Even proeven van Kinderen voor Kinderen 9 CHECK DIT! Karin Smit (49) verhuisde in 1995 naar Zeeland. Ze werkt bij gehandi captenzorg Gors. En is trots op haar cliënten, die tijdens Onbeperkt Talent in De Mythe laten zien wat ze kunnen. Zeeland „Ik ben bij toeval in Zeeland beland. Ik dacht een paar jaar werkervaring te kunnen opdoen om daarna weer te rug te gaan naar de Randstad. Het liep anders. Ik woon inmiddels al ruim 22 jaar in Zeeland, langer dan ik ooit elders heb gewoond. Mijn kinde ren zijn hier geboren en getogen. We zijn inmiddels geworteld in Zeeland. Ik woon in de Zak van Zuid Beveland waar het in het voorjaar genieten is. Ik houd van de ruimte en de rust. Ik vind het ook fijn om een dagje uit te gaan in Goes en Middelburg, maar ik ben ook heel graag buiten." Zorg „Mijn hart ligt bij de zorg. Ik vind het een meerwaarde dat ik zelf inhoude lijke achtergrond heb als hulpverle ner en van daaruit in een manage mentfunctie ben gegroeid. Als be stuurder focus ik me op ontwikke ling zowel bij cliënten als bij mede werkers. Belangrijke waarden daarbij zijn vertrouwen, verbinding, vak manschap en werken vanuit een ge zamenlijke visie." Visie „Ik heb een duidelijke visie op de zorg. De werkelijke kwaliteit van zorg zit, volgens mij, in de relatie tus sen de medewerker en de cliënt. Voor mij is 'zorgen dat' belangrijker dan 'zorgen voor'. Gors heeft een unieke positie in Zeeland. Het richt zich op drie doelgroepen: mensen met een lichamelijke beperking, mensen met een verstandelijke be perking en mensen met niet-aange- boren hersenletsel. Omdat het totaal andere groepen zijn is er diversiteit en die zorgt voor extra energie. Wij gaan uit van de regie van de cliënt. Wij onderstrepen de zelfredzaam heid en de eigen verantwoordelijk heid. We stimuleren iedere cliënt om Die grote glimlach op hun gezichten was goud waard het beste uit zichzelf te halen. De voorstelling Onbeperkt Talent geeft hen de kans dit in het theater te laten zien!" Beperking „Een ander mooi voorbeeld van het krijgen van kansen is de deelname van onze cliënten aan het Challenger Toernooi in Middelburg. Die grote glimlach op hun gezichten, was goud waard. We hebben daar kunnen laten zien dat we een belangrijke meer waarde hebben kunnen leveren aan het welslagen van het tennistoer nooi. We laten zien dat iedereen zich kan ontwikkelen en een stapje kan zetten op de participatieladder." Ontspanning „Naast mijn werk hecht ik ook veel waarde aan ontspanning. Ik sport graag: tennis, mountainbiken, fitness en naar het strand gaan voor een flinke wandeling. Ik zing met veel plezier in vocalgroup Smile. We tre den op bij Middelburg Volkoren, een jaarlijks terugkerend evenement, plezierig voor deelnemers en pu bliek. Ik ga graag naar de schouwburg en pik regelmatig een film mee. Ik vind het heerlijk om in de tuin te werken, daar heb ik de komende maanden mijn handen vol aan. Maar ik kan dan ook slecht stilzitten, be halve met goed boek." Lekkereten „Ik houd van lekker eten en ik zoek steeds nieuwe adresjes. Ik zit graag op het terras van De Vriendschap in Middelburg, lunch regelmatig bij de Kloveniersdoelen of de Drukkerij of bij Katoen in Goes. Restaurant Me- liefste in Wolphaartsdijk serveert fantastisch eten, maar ik vind een barbecue in de tuin ook prima." donderdag 13 april 2017 Pt 'We zijn inmiddels geworteld in Zeeland' Jeanette Vergouwen —Karin Smit A Karin Smit: „Ik vind het fijn om een dagje uit te gaan in Goes en Middelburg, maar ik ben ook heel graag buiten." foto johan van der heijden Gors houdt een theateravond met Zeeuwse talenten. Artiesten met en zonder beperking treden samen op in het programma Onbeperkt Talent. Er wordt onder meer muziek ge maakt en gedanst. Het programma duurt ongeveer anderhalf uur. Woensdag 19 april, Theater De Mythe in Goes, aanvang 20.00 uur. Kaarten via zeelandtheaters.nl. Meer informatie over de voorstelling op gors.nl Naam voorstelling: Kinderen voor Kin deren doe-middag Wie: Kinderen voor Kinderen Genre: workshop Leeftijd: vanaf 6 jaar Waar: Nieuwe Luxor Theater Rotterdam Wanneer: zat. 15 april om 10.30 en 15.00 uur Dansen, decors schilderen mu ziek maken en zingen: tijdens de doe- middag die het koor Kinderen voor Kinderen van VARA houdt, wordt de creativiteit van ouder en kind gestimu leerd. Het thema dat tij dens de middag cen traal staat is 'Voor altijd jong'. Dit is ook de titel van de nieuwste cd van het koor en in lijn met het onderwerp van de Kinderboekenweek. Tijdens de middag komen verschillende hits van dit ruim zeven endertig jaar oude koor voorbij. Zoals bijvoor beeld Waanzinnig ge droomd Op een onbe woond eiland. Voor sommige volwassenen voelt het alsof ze terug gaan in de tijd. De doe-middag laat de kinderen voelen hoe het is om lid te zijn van het Kinderen voor Kinde- renkoor. Samen met een coach wordt een route gevolgd die langs meerdere workshops leidt. Het ene moment staat de groep, geïn- A Een middagje deel uitmaken van Kinde ren voor Kinderen. strueerd door de cho reografen van het kin derkoor, te springen en te zingen op de maat. Een volgend moment staan de bezoekers met een kwast in de hand. Tussen de activi teiten door is er de mo gelijkheid om een aan tal van de tweeënveer tig kinderen uit het hui dige Kinderen voor Kin- derenkoor te ontmoe ten en hun handteke ningen te verzamelen. Bovendien bestaat voor jonge bezoekers de kans om hun eigen ta lenten te tonen in een show op het Open Okido Podium. Het op treden hoeft niet per se zang of dansgerela- teerd te zijn. Acroba tiek, voorlezen, gooche len: het mag allemaal. Degene die als beste uit de bus komt wint de Gouden Okido en mag meedoen aan de show van Kinderen voor Kin deren waarmee de mid dag wordt afgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49