Tenen ktswbi Knooppunt Sloeweg zou niet veilig zijn Telefoons kraken kost tijd 2 WILLEM VAN DAM Column Een saai type ben ik. Daar had ik al zo'n vermoeden van, maar nu weet ik het zeker. Dat komt zo: sinds ik last heb van een ingegroeide groteteennagel - toegegeven, niet zo'n heel fris on derwerp tijdens het nuttigen van het ontbijteitje - stroop ik het in ternet af op zoek naar een oplos sing voor de kwaal.Want ik kan u verzekeren, dat zo'n ingegroeide teennagel akelig pijn kan doen. Omdat de mevrouw van de pe dicuresalon mij tot dusver niet van het euvel heeft kunnen verlossen én omdat ik het een beetje gênant vind om met zo'n ouwelullen- mankementje naar de huisarts te gaan, ben ik gaan googelen. Al doende stuitte ik op de te nenlezer. Van het ambacht had ik nog nooit vernomen, maar dat zegt vermoedelijk meer over mij dan over de tenenlezers. De tenen lezers zijn met velen. Men vindt ze in de hoek van de tarotkaartleg- gers, de pendelaars, de paragnos ten en de waarzeggers. Voor de ge oefende tenenlezer (een cursusje voor beginners kost - exclusief lunch - zo'n 250,-zijn uw en mijn voeten een open boek. Zo zegt de grote teen van de rechtervoet iets over vreugde en verdriet, wie een mooie lange middelste teen heeft beschikt over veel daadkracht, de vierde teen van de linkervoet vertelt hoe het met ons seksleven is gesteld. En kijk eens aan, wat een bof, ik vond zelfs een site die mij helpt om mijn eigen tenen te lezen. Een kwartier lang heb ik gisteren naar mijn blote voeten zitten staren. De uitkomsten? Ik ben betrouwbaar, maar ook voorspelbaar, ik kan niet tegen rotzooi en behoor tot 'het type van de boekhouder'. Kortom: ik ben oersaai. 'Wie een erg gevarieerd leven wil hebben met spontane wilde opborrelende ideeën, moet jou niet als partner hebben', las ik in mijn tenen. Zuchtend trok ik mijn sokken weer aan. Ik lees liever een boek. De vierde teen vertelt hoe het met ons seksleven is gesteld DESTELLING Vandaag: Schenking voor bijstandsgerechtigden is een goed idee Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters EERSTE BEZOEKERS VOOR &E PAN&A S ZE HE6&ENI LAST VAN EEN JETLA6. Strandpaviljoens vaker permanent Eefje Rammeloo vertelt over China Lachen met Bertie Door de uitslag van het onderzoek zijn twijfels gerezen bij Rijkswater staat, de toekomstige wegbeheer- der. Na een spannend debat besloten Provinciale Staten in december 20,1 miljoen euro uit te trekken voor de zogeheten stervariant, drie viaduc ten om de Sloeweg, de Bernhard- weg en de Westerscheldetunnel- weg op elkaar aan te sluiten. Het be sluit was omstreden, omdat het al leen kon worden betaald door een bijdrage van 4,2 miljoen euro van de NV Westerscheldetunnel. Er moest nog wel een verkeers- veiligheidsaudit worden uitge voerd op het voorlopige ontwerp. Dat is nu gebeurd. Daaruit komt als 'ernstige aanmerking' naar voren wat in eerder onderzoek ook al een aandachtspunt was: dat verkeer links moet invoegen. Dat zou met name een probleem kunnen zijn voor vrachtwagens die bijvoor beeld vanuit Terneuzen naar het Sloegebied rijden en vanuit het Sloegebied richting Goes. De resultaten geven aanleiding tot nader overleg met Rijkswater staat, schreef het provinciebestuur eind vorige week aan Provinciale Staten. Vanavond worden Statenle den bijgepraat over de actuele stand van zaken. Ingewijden bevestigen dat Rijks waterstaat moeite heeft met de uit slag van het onderzoek. De bedoe ling is dat de Sloeweg in de toe komst wordt overgedragen aan het Rijk en dat wil absolute zekerheid dat er niks mis is met de veiligheid. De resultaten geven het provinciebestuur aanleiding tot nader overleg met Rijkswaterstaat De vraag is of nu aanpassingen nodig zijn die de stervariant nog duurder maken dan 20,1 miljoen, het budget dat met de