O Paul de Munnik zingt Feyenoord naar Coolsingel 20 MEE ANGELA KIJKT TV Jezus leeft en viert Pasen bij de paus.Ted Neeley vertolkt al jaren de titelrol in Jesus Christ Superstar en voert de musical nu in Rome op, waar paus Franciscus zondag het Urbi et Orbi uitspreekt. Daarna komt Jezus naar Ahoy. J. Geils overleden Laat ik nou altijd gedacht hebben dat Droomhuis Gezocht niet echt is. Dat pre sentator Sybrand Niessen en zo'n kwiek 50-plus echtpaar samen een toneelstukje op voeren. Voor de goede zaak uiteraard: zij doen alsof ze een vakantiewoning zoeken in het buitenland en ondertussen steek je als kijker iets op van de do's en don'ts. Om het allemaal niet te zwaar te maken, wordt er tussendoor flink gestrooid met weetjes over de plaatselijke gebruiken en op z'n tijd een lokale alcoholi sche versnapering genuttigd. Dat laatste kun je met een gerust hart aan Sybrand overlaten, die ziet altijd een goede reden om een flesje open te trekken. Kneuterigheid ten top, maar onweerstaan baar vrolijk stemmende tv, waar Omroep MAX patent op heeft. Komt mede door diezelfde Sy brand die overal de zon ziet schijnen, zelfs in de meest liefdeloos verbouwde Spaanse /inca. Maar wat ik me dus nooit gerealiseerd heb, is dat zo'n echtpaar na afloop ook daadwerkelijk een van de drie bezochte huizen koopt. Tot af gelopen maandag, toen ik in een 'hoe is het nu met'-aflevering rolde. Italiaanse bergtop, Finse veranda, Spaanse bal kon en in hun Franse serre, glimmend van te vredenheid. Niks horrorverhalen over mala fide makelaars of lekkende bouwvallen, waar Ik Vertrek vol mee zit. De unanieme boodschap hier was dat het leven simpel en goed is in dat buitenlandse droomhuis. Al bleek dat het soms na de opnames toch anders was gelopen dan gedacht. Het flamboy ante stel dat een Spaanse hoeve zocht om een bed and breakfast te beginnen, kocht uiteinde lijk een appartement. Want die B&B was bij nader inzien niet zo'n goed idee. Ze waren al druk genoeg met zwemmen, over het strand wandelen en toeren met hun kever cabrio. biechten. In de uitzending konden ze het niet eens worden of ze huisje 2 of huisje 3 wilden. Dus uiteindelijk waren ze voor huisje r gegaan, waar ze nu de dagen vulden met babysokjes breien en trollen knutselen. Of gewoon wat lummelen op de veranda, genietend van een hartversterkertje en het schitterende sneeuw landschap. Toneelstukje? Dit was eerder een reclame spot voor Zwitserleven Gevoel. Maar ik wilde maar één ding: ook als de wiedeweerga met Sybrand op pad. Want hij levert geen droom huis, maar het paradijs. Quote van de dag Ik begrijp vrouwen oprecht niet als het erop aankomt Dubbel zo veel nieuws voor jeugd „Het valt mee. Die spanning hoort bij het Feyenoordgevoel. We zijn het gewend, die blues van dingen die net niet lukken. Ik heb nog niemand horen zeg gen: 'We worden zeker kampi oen'. Terwijl Feyenoord al het hele seizoen bovenaan staat. Het is een deeltje van ons dna, dat gevoel van: het zal wel weer mis gaan." „Het is een cadeau van Opel, dat stopt als hoofdsponsor, aan de supporters. Dat bedrijf vroeg mij om een nieuw Feyenoordlied. Eervol, vond ik. Zolang ik maar niet hoefde te proberen om Hand in Hand, Kameraden of Mijn Feyenoord te overtreffen. Ik mocht het gelukkig op mijn ma nier doen: een tikje kroegsfeer, een knipoog naar New Orleans en ook duidelijk verwoord: die blues die bij de club hoort, die uitspraak dat je nu eenmaal niet voor je lol Feyenoordfan bent. Maar het lied gaat vooral over de onvoorwaardelijke liefde van een supporter voor zijn club." „Wij hadden natuurlijk geen grote club in de buurt. Toch wa ren al mijn vriendjes in Dronten voor Ajax. Het was de tijd van Peter Houtman en Ben Wijnste kers. Die mannen maakten grote indruk op me. Ik viel voor die ty pische Feyenoorduitstraling van mouwen opstropen, hard wer ken en met z'n allen strijden." „Toen voelde ik me wel weer even die kleine jongen van toen. Helemaal leuk was dat hij, maar ook verzorger Gerard Meijer en oud-spits Mike Obiku, mijn lied uit volle borst meezongen." „Pff.mijn gevoel kent grote twijfel, maar rationeel berekend zeg ik toch 'ja'. Feyenoord moet die laatste vier wedstrijden ge woon kunnen winnen. Er werd al gegrapt dat ik dan op de Cool singel moet optreden. Tja, als de club dat wil, doe ik dat uiter aard." MUZIEK Sybrand J. Geils, de gita rist en oprichter van The J. Geils Band, is in zijn huis in het Ame rikaanse Groton op 71-jarige leeftijd dood ge vonden. De rockband had in de jaren 70 en 80 hits als Cen terfold, Freeze Frame en Love Stinks. Daar zaten de kwieke 50-plussers op hun Het echtpaar in Finland had ook iets op te Reageren? angela@persgroep.nl Cabaretier Viggo Waas gaat voor Libelle TV 'vrouwendingen' doen om uit te vinden waarom zij die leuk vinden. TELEVISIE In het nieuwe tv-seizoen krijgt het NOS Jeugd journaal veel meer zendtijd. De uitzending begint straks elke dag, ook in het weekend, om 19.00 uur en is twee keer zo lang; de bulle tins duren straks twintig minuten. V ■u Met een ode aan zijn favoriete voetbalclub, Geen Club als Feyenoord, hoopt Paul de Munnik (46) de Rotterdam mers het laatste duwtje rich ting het kampioenschap te geven. De clip met clubcory feeën als Ben Wijnstekers en Mike Obiku, is vandaag voor het eerst te zien. Stefan Raatgever Nog vier wedstrijden te gaan en één punt voorsprong op Ajax. Je moet als Feyenoord- fan bloednerveus zijn. Hoe is jouw lied Geen Club als Feyenoord ontstaan? Lee Towers (boven) en Mar tin van Waardenberg met Paul de Munnik in zijn videoclip. Hoe werd jij als kind van de Flevopolder aanhanger van Feyenoord? In de clip zit onder anderen Wijnstekers naast je in de auto. De hamvraag dan: wordt Feyenoord kampioen of niet? donderdag 13 april 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20