachte Bouke ver klaarde: 'Vandaag sta ik te recht omdat ik iemand wil helpen die wordt aangevallen omdat hij zwart is. Mijn allergrootste vriend, al vanaf toen ik klein was. Ik en alle kinderen houden van Zwarte Piet.' Sodeju. En dan is dit soort her senloos tuig ook nog eens beledigd omdat het zich voor de rechter moet verantwoorden voor plat vloerse dreigementen en virulent racisme. Ze klaagden ook nog eens over psychische schade - maar die was er volgens mij al lang. minimaal vijf keer bedreigd of uit gescholden. Veel tijd en zin heb ik niet om hier een big deal van te maken. Maar nu Sylvana Simons als politica smadelijk is mislukt, stopt ze hopelijk al haar energie in het bestrijden van dit dubieuze fe nomeen, dat door onze opspo ringsapparaten nog steeds niet volledig serieus wordt genomen. Een excuus om als loepzuivere malloot tekeer te gaan Reizigers klagen al jaren over pro blemen op het HSL-traject. Vaak wijzen NS en ProRail naar elkaar als het om de oorzaken van de problemen gaat. Vanaf 2017 wor den zij daarom gezamenlijk ver antwoordelijk gehouden voor de stiptheid van treinen. Uit cijfers van ProRail blijkt dat in 2016 slechts 3,9 procent van de uitval aan hen te wijten was. Dat komt neer op 104 treinen. Het aantal treinen dat is uitgevallen door toedoen van vervoerder NS is volgens de spoorbeheerder vele malen groter. In 2016 zou het gaan om 2137 treinen, ofwel 79,5 pro cent. De uitval van de Intercity Direct - die schertsend Intercity Defect wordt genoemd - is vol gens ProRail erger door de slechte beschikbaarheid van machinisten en conducteurs. NS-topman Roger van Boxtel benadrukt dat uit onafhankelijk onderzoek blijkt dat het bedrijf zijn uiterste best doet op de HSL. „Onafhankelijk onderzoek heeft aangetoond dat iedere vervoerder tegen deze problemen aanloopt. Juist daarom valt het rauw op ons dak als dit tot een boete leidt en zullen we bezien wat we daar dan tegen kunnen doen." Volgens Van Boxtel heeft NS vorig jaar al er kend dat het beter moet. Er loopt een onderzoek of an dere marktpartijen bij kunnen dragen aan een betere treinver binding met België. Deze zomer worden de uitkomsten daarvan t De Intercity Direct wordt gekscherend al de Intercity Defect genoemd bekend. Vervoerder Arriva (ei gendom van Deutsche Bahn) heeft in de Kamer al meermaals aangegeven het 'sneller en beter' te kunnen doen. De streekver voerder zegt supersnelle Duitse hogesnelheidstreinen te kunnen laten rijden met een topsnelheid van 300 kilometer per uur. Ook vervoerder Veolia zei al 'zeer geïnteresseerd' te zijn om mee te dingen naar de concessie voor de hogesnelheidslijn. nu v.a. Per Stip-schip het MS Allegro 3*+ Verblijf aan boord o.b.v. volpension Uitstekende prijs kwaliteitverhouding Tot 54% korting nu v.a. ercruise per MS Andante Per sfeervolle MS Andante 3*+ Verblijf aan boord o.b.v. volpension Nog nooit zo voordelig! Zolang de voorraad strekt Kijk voor nog méér riviercruises op onze website! (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) reizen donderdag 13 april 2017 GO @ÖzcanAkyol Strafzaak Wat me altijd aan dit soort toet senbordstrijders tegenstaat, is Veel mensen vinden dat Simons deze rechtszaak misbruikt om Ikzelf word na elke column wel Vervolg van voorpagina De miljoenenboete die staats secretaris Dijksma bij de NS en ProRail opstrijkt voor het falen op de hogesnelheidslijn, moet ten goede komen aan reizigers. Edwin van der Aa Marcia Nieuwenhuis Den Haag Tijdelijke megadeals! Deventer Arnhem Düsseldorf Andernach Alken Koblenz hem Boppard 1 Mair 299 Wijk bij Duui^fede Arnhe Dordrecht illemstad Antwerpen Deze adembenemende 11- of 12-daagse riviercruise met het MS Allegro 3*+ brengt u via de Rijn en Moezel naar plaatsen als Düsseldorf en Bonn. Vanaf het water bekijkt u alle pittoreske dorpjes aan deze rivieren. Bezichtig ook het wereldberoemde 19e-eeuwse kasteel de Reichsburg in Cochem ot drink een wijntje in het historische centrum van de wijnstreek aan de Moezel: Bernkastel. U verblijft aan boord van het schip o.b.v. volpension en iedere dag is er live muziek. Vaart u met ons mee? Deze 8-daagse riviercruise per MS Andante 3*+ laat u al het moois van Zuid-Nederland en Antwerpen zien vanaf het water. U vertrekt vanaf de Rijnkade in Arnhem en meert aan bij gezellige plaatsen als Dordrecht, Antwerpen en Terneuzen. Middelburg, de hoofdstad van Zeeland, staat ook op het programma. Via o.a. Veere en Willemstad vaart u weer terug naar Arnhem. Het sfeervolle schip beschikt over een zonnedek, restaurant en bar met panoramalounge waar u kunt genieten van de passerende landschappen. 23 april* v.a. 299 26 augustus* v.a. 699 zie stipreizen.nl/crrdub 5 september v.a. 739 29 april* v.a. 199 1 juli v.a. 429 zie stipreizen.nl/crrzab stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Het cruiseprogramma kan per vertrekdatum variëren. Kijk voor het desbetreffende programma op onze website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6