grootste moeite bij elkaar is gegaard. Een al ternatief zou zijn dat alsnog wordt gekozen voor de 'halve Haarlem mermeervariant', een viaduct ge combineerd met een rotonde. Die kost 15,9 miljoen euro. Rijkswaterstaat en gedeputeerde Harry van der Maas willen geen mededelingen doen. Het kan nog heel lang duren voor de zes Vlissingers terechtstaan die verdacht worden van betrokken heid bij de Nieuwjaarsrellen in Vlissingen. Er moeten nog getuigen worden gehoord bij de rechter commissaris. Ook is het nog niet gelukt om alle telefoons uit te lezen die in beslag zijn genomen, aldus een woordvoerder van het Open baar Ministerie (OM). In de nacht van 31 december op 1 januari werden in de Bloemen- buurt vernielingen aangericht aan woningen en auto's en agenten en andere hulpverleners belaagd. De politie hield tot nu toe zes verdach ten aan. Vijf konden al na enkele dagen terug naar huis. De zesde, een 34-jarige Vlissinger, zat veel langer vast. Het lukte de raadsman om hem vrij te krijgen door aan te kloppen bij het gerechtshof in Den Bosch waar bepaald werd dat de man ook in vrijheid zijn proces mag afwachten. De politie heeft van de kant van het publiek informatie ge kregen over wat er die nacht is ge beurd in de Bloemenbuurt. Daar onder zijn ook foto's en video's. Aan de hand van die beelden is de politie op zoek gegaan naar meer mensen die foto's of filmpjes maak ten. Sommigen gaven hun materi aal vrijwillig af, anderen weigerden. Daarop zijn die telefoons in beslag genomen. De toestellen van dege nen die niet bereid waren om hun Bij het NFI is een grote wachtlijst als het gaat om het kraken van telefoons pincode af te staan zijn opgestuurd naar het Nederlands Forensisch In stituut (NFI) met het verzoek ze te kraken zodat de politie alsnog het materiaal kan bekijken. Bij het NFI is er echter een grote wachtlijst als het gaat om het kra ken van telefoons. Toestellen waarop beelden zijn te zien van moord en doodslag gaan voor an dere incidenten. donderdag 13 april 2017 Gisteren: De politie moet streng controle ren op fietsver lichting 334 reacties VLISSINGEN Voor het eerst telt de Ne derlandse kust meer per manente strandpaviljoens dan seizoensbedrijven. Er zijn, bij het begin van het nieuwe seizoen, in totaal 162 'jaarrondpaviljoens' tegen 159 bedrijven die in de winter worden afge broken, blijkt uit cijfers van Strand Nederland. In Zeeland heeft het over grote deel van de pavil joens al een permanent karakter. GOES Journaliste Eefje Ram meloo (1979) komt dins dag 18 april naar Goes. Vanaf 20.00 uur vertelt ze in Slot Oostende over haar nieuwste boek 'Het geluk van de Chinezen'. Ze studeerde journalis tiek en behaalde een Master in Geschiedenis van de Internationale Be trekkingen. In 2014 ver huisde ze naar Shanghai. Daar werkt ze als corres pondent. In haar boek schetst ze een beeld van hedendaags China. RENESSE Bertie Steur, bekend van Boer zoekt vrouw en Ex peditie Robinson, gaat net als Giel Beelen dit voorjaar na of ze talent heeft voor stand-up co medy. De boerin en de radio-dj zijn te zien in het tweede seizoen van Co medy Central's Celebrity Stand-Up. Dat maakte de zender gisteren bekend. Het tweede seizoen van Celebrity Stand-Up is vanaf donderdag 1 juni elke week te zien op Co medy Central. Een nieuw plafond in één dag! PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Het knooppunt dat de provincie wil aanleggen in de Sloeweg bij 's-Heerenhoek is niet veilig ge noeg. Dat blijkt uit recent onder zoek door een onafhankelijk bu reau. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Door een lange wachttijd bij het NFI is nog niet duidelijk wanneer de Vlissingers worden berecht die betrokken waren bij de Nieuwjaarsrellen. Emile Calon Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2