ruim 8 miljoen euro winst Uitkering na ontslag op staande voet was onterecht 5 HULST KAPELLE Noem een som terwijl je de bal stuiterten bij het gooien in de ballenvanger roep je de uitkomst!" Reken les terwijl je rondjes rent over het schoolplein; dat willen de leerlin gen van groep 4 van basisschool St. Willibrordus in Hulst elke dag wel. De Willibrordusschool deed dit jaar voor het eerst mee met de Na tionale Buitenlesdag; een initiatief van Jantje Beton en het Instituut voor natuureducatie en duur zaamheid (IVN). Vorig jaar werd de eerste Nationale Buitenlesdag gehouden, opgezet vanuit de ge dachte dat onderwijs in de buiten lucht goed is voor de ontwikkeling van kinderen. Meer daglicht, meer beweging, meer plezier. „Buitenlesdag is echt een heel leuk idee", zegt juf Martine Eijsac- kers. „Het vergt best wat van de leerkrachten, want je moet toch een speciaal lesprogramma in el kaar draaien, maar het is fijn om buiten te zijn, ik zou dit best wel vaker willen doen, de kinderen vinden het ook helemaal gewel dig." Juf Martine beet met haar groep 4 de spits af met rekenen. In plaats van netjes in de schoolban ken te zitten en sommen te ma ken, rennen de kinderen over het schoolplein terwijl ze 'tafeltikker- Een regenworm, een dui zendpoot, een larf en een paar pissebedden. Dat is de oogst van de zoektocht van Kim Kambier, Liv Riekwel en Dewi Brasser (van links naar rechts) in de bossen bij Dishoek. De leerlin gen uit groep 7 van basisschool 't plastische chirurgie. De rest gaat naar ADRZ. Voor patiënten veran dert er weinig, want het ziekenhuis neemt locaties en personeel over. Zeelandcare zit in zware financi ële problemen en is financieel en administratief zo verweven met het ziekenhuis dat niemand weet wie wat moet betalen. Bovendien ping pongen patiënten onnodig heen en weer tussen de instellingen. Dat moet ophouden, vinden de aan deelhouders (ondernemer Henk van Koeveringe en ADRZ). tje' doen. „Degene 'wie 'em is' tikt iemand aan, noemt een tafelsom en degene die getikt is, mag pas weer gaan rennen als hij het ant woord heeft gegeven!" Julian (7), met rode kaken van het rennen, vangt Cléo (8) en roept: „8x4!" Die staat nog nahijgend na te denken. Een eindje verderop op het Klinket in Koudekerke kregen gis teren een natuurles van boswach ter Karei Leeftink van Staatsbos beheer. Kim wil wel vaker naar buiten tijdens schooltijd. „Dit is weer eens iets anders dan in de klas zit ten met een rekenboek." „We worden van de overname niet rijker, maar wel sterker", re ageert Directeur Claudia Branden burg van het ADRZ. „De dialyse is onderdeel van het ziekenhuis, we zorgen dat we die expertise weer in huis krijgen. En met de Victoriakliniek gebeurt het zelfde als we in Vlissingen hebben gedaan. Nu ook dat ziekenhuis in één hand gaat komen, kunnen we daar meer voordeel uit halen. Voor patiënten kunnen we bijvoorbeeld makkelijker zorgen dat ze een loca- schoolplein wordt voor optelsom men niet een schrift gebruikt, maar de ballenvanger. De bal mag er pas in als de oplossing goed is. Weer een ander groepje leerlingen houdt zich vlakbij het klimrek be zig met 'hardlooprekenen'. Met de uitkomst van een som op een briefje moeten ze naar de andere Geen schrift, maar een schoolplein. En geen pen, maar stoepkrijt. Leerlingen uit groep 8 van basisschool De Moolhoek in Kapelle rekenden gisteren buiten. In het zonnetje maakten ze verschillende som men. „De kinderen waren zó be- tie en een tijdstip kunnen kiezen." Met de overname is een faillisse ment van Zeelandcare afgewend. „Ik voel me ervoor verantwoorde lijk dat wij mensen vijfjaar geleden in Zeelandcare hebben neergezet", zegt Brandenburg. „Nu er financi ële problemen zijn, gaan we uit el kaar. Dat voelt niet prettig, maar het is nodig. Het zou heel gek zijn als we de tent failliet laten gaan." Het verlies van Zeelandcare ('een paar miljoen') noemt Brandenburg een gegeven en heeft het ADRZ al kant rennen en de uitkomst bij de juiste som leggen. „Mag mijn jas uit, juf?" Brent heeft het warm ge kregen van het rekenen. Terwijl Julian nog steeds als 'de tikker' sommen loopt uit te delen, krijgt Cléo wat hulp met haar som van klasgenoot Minke. „32! 