Madelief van Damme Sennah van der Stoep Ivana van den Ouden 7 SCHOOLVOETBAL MINDER TEAMS, MAAR MEER MEISJES 24 meidenteams streden gistermiddag op het gras van Den Hogen Blok in Zierikzee om de hoogste eer op het voetbalpodium voor basisscholen. Het eerste team van de Theo Thijssenschool uit Zierikzee werd kampioen en gaat 17 mei naar de Zeeuwse finale in Middelburg. k Meerpaal Wedstrijdcoördinator Dig Vleugels is inmiddels met dik dertig jaar er varing aan zijn tweede generatie voetballertjes bezig. De spelers van toen stonden gisteren als trotse ouder van één de meiden enthousiast te blauwbekken langs de lijn. Schouwen-Duiveland begint te lijden onder het krimpend in wonertal, constateert Vleugels op basis van het aantal inge schreven teams. „24 teams is hartstikke mooi, maar het zijn er wel eens 27 geweest. Je gaat zo zachtjes aan toch merken dat er minder kinderen op de scholen zitten." Boom Het schoolvoetbal voor meisjes is de afgelopen tien jaar een vol ledige loot aan de boom gewor den. „Je hebt nu ongeveer even veel meisjes- als jongensteams die inschrijven. Bijna elke school die met een jongensteam mee doet, schrijft nu ook een meis- jesploeg in. De tijd dat we alles op één middag konden afwer ken, is voorbij. Het mooie is dat steeds meer meisjes door schoolvoetbal doorstromen naar de verenigingen. Daar doe je het ook een beetje voor." donderdag 13 april 2017 3D Schoolvoetbalmeiden helden van de dag Marcel Modde Zierikzee „Voetbal is een teamsport. Als je alles alleen probeert te doen, lukt het toch niet." fotosernesta verburg „Je kan je agressie kwijt raken door tegen die bal te schoppen." y 1 Biuiniiie j „Slidings maken vind ik leuk. Leeftijd: 11 jaar Komt uit: Zierikzee Speelt bij het schoolvoet- balteam van: Binnen de Veste 1 Wat vind je leuk aan voet bal? Het rennen en over spelen en zo. Het is wel een echte teamsport. Als je alles alleen probeert te doen, lukt het toch niet. Zit je zelf op voetbal? Nee. Daar heb ik wel op gezeten, omdat mijn zus ook op voetbal zat en we vaak op het schoolplein voetbalden. Maar ik vond het niet zo leuk dat er steeds andere kinderen in het team kwa men. Ik zit nu op hockey. Wat is je favoriete positie in het voetbalveld? Midden. Heb je een favoriete voet balclub? Ja, Feyenoord. Wat vind je niet leuk aan voetbal? Als het is afgelo pen. Vaak ben je net lekker op dreef en moet je al stop pen. Leeftijd: 11 jaar Komt uit: Oosterland Speelt bij het schoolvoet- balteam van: De Ooster burcht. Wat vind je leuk aan voet bal? Het samenspel en je kan je energie er lekker in kwijt. Maar ook het spor tieve, dat je niet iedereen beukt en trapt. Zit je zelf op voetbal? Ja, bij SV Duiveland. Ik deed eerder met school mee en het leek me wel leuk. Je kan je agressie lekker kwijt raken door tegen die bal te schoppen. Wat is je favoriete positie in het voetbalveld? Mid denveld of spits. In verde digen ben ik niet zo goed. Heb je een favoriete voetbalclub? Ja, Ajax. Wat vind je niet leuk aan voetbal? Als kinderen te agressief gaan lopen doen. Dat ze té zijn en de hele tijd op elkaar lopen te mopperen. Leeftijd: 12 jaar Komt uit: Bruinisse Speelt bij het schoolvoet- balteam van: De Meerpaal Wat vind je leuk aan voet bal? Mijn hele familie zit er op. Vooral heel hard schoppen tegen een bal vind ik leuk. En slidings maken. Zit je zelf op voetbal? Nee, omdat ik op volleybal zit en dat is op dezelfde dag. Dat doe ik al vijf jaar. Drie jaar geleden kwam ik er achter dat ik voetbal ook heel leuk vind. Maar we hebben een heel ge zellig team en het gaat ook best wel goed, dus blijf ik op volleybal. Wat is je favoriete positie in het voetbalveld? Spits. Ik kan beter richten. Heb je een favoriete voetbalclub? Barcelona met Messi en Neymar. Wat vind je niet leuk aan voetbal? Dat je sneller blessures oploopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57