3 dgn Brabant Dag na aanslag met bommen vol metaaldelen Brood en bed voor fans AS Monaco 4 Lidl gaat hanenvlees verkopen De voetballers van Borussia Dortmund zijn bij de aanslag op hun bus ontkomen aan een bloedbad. De bommen zaten vol staalsplinters. Toch stonden ze gisteren weer op het veld. dierenwelzij nsorganisaties. Steeds meer horecagelegenhe den zetten het vlees op de kaart. Ook zijn er (biologische) slagers die het verkopen. Wakker Dier is blij dat nu ook een grote supermarktketen de duurdere haantjes in de schap pen legt. „Het is absurd dat we aan de ene kant miljoenen kui kens fokken voor vlees en aan de andere kant kuikentjes weg gooien vanwege een paar cen ten", zegt woordvoerster Han- neke van Ormondt van de ac tiegroep. Lidl gaat als eerste supermarkt hanenvlees verkopen. Het gaat om het vlees van de broertjes van legkippen. Normaal wor den die direct uit het ei vergast of versnipperd omdat ze te wei nig opleveren. In Nederland is zo'n 40 miljoen haantjes per jaar dat lot beschoren. Economisch zijn de haantjes niet rendabel. Ze leggen im mers geen eieren en ze groeien een stuk langzamer dan kippen die speciaal voor hun vlees zijn gefokt. Het lot van de haantjes wordt al langer aangekaart door Het was een vergissing, ik had het niet moeten doen Hoger beroep Wilders volgt komend najaar Het hoger beroep in het 'min- der-Marokkanen'-proces van PW-voorman Geert Wilders begint eind oktober. Op 24 en 26 oktober staan zogeheten re giezittingen gepland. Dan kunnen van beide kanten on- derzoekswensen worden ge daan. Op 9 november neemt het hof Den Haag de beslissin gen over die wensen en ver zoeken. Wanneer de inhoude lijke behandeling staat ge pland, is nog niet duidelijk. Afluisteren Trump mocht Het moet surrealistisch hebben aangevoeld om weer gewoon aan het voetballen te gaan. De spelers van Dortmund deden de war- ming-up in een speciaal shirt met de opdruk van teamgenoot Mare Bartra die gewond raakte bij de aanslag. Zonder hem speelden ze alsnog de Champions League wedstrijd tegen AS Monaco (2-3). De kwartfinale werd dinsdag avond afgelast na de ontploffing van drie bommen. Die zaten ver stopt in een heg waarlangs de bus reed, op tien kilometer van het sta dion Signal Iduna Park. De ruiten sneuvelden door de klap, die tot op honderd meter van de bus voel baar was. De bommen bleken vol metalen deeltjes te zitten. Een van de ijzeren staafjes boorde zich in een hoofdsteun. De Duitse politie liet gisteren weten dat de selectie aan een bloedig drama is ont snapt. VERBROEDERING Want wonderwel kwamen bijna alle inzittenden met de schrik vrij. Alleen verdediger Mare Bartra raakte gewond. Hij kreeg glas in zijn pols. Een motoragent die de bus begeleidde, liep een ernstige gehoorbeschadiging op door de knal. Middenvelder Sven Bender zou zijn medespelers voor een ramp hebben behoed. Hij zag de explo sie vanuit een ooghoek en schreeuwde onmiddellijk naar de chauffeur dat hij zo snel mogelijk moest doorrijden. Keeper Roman Bürki zegt in de Zwitserse krant Bliek dat hij en zijn teamgenoten zich bij het ho ren van de explosie zo klein moge lijk maakten in de bus. „Niemand wist wat ons nog meer te wachten stond." De aanvoerder van Borussia, Marcel Schmelzer, had eerst niet eens door dat het een aanslag be trof. „Moet er nou weer iemand een steen tegen de bus gooien?" vroeg hij zich af. De politie heeft inmiddels een 28-jarige, geradicaliseerde Duitser en een 25-jarige Irakees opgepakt. Hun woningen in Wuppertal en Fröndenberg zijn doorzocht nadat op de plek van de aanslag drie identieke brieven waren ge vonden. Kerstmarkt In die Duitstalige brieven wordt verwezen naar de terreurdaad op de kerstmarkt in Berlijn afgelopen december, maar ook naar de inzet van Duitse straaljagers tegen Isla mitische Staat (IS) in het Midden- Oosten. De aanhef luidt: „In naam van Allah, de genadige, de barm- Dader Berlijn werkte alleen Daily Mail betaalt Melania www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70 Achterhoek HP**** Villapark bij Giethoorn donderdag 13 april 2017 HUIZEN Borussia is aan Sean Spicer, woordvoerder van het Witte Huis, veront schuldigde zich gisteren voor de opmerkingen die hij eerder maakte over Hitier. DEN HAAG WASHINGTON De FBI kreeg afge lopen zomer via een geheim gerechtelijk bevel toestemming een adviseur van presidentskandidaat Donald Trump af te luisteren. Het bevel maakte deel uit van het onderzoek naar de mogelijke inmen ging van Rusland in de presidentiële campagne. De FBI en het ministerie van Justitie hadden sterke aanwijzingen waren dat Carter Page spioneerde. Gerben van 't Hof Dortmund FOTO INSTAGRAM Duitse fans nodigden de aanhangers van AS Monaco na de aanslag bij hen thuis uit, voor een maaltijd of een overnachting. Angela Mer kel sprak er lovend over. DUITSLAND Anis Amri, de 24-ja- rige Tunesiër die op 19 december vorig jaar met een vracht wagen inreed op het publiek van een kerstmarkt in Berlijn, handelde waar schijnlijk alleen. De aanklagers zeggen dat er geen aanwij zingen zijn voor handlangers. Amri stal een vrachtwa gen en reed op de kerstmarkt op het publiek in. Twaalf mensen kwamen daarbij om het leven. LONDEN De Britse krant de Daily Mail is akkoord gegaan met een fi nanciële schikking nadat de krant eer der claimde dat Me lania Trump ooit werkte als escort- meisje. De First Lady had 150 miljoen dol lar geëist. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting cpg Voor maar: Ontdek natuurgebied de Maashorst, of bezoek Nijmegen en Den Bosch! 2 nachten incl. ontbijt in 4* Hotel Udens Duyn (8,5) Gratis wifi en korting op de Wellnessboot Verblijf 4 dagen voor slechts 65,- p.p. Aankomsten t/m september. Betaal pas bij aankomst 4* Fletcher De Scheperskamp (8,1) Villapark de Weerribben (8,9) 2 nachten incl. ontbijtbuffet Weekend/midweek in 6-persoons villa 2x een 3-gangen diner qq 3e t/m 6e persoon gratis m q Gratis wifi zwemmen W#™ Exclusief bedlinnen O De gewonde Mare Bartra. VK108

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4