Duitse Tobrukbunker landt in Bevrijdingspark Achttien miljoenenvilla's in een straatje in Nieuw-Haamstede 4 Het ruikt er naar gesnoeide bomen en pas gemaaid gras. Af en toe zoeft een Mercedes voorbij, maar verder is het stil aan de Torenweg, de duurste straat van Zeeland. 112 NIEUWS Felle brand bij hotel Rivers Auto rijdt door na aanrijding Zes tips over pinpasdief ust en ruimte. Dat is waar de Torenwegbewo- ners de Rand stad voor inruil den. Rust en l ruimte is wat ze kregen in het bosrijke straatje achter de duinen. En te zien aan alle borden van bouwbedrijven, tuinarchitecten en zwembadre parateurs kunnen ze daar bin nenkort weer in alle comfort van genieten. Van de 429 Zeeuwse miljoenen villa's staan er achttien aan de To renweg in Nieuw-Haamstede. Achter poorten, puntige hekken en intercomsystemen. Behalve die oudere dame dan. Iedereen kan zien hoe zij in de zon haar krantje leest. „En ik zwaai altijd terug, ook al zie ik vaak niet wie het is", gie- De materialen waar we mee werken... allemaal het beste van het beste. Deze mensen hebben smaak. En het geld om dat te bekostigen Met de grote waterpas in de aanslag staat Kees Traas van het Bevrijdingsmu seum in Nieuwdorp aan de rand van de versgegraven put waarin een bunker zachtjes wordt neergela ten. De Duitse Tobrukbun ker is woensdagochtend door een dieplader van de Genie van Vlissingen over gebracht naar Nieuwdorp. De bunker werd gevon den tijdens de aanleg van de weg naar de nieuwe ma rinierskazerne in Vlissin gen en kon niet blijven staan. Het Bevrijdingsmu seum heeft wel plaats voor het betonnen gevaarte. In de 'dijk' aan het begin van het Bevrijdingspark is een gat gegraven waar de bun ker in geplaatst kan wor den. Twee machtige hijskra nen van de Genie zetten hem op zijn plaats. Dat gaat niet in één keer. De bunker wordt neergelaten, Traas legt de waterpas er erop. Hij is niet tevreden. Het vele tonnen wegende blok gewapend beton wordt weer een stukje op getild. Een graafmachine legt wat aarde op de juiste plek in de kuil. De hijskra nen laten de bunker weer zakken. Pas als de blok per fect is geland, mogen de spanbanden eraf. Het is de derde originele bunker in het Zeeuwse landschapspark van het Bevrijdingsmuseum. Voor de militairen van de Genie is het niet de eerste keer dat ze in het park aan de slag zijn. Met dit landmachton derdeel heeft het museum een samenwerkingsver band. Voor deze 'bouwers' van defensie is het park van het Bevrijdingsmu seum een goede plaats om te oefenen. donderdag 13 april 2017 SLUIS In een containerhok bij hotel-restaurant Rivers aan de Kaai in Sluis heeft in de nacht van dinsdag op woensdag brand gewoed. Er raakte nie mand gewond. Het naastgele gen restaurant liep schade op. De brand ontstond rond 01.00 uur. De brandweer verwijderde dakpannen van het brandende gedeelte van het containerhok zodat dat de brand binnenin geblust kon worden. De aan wezige gasten van Rivers kon den in het hotel blijven. Om 02.30 uur was het vuur onder controle en gaf de brandweer het sein brand meester. MIDDELBURG Een 28-jarige fietser is dinsdagmiddag aan gereden op de Koningsbrug in Middelburg. De man reed om 12.50 uur over de brug toen een automobilist hem in haalde. Hij werd daarbij tegen de trottoirband gedrukt en kon nog net voorkomen dat hij viel. Wel raakten zijn kleding en fiets beschadigd. De auto mobilist keek de fietser kort aan, maar reed vervolgens door, de Houtkaai op. De poli tie is op zoek naar getuigen van het incident. Volgens de fietser was de auto een zwarte Citroen sedan. De be stuurder was een man van rond de 50 jaar met witte haren. Mensen met meer in formatie kunnen zich melden bij de politie via 0900-8844. KAMPERLAND De politie heeft zes tips binnengekregen over de man die in Kamper land geld pinde met een ge stolen bankpas. De man sloop op 24 januari 's nachts een woning binnen aan de Knots- wilgendreef. Hij stal de porte monnee van de bewoners en pinde 250 euro bij een geld automaat aan de Ruiterplaat- weg. Het tv-programma Op sporing Verzocht zond dins dag beelden uit van de man bij pinautomaten. Volgens de politie zit er 'mooie informatie' tussen de zes tips. De recher che hoopt daarmee de man, nu twee maanden na de in braak, alsnog te vinden. Met een Rolls Royce je frietje en kroketten ophalen Wendy Wagenmakers Nieuw-Haamstede Theo Giele Nieuwdorp -Leonard Smalheer, bouwbedrijf Boogert Veelzijdige markt in Middelburg voor het hele gezin muzikaal omlijst door Meer info: www.lecollectionneur.nl Tijdens het Paasweekend op zaterdag, zondag en maandag! A De bunker wordt geplaatst, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32