Kapelle teleurgesteld over 'zooitje' bij kanaal Reimerswaal wil vasthouden aan streng beleid jaarwisseling zeelandtheaters.nl Onbeperkt talent 10 ZE Anne schrijft het liefst over dieren 9 a m r* r Nu loopt er al ten zuiden van de brug, langs de A58, een 38okV-lijn. De nieuwe lijn kan grotendeels naast de bestaande leiding lopen, maar volgens TenneT is dit ter hoogte van de kanaalkruising tech nisch niet mogelijk. „Daar wordt het een wirwar van masten omdat ze worden weggezet hoe het uit komt", constateert Damen. Dit beeld wordt nog versterkt door het gebruik van 'ouderwetse' vak- werkmasten aan weerszijden van het kanaal. De rest van de nieuwe lijn wordt wel met ranke wintrack- masten gebouwd. Technisch ge zien zijn die echter ongeschikt om het kanaal te kunnen overspannen. Damen hoopte dat de wirwar nog kon worden voorkomen door aan te schuiven bij de werkgroep die zich buigt over het onder gronds brengen van de bestaande 38okV-lijn bij Krabbendijke. Mi nister Kamp heeft echter laten we ten dat dit alleen bedoeld is voor Krabbendijke. Daar is de ongerust heid onder de bevolking en het protest tegen het nieuwe project groot. „Het is simpel: als ik de keuze had zou ik ook voor Krab bendijke gaan. Maar misschien kan het allebei wel. Die mogelijkheid wil Kamp niet eens openhouden", reageert Damen. Damen wijst ook op de impact op de Kapelse en Yerseke Moer. Anne laat haar favoriete schrijfplek zien. Ze ploft op de bank en En gelse cocker spaniel Saar kruipt ge zellig bij haar. „Meestal zit ik hier met mijn laptop, en anders aan de eettafel." Hoe lang ze over haar eerste boek Puppyplan heeft gedaan, weet Anne niet precies. „Soms schrijf ik elke dag en soms ook weer een tijdje niet." Annes debuut is een fictief verhaal over het meisje Fleur. Fleur wil heel graag een hondje en daarom bedenkt ze sa men met vriendin Jasmijn een puppyplan. In het geheim weten de meiden aan twee Engelse coc ker spaniel pups te komen. Maar dan is de vraag: hoe kunnen Fleur en Jasmijn voor de hondjes zorgen zonder dat iemand dat ontdekt? De inhoud van Puppyplan is gro tendeels afkomstig uit Annes fan tasie, maar toch zijn er een paar ge lijkenissen met haar eigen leven. „Fleur en Jasmijn houden net als ik van dansen, paardrijden en hon den. En de hondjes in het boek zijn van hetzelfde ras als onze Saar." Dieren zijn de grootste inspiratie bron voor de verhalen die Anne schrijft. „Ik hou van dieren en je kunt er veel verhalen mee beden ken." Zo schreef ze onder meer een relaas over een circushondje en momenteel werkt ze aan een boek waarin een meisje haar zinnen heeft gezet op een pony. Het is overigens niet Annes stre ven om straks een boekenkast vol met eigen werk te hebben. De computer is de enige die al haar verhalen kent en wat Anne betreft blijft dat zo. „Ik schrijf vooral om dat ik dat zelf heel leuk vind." Toen ze - onder lichte dwang van haar moeder - besloot het Puppyplan-script naar een aantal uitgevers op te sturen, had ze niet verwacht dat er zo veel op haar af zou komen. Het contract regelen, het script redigeren en de kaft be denken... Nee, een baan als schrij- lk schrijf vooral omdat ik dat zelf heel leuk vind ver is wat Anne betreft geen optie. „Ik vind het heel cool dat mijn boek is uitgegeven, maar ik wil juf worden en schrijven blijft mijn hobby." Taferelen als door plantsoenen crossende brommers en enorme vuurwerkbommen bezorgden met name Krabbendijke en Yer seke de afgelopen jaren een discu tabele reputatie. Afgelopen jaar wisseling bleven incidenten uit. Eén uitzondering, een illegale au tocross in de Olzendepolder in Yerseke, werd door de politie snel de kop ingedrukt. In het centrum van Krabbendijke was het 'rustig', vertelde politiecomman- dant Alex Lukassen dinsdag tij dens een evaluatie met de ge meenteraad. „Mede door het ca meratoezicht hebben we een aan tal dingen kunnen verijdelen." t Gemeentewerken heeft stookmateriaal opgeruimd in aanloop naar oudjaar De strengere regels werden al in september afgekondigd. Pas toen in december de publiekscam pagne begon, zwol het protest aan. Vooral in Krabbendijke was onbe grip over het algemene verbod op vreugdevuren en het alcoholver bod in het dorpscentrum. Nadat een groep mensen de verantwoor ding voor een ordentelijk verloop van het vreugdevuur wilde ne men, besloot burgemeester Piet Zoon een uitzondering te maken. Alle betrokkenen zijn tevreden over het verloop. Om die reden willen ook alle fracties het nieuwe beleid voortzetten. De gemeente was verrast door de grote hoeveelheid poten tieel stookmateriaal dat in Waarde en Oostdijk voor oudjaar op dook. Op 30 december was er ook in Yerseke nog een groep jongeren die het vreugdevuur wilden orga niseren. Dat was volgens Zoon te laat. Hij voert binnenkort gesprek ken met hen en met vertegen woordigers uit Krabbendijke en Oostdijk over de komende jaar wisseling. „Ook groepen uit an dere dorpen kunnen zich melden." PINKPOP donderdag 13 april 2017 Het wordt straks een 'zooitje' bij het Kanaal door Zuid-Beveland. Dat zegt wethouder Evert Damen van Kapelle. Door de aanleg van de nieuwe 380kV-lei- ding verrijzen er straks ook aan de noordkant van de Vlakebrug extra grote hoogspanningsmas ten. Joeri Wisse Kapelle Op je 11e een eigen boek: echt 'heel cool' Je bent 11 jaar en je hebt al een boek op je naam staan. Dat doen maar weinig kinderen Anne van Westen uit Nisse na. Ellen Jobse Nisse Anne signeert maandag 24 april in de bibliotheek in Heinkenszand (15.00-16.00 uur) en vrijdag 28 april in de bibliotheek van 's-Gra- venpolder (15.00-16.00 uur). Goede afspraken vooraf, came ratoezicht in het centrum van Krabbendijke en twintig man politie op de dag zelf. Onder meer door deze maatregelen kijkt de gemeente Reimerswaal met tevredenheid terug op het nieuwe, strengere beleid tij dens de jaarwisseling. Joeri Wisse Kruiningen 4U Mytk* Scheldetheater Terneuzen 0115 695555 Schouwburg Middelburg Oil8 659666 Theater de Mythe Goes 0113 213213 N MUZIKAAL LIEFDESVERHAAL UUUB STAPEL HENRIËTTE TOL ROUUEN HÉZE ZA15 april muziektheater VR14 april muziek Sief Bos DO 13 april toneel Nieuw Geld VR21 april muziek JP The Seeger Session Band VR 14 april muziek Mirusia In het kader van de landelijke VGN campagne treden mensen met en zonder een beperking samen op. Kom kijken en laat je verrassenl WO 19 april regiocultuur Onbeperkt Talent DO20april (cabaret Erik van Muiswinkel WO 19 |D0 20 april Als de klok van A... VR 14 april toneel muziektheater Bart van Loo Geert Hellings JwUxWVi Anne van Westen met Saar en haar boek 'Puppyplan', fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58