3 Kraak Smaak eerste grote act American playboy 3FM Awards Festival Q Boek Awakenings 20 jaar Fast Furious 8 lip Documentaire Radio Cd worden aanvragers als 't Beest in staat gesteld redelijke bedragen te be talen en dus ook wat bekendere na men te boeken. Onderscheiden JW Roy and the Royal Family, dat op vrijdag 28 april in Goes optreedt, is daar volgens Harthoorn een voor beeld van. „Een artiest in het ameri- cana-genre dat veel aandacht krijgt dankzij Ilse DeLange en Common Linnets." Ook is hij blij met de komst van Red Snapper op 20 mei, met zijn mix van acid jazz, breakbeat, triphop en drum-'n- bass weer een totaal an dere tak van sport. Dat is de koers, beaamt Harthoorn. „We willen ons meer onderscheiden ten opzichte van andere podia in de buurt." De concertagenda begint zich weer aardig te vullen, Harthoorn is inmiddels druk bezig met de najaars programmering. Daar kan hij nog weinig over kwijt. „Hoewel ik som mige dingen wel van de daken wil schreeuwen", zegt hij. Dit weekend zal blijken of de akoestiek van de nieuwe zaal naar wens is, als 't Beest muzikaal wordt ingewijd met een bluesnight. De jonge Britse gitarist Ben Poole uit Engeland en de Goese band The Re medy hebben de eer om zaterdag als eersten het nieuwe podium te betre den. Poole komt op herhaling, hij was vorig jaar één van de verrassingen in 't Beest. Het aanstormende bluesta lent werd al op 21-jarige leeftijd ge nomineerd voor diverse British Blues Awards en kreeg veren van giganten als Jeff Beek en wijlen Gary Moore. De muziekpers was lovend over Poo- les laatste album Time Has Come, met een mix van blues(rock), soul en funk. The Remedy speelt een thuiswed strijd. De vierkoppige band met frontman Rob Commandeur treedt regelmatig op in de regio. Het reper toire bestaat uit muziek van Stevie Ray Vaughan, Rory Gallagher, Jimi Hendrix en recenter werk van arties ten als Joe Bonamassa, Julian Sas en Kenny Wayne Shepherd. Daarnaast brengt The Remedy eigen werk. OPENING donderdag 13 april 2017 jP-Z Sinds deze week is de Ama zon Original-serie American Playboy: The Hugh Hefner Story te zien. De documen taire vertelt het verhaal van de charismatische Playboy oprichter Hugh Hefner. Van het allereerste idee tot de lancering van het tijdschrift en zijn turbulente leven. De serie combineert beelden uit Hefners pri- véarchief met interviews. American Playboy: The Hugh Hefner Story is te zien op Amazon Prime Video. Te druk met paaseieren zoeken om op tweede paasdag naar het 3FM Awards Festival te gaan? Geen probleem. Het festival met optre dens van onder anderen Kensington, Lucas Hamming, ChefSpe- cial, De Staat en Jett Rebel en de prijsuit reiking is ook live te volgen op de radio. In totaal 21 Nederlandse acts treden op. 3FM Awards Festival, maandag op NPO Radio 3. Het legendarische technofeest Awake nings bestaat twintig jaar en viert dat met een koffietafelboek. In bijna 600 pagina's toont Awakenings - 20 years of techno de roemruchte geschiedenis van het succes volle feest. Meer dan 50 artiesten komen aan het woord over hun memorabele mo menten. Awakenings - 20 years of techno ver schijnt vandaag. FAST AND FURIOUS 8 Samen met de release van de bioscoopfilm komt deze week de Fast Furious 8 soundtrack uit. Het album bevat der tien nummers die speci aal voor het achtste deel van de wereld beroemde filmreeks zijn geschreven. Ge heel in stijl met de film natuurlijk alleen maar stoere tracks met onder anderen 2 Chainz, Wiz Khalifa, en Pitbull. Fast Furious 8: The Album is vanaf morgen te koop. Ben Poole en The Remedy, Podium 't Beest Goes, aanvang 21.00 uur. Meer info via de eveneens ver nieuwde website van het poppo dium: tbeest.nl. Anita Berrevoets moet alle zeilen bijzet ten om 't Beest op tijd klaar te hebben. FOTO M ARCELLE DAVIDSE De officiële herope ning van 't Beest vindt plaats op donderdag 20 april, 's Avonds is er voor iedereen die nieuwsgierig is een gratis toegankelijk open huis, van 19.30 tot 22.00 uur. Een dag later, vrijdag 21 april, staat de eer ste grote act van het seizoen op het podium. Het Leidse producers trio Kraak Smaak, een inmiddels interna tionaal gerenom meerde naam die een mix brengt van elektro nica, funk en house, met een liveband. In het voorprogramma staat de Rotterdamse band L'Enfant. Het ge luid van de band kan omschreven worden als indie elektronica, geworteld in de new wave van de late jaren 70 en begin jaren 80, gecombineerd met uit stapjes naar soul en pop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43