Scholen zwakken Pasen af Dit moet in orde zijn Voor moslimouders Walcheren Protestante en katholieke basisscholen in Den Haag zwakken het christelijk karakter van hun paasvieringen af om ouders tegemoet te komen. 'De panda's komen! rekening voor een doodskist Nieuwsmedia Nergens is de politie zo actief met het bekeuren voor fietsen zonder licht als in Zeeland. Vorig jaar gingen in de provincie 1239 fietsers op de bon. In de eerste drie maanden van dit jaar waren dat er al 694. P2 De scholen willen vooral ouders van islamitische leerlingen behagen. Soms wordt de bovenkant van paasstokken afgebroken als leerlingen niet mogen rondlopen met een kruis. Eind vorig jaar ontstond al rumoer, omdat scholen in Amsterdam hun kerst vieringen minder christe lijk zouden hebben ge maakt onder druk van isla mitische ouders. Het kerst diner veranderde op een aantal openbare scholen in een eindejaarsdiner. In Den Haag zeggen leiders van protestant-christelijke en rooms-katholieke scho len dat het in multicultu rele wijken beter is om de paasviering aan te passen aan de voornamelijk niet- christelijke leerlingen. Zo wordt op de protestantse school O3 bij de paaswan- deling het bovenste deel van het kruis dat de kinde ren dragen afgebroken als islamitische kinderen niet met een christelijk sym bool willen rondlopen. „Voor ons is het belangrij ker dat iedereen zich hier welkom voelt dan vasthou den aan conservatieve tra dities", zegt 03-directeur John Verhoeff. Op 't Palet in de Schil derswijk wordt tijdens het paasontbijt altijd een link gelegd met de koran. „Op deze manier is er herken ning bij de kinderen", zegt leerkracht Sebahat Yildiz. Soms zijn ouders het als nog niet eens met de vie ring. „Dan ga ik met ze in gesprek. Meestal komen we er wel uit." De schoollei ders erkennen dat deze ge nuanceerde omgang met het christelijk geloof voor sommige christelijke ou ders een reden is om voor een andere school te kiezen. „Het is tegenstrijdig: ener zijds moeten christelijke scholen ferm voor hun tra dities staan, anderzijds moeten we respect hebben voor elkaar en ons begripvol opstellen", zegt Van Vliet. Verus, de landelijke ver eniging voor katholiek en christelijk onderwijs, vindt dat scholen zelf mogen be palen hoe zij inhoud geven aan Pasen. „We kunnen en willen niet van een afstand oordelen over keuzes die scholen hierin maken en vinden het begrijpelijk dat ze rekening houden met hun populatie", zegt woordvoerder Wouter van den Berg. Waar moet hij al die miljoenen vinden? De reuzenpanda's Wu Wen en Xing Ya zijn onderweg van China naar Nederland. Vandaag komen ze aan bij Ouwehands Dierenpark in Rhenen.»P9 Joannes de Bat zal als gedeputeerd hard moeten zoeken om het geld voor de sanering van Thermphos te vinden. Dat zou in het slechtste geval zomaar 170 miljoen kunnen worden. ZEELAND2 woensdag 12 april 2017 Veel wolken en wat regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 altijd Zoë Toet Julia Broos Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1