Na reis van tien uur eindelijk touchdown reuzenpanda's 3 Taakstraffen van 60 tot 80 uur voor bedreigers Sylvana Nee, veel spijt hadden ze niet, die eerste vijf verdachten die terechtstonden voor het bedreigen van Sylvana Simons. Welgeteld één van de vijf toonde berouw. Drie van de vier anderen 'meenden het hooguit niet zo'. „Maar wie Zwarte Piet aanvalt, krijgt reacties." e wilde de verdachten in de ogen kijken, Sylvana Si mons. Dus was ze er zelf bij gisteren, toen de eerste I 5 van 22 verdachten moes ten voorkomen die haar via Facebook voor de vreselijkste dingen uitmaak ten: van boomaap tot neuksletje van Denk. Zes mannen (vijf volwassenen en een 15-jarige) wensten Sylvana zelfs op verschillende manieren dood: van 'afschieten dat wijf tot een knip-en- plakfilmpje waarin Sylvana door de Ku Klux Klan wordt opgeknoopt. De maker van dat filmpje, de 37-ja- rige Marcel K. uit Kudelstaart, zei dat z'n filmpje bedoeld was als flauwekul. Hij 'dacht er niet zo over na', zei hij. Hij had zich nooit zo in de Ku Klux Klan verdiept. Toen z'n filmpje ineens in het nieuws verscheen, schrok Marcel en dacht 'dat heb ik weer'. Gelijk haalde hij het filmpje weg, maar het leed was al geschied. JASON D. (24, Maasdam) Die moet je samen met Peter R, Prem en die nicht Quincy aan de galg hangen, op Facebook Ik ben tegen de Pieten discussie maar ik wil niet oproepen tot geweld of zo. Ik was boos, ik tikte wat in en ging over tot de orde van de dag. Ik had veel Het is een behoorlijke onderne ming geweest voor KLM. De dieren werden gisteren met de grootste zorg naar Nederland gevlogen. Enerverend, maar ook bijzonder om mee te maken, aldus Liesbeth Kruijenaar, directeur van het Schiphol Dierenhotel. Het gaat goed met Wu Wen en Xing Ya weet Liesbeth Kruijenaar, directeur van het Schiphol Dieren hotel. De twee knuffelberen zaten in de vrachtruimte van de speciale combi-Boeing die anders vaak voor paardentransport wordt gebruikt. „We zijn een jaar geleden begon nen", vertelt de directeur van het dierenhotel van Schiphol. „Het heeft nogal wat voeten in de aarde om dit vliegtuig te regelen." Kruijenaar heeft contact gehou den met de verzorgers. Die kunnen steeds van boven, waar de passa giers zitten, naar beneden, naar de panda's. „Het kan voor dieren stressvol zijn om te reizen, maar deze twee voelden zich al vrij snel op hun gemak", weet ze. Panda-expert Christiaan van der Hoeven van het Wereld Natuur Fonds is geschrokken van het circus dat om de ontvangst van de panda's hangt. „Zoveel aandacht had ik niet verwacht, maar het geeft wel aan dat de komst van panda's in Europa leeft." Voor hem had het niet ge hoeven, zo'n ontvangstcomité, maar de panda-expert vindt de die ren er goed uitzien. BOUKEVAN DERK. (42, Rotterdam) Een kinderfeest beledigen, bedreigen en proberen te vermoorden. Sylvana banana, we zullen je betaald zetten. Als je weet hoe breed en diep de woede is die je veroorzaakt, zou je rap je koffers pakken. Neuk sletje van die andere drie Denk-Pieten, een Marokkaan en twee Toerken. Op Facebook Marcel is verminderd toerekenings vatbaar, want hij kan niet goed tegen veranderingen en daar valt de onder gang van Zwarte Piet onder. 'Aanzet ten tot haat', gaat het Openbaar Minis terie dan ook te ver. Marcel reageerde zich vooral af. Maar de impact van het filmpje was niet mals: dus hoorde de Kudelstaarter 80 uur werkstraf tegen zich eisen. In elk geval bood Marcel Sylvana excuses aan. Dat laatste is al meer dan wat de eer ste vier verdachten deden die gisteren terechtstonden. Wouter van der S. (33) en Jason D. (24) hadden vooral mede lijden met zichzelf. Bang voor hun baan, psychische problemen en dat al lemaal om één zinnetje op Facebook, geplaatst in een opwelling. Omdat ze die Zwarte Piet-discussie zo belache lijk vinden. „Dan ben je boos, tik je wat in, drukt op enter en gaat over tot de orde van de dag", zei Jason. De keurige ogende Anne Pieter A. (37) uit Leiden (schreef'afschieten dat wijf op Facebook) deed vooral vaag. Hij ontkent niet het geschreven te hebben, maar het was 'misschien' niet eens voor Sylvana bedoeld en eigenlijk wist hij het niet meer. Verdachte, Bouke van der K. (42), pakte het anders aan. Hij las een ver klaring voor over 'mijn vriend Zwarte Piet die niet om een andere kleur ge vraagd heeft en beschermd moet wor den'. Beschermd tegen Sylvana die hem wil vermoorden en ja, wie kaatst kan de bal verwachten. De officier van justitie eiste tegen allen 60 uur werk straf. De uitspraak is 18 mei. WOUTER VAN DERS. (33, Gorinchem) Zulke mensen moeten uit de weg geruimd worden. Op Facebook Ik wil mijn vriend Zwarte Piet verdedigen. Hij wil zijn naam en kleur niet veranderen. Hij is tegen zijn zin in een vreselijke discussie beland. De rechterlijke macht wordt hier misbruikt. Wie kaatst, kan de bal verwachten en moet niet kinderachtig reageren. Het was een moment opname, ik hou van het Sinterklaasfeest. Ik speelde zelf Zwarte Piet. Wat Sylvana doet kan boze reacties donderdag 13 april 2017 GO 'Ik wilde Zwarte Piet verdedigen' Victor Schildkamp Bonne Kerstens Amsterdam StreSS. In de rechtbank Reuzenpanda's Wu Wen en Xing Ya zijn eindelijk in Nederland aangekomen. Na een reis van tien uur kregen de dieren via de douane en een keuring van de Nederlandse Voeding en Waren autoriteit het sein 'akkoord' om getoond te worden. Renske Baars Schiphol In de rechtbank Sylvana Simons wilde gisteren de verdachten zelf in de ogen kijken. FOTO KOEN VAN WEEL/ANP uitlokken. In de rechtbank Wu Wen en Xing Ya zijn in Nederland, foto koen van weel/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3