WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 11 Jacqueline van Burg (52) is wethouder voor Leefbaar Schouwen-Duiveland. Ze spreekt vaak mensen toe. Maar het liefst had ze voor hen gezongen. Van tandartsassistente of die renarts heb ik nooit gedroomd. Ik kwam nooit verder dan 'iets met mensen'. Maar sinds mijn twintig ste wil ik graag operazangeres worden. Je zal toch zo kunnen zingen? Volgens mijn moeder wilde ik als kind graag in de belangstel ling staan. Of dat zo is, weet ik niet. Maar op verjaardagen deed ik wel Imca Marina na. Ik heb daar de stem niet voor. Als ik zing, zegt er nooit ie mand dat ik er mee door moet gaan. Eigenlijk heb ik alleen het postuur van een operazangeres. Niks. Ik heb me erbij neergelegd dat ik niet kan zingen. Het enige dat ik doe is veel luisteren en soms kijken. Elke zondagochtend is er opera op televisie. Maria Callas is mijn idool. Zo tragisch als zij kon zingen, was ook haar leven. Van haar foto's heb ik een collage ge maakt. Die hangt thuis aan de muur. Ja, het zou natuurlijk fantas tisch zijn geweest. Maar het is nou ook weer niet zo dat ik er wakker van lig, hoor. Regelmatig. Dan denk ik: Je zal toch in het Scala van Milaan mogen staan. Of desnoods met André Rieu op Het Vrijthof, hoe wel dat vooral operette is. Ik ben wethouder bij de ge meente Schouwen-Duive land. Heel blij. Ik werk met men sen. Als ik iets gerealiseerd krijg. Vooral als dat samen met inwo ners lukt. Ja en daar heb ik geen problemen mee. Hoewel ik na m'n carrière in de politiek misschien toch nog eens een bij zangpeda goog binnenstap. donderdag 13 april 2017 'Je zal toch in Milaan staan' Ton van den Nouweland IWat had u graag willen wor den? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal ge daan om die droom toch te verwezenlijken? 5 Vindt u het jammer dat de droombaan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? 7Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoening? Hebt u uw droom hele maal opgegeven? Wethouder Jacqueline van Burg droomt van zingen in het Skala van Milaan of op Het Vrijthof met André Rieu. fotomariekemandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39