8x4 is 32!" trokken bij de les", zegt locatielei der Chantal Kentin. „Iedereen deed mee. Buiten leren is goed voor de leerprestaties." Daarom gaat de school voortaan vaker lessen geven in de open lucht. „Het moet vanzelfsprekend worden." afgeboekt in 2016. Ondanks die af boeking komt de winst uit op 8,2 miljoen euro. De winst is op eigen kracht behaald en is exclusief de 10 miljoen die Erasmus MC in ADRZ heeft geïnvesteerd. Doordat het ADRZ er financieel weer goed voor staat en de banken voor het eerst sinds jaren weer geld willen uitlenen, kan het ziekenhuis fors investeren in het ziekenhuis in Goes. De winst zal daardoor dit jaar naar verwachting 6 miljoen euro zijn. Het waterschap ontsloeg de me dewerker beheer en onderhoud in januari 2014 op staande voet. De man bleek met zijn broer een loonbedrijf te hebben dat veel vuldig goederen en diensten aan het waterschap leverde. In totaal ging het om 81 opdrachten met een omzet van 220.000 euro. Ook maakte de man in één geval mis bruik van de kennis van offerte- prijzen van concurrenten. De medewerker stapte naar de rechter, die hem aanvankelijk in het gelijk stelde. De rechtbank vond ontslag op staande voet een te zware maatregel, omdat lei dinggevenden wisten van de ne venactiviteiten. De CRB vernietigde eind 2015 dat oordeel, omdat de man niet het gevaar van 'belangenver strengeling, vriendjespolitiek en oneerlijke concurrentie' had aan gekaart. De raad tilt vooral zwaar aan het misbruik van voorkennis. Het ontslag op staande voet was daarom terecht. En nu heeft de raad ook bepaald dat het UWV geen WW-uitkering had mogen verstrekken. In het vonnis van 2015 noemt de CRB wel als verzachtende om standigheid dat indertijd bij het waterschap een cultuur heerste 'waarin medewerkers buiten hun dienstverband wel eens werk voor het waterschap verrichtten'. „We betreuren het zeker dat dit toen zo was", zegt Scheldestro men in een reactie. „Het water schap voelde zich in zijn eer aan getast door dit voorval, maar we zijn wel een afspiegeling van de maatschappij waardoor derge lijke dingen kunnen gebeuren. We voelden ons genoodzaakt om maatregelen te treffen." Sinds 2013 is er veel gedaan om integriteit blijvend onder de aan dacht te brengen. Nieuwe mede werkers moeten sinds 2015 ook de eed of de belofte afleggen. „De cultuur is zeker veranderd. Door dit uitgebreide traject kunnen we zeggen dat medewerkers en be stuurders veel bewuster zijn van hun handelen." Auto botst op muur HULST Een vrouw (74) uit Hulst is gisteren in haar woonplaats te gen een betonnen muur gereden bij het verlaten van de parkeerga rage aan het Godsplein. Ze is uit voorzorg naar het ziekenhuis ge bracht. De auto is weggetakeld. woensdag 12 april 2017 A Kyriana (I) en Fenna (r) van groep 4 van St. Willibrordus in Hulst leren buiten rekenen, foto peter nicolai pc Sheila van Doorsselaer en Cornelleke Blok Hulst Een vanwege belangenver strengeling ontslagen mede werker van waterschap Scheldestromen had ook geen WW-uitkering mogen krijgen. De Centrale Raad van Beroep (CRB), de hoogste be stuursrechter voor ambtena renzaken, heeft dat bepaald. Rolf Bosboom Middelburg A FOTO LEX DE MEESTER A FOTO MECHTELD JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33