Route helikopters niet over dorpen 6 Tuinwedstrijd geeft leefbaarheid impuls Hart van Poortambacht, het aan- jaagteam van bewoners, zou het toe juichen als bij de geplande nieuw bouw van scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman tevens plek komt voor een buurthuis. Volgens Demi Levi is het moeilijk het 'één- wijk-gevoel' te scheppen, zonder centrale plek waar buurtbewoners altijd even binnen kunnen lopen. Opbouwwerker Monique Schip per van SMWO Schouwen-Duive- land begon zes maanden geleden met het in kaart brengen van de wijk. Daaruit kwam onder meer de rondreizende wijkkeet voort, die twee keer per week wordt ingezet als openbaar ontmoetingspunt en ter bevordering van de leefbaarheid. De eerste resultaten zijn bemoedigend concludeert Schipper. Het repaircafé dat 13 mei wordt geopend bij kinder boerderij De Punt, is onder bewo ners geboren aan de koffie in de keet. Op De Punt kan ook afgedankte ap paratuur worden aangeboden voor recycling. Maar vaak kunnen de spullen uit die bakken met een kleine reparatie nog een tijdje mee, aldus één van de initiatiefnemers achter het repaircafé. „Zo creëren we én een ontmoetingsplek én we zor gen een beetje dat de kennis van de dames en heren met de gouden Als ik hierdoor de wijk wandel, zie ik heel wat tuinen die wel wat vriendelijker kunnen. handjes niet verloren gaat." In het kader van de leefbaarheid hebben Hart van Poortambacht en woningbouwcorporatie Zeeuw- land een voortuinenwedstrijd in het leven geroepen. Ze worden daarbij geholpen door tweedejaars technasiumleerlingen van de Pieter Zeeman, die promotieflyers gaan maken en helpen bij een aantrekke lijk tuinontwerp. Medewerkers van het groenbedrijf van De Zuidhoek steken waar mogelijk een handje toe. De flyer wordt 20 april ver spreid in de wijk, waarmee ook de aanmelding voor de wedstrijd wordt opengesteld. Deelnemers doen er verstandig aan voor 14 juni de voortuin spie en span te hebben. Die dag neemt een jury de resulta ten op. De winnaars worden 17 juni bekend gemaakt. „De enige spelregel is eigenlijk dat de mensen zich moeten opge ven", zegt initiatiefneemster Levi. „En omdat Zeeuwland meedoet, moet het tuintje bij een huurhuis horen. We letten er straks bij de ju rering vooral op dat de tuinen on- kruidvrij en netjes zijn. Dat je kan zien dat de tuin met liefde wordt gedaan." Het idee is ontstaan door het jaarlijkse 'opzomeren' in Rot terdam, vertelt Levi. „Hoe zal ik het netjes zeggen: als ik hier door de wijk wandel, zie ik heel wat tuinen die wel wat vriendelijker kunnen. En daar heeft iedereen dan plezier van." De aanleg en het onderhoud van het windpark op zee zorgt voor extra werkgelegenheid. Een werkgelegenheid die Zeeland Seaports graag wil houden in Zeeland, maar dat betekent wel dat er overdag flink meer heli kopters zullen landen en starten op vliegveld Midden-Zeeland. Andere route Voorlopig wordt uitgegaan van zo'n 2.000 vluchten per jaar. De route die de helikopters volgen wijkt af van wat nu gebruikelijk is. Nu komen de helikopters aan vliegen vanuit oostelijke rich ting en vertrekken ze in weste lijke richting. Het is de bedoe ling om de vluchten richting windpark zo min mogelijk over 'bewoond gebied' uit te voeren en zeker niet boven de kernen Arnemuiden, Lewedorp en Nieuwdorp. Daarom wordt gekozen voor de route via Vlissingen-Oost. Wanneer het besluit valt of de vluchten vanaf Midden-Zeeland vertrekken, is nog niet bekend. IN DE REGIO Cabaretière Bolding in Zierikzee Lezingen bij Bewaerschole MIJN DORP, MIJN STAD Dinsdag dinsdag 11 april 2017 SD Poortambacht wil buurthuis r*v,ï": A Bewoners van de Zandkreekstraat zouden graag hulp krijgen bij een leuk ontwerp van hun strak bestrate voortuin. Joop Oostendorp, Jannie Oostendorp, Jan Oosting, Irene Goudberg (vlnr) foto ernesta verburg De Zierikzeese buitenwijk Poort ambacht bruist van de ideeën en creativiteit, maar het ontbreken van een vaste ontmoetingsplaats werkt remmend. Die boodschap kreeg wethouder Cees van den Bos gisteren mee tijdens een ont moeting rond 'De Wijkkeet'. Marcel Modde Zierikzee -Demi Levi, Hart van Poortambacht Of het gaat gebeuren is nog niet zeker, maar als de onder houdsvluchten met helikopters vanaf vliegveld Midden-Zee land richting het windpark op Zee vertrekken, laten ze dor pen links liggen. Melita lanting Nieuwdorp RITTHEM Cabaretière Mar griet Bolding staat op donderdag 13 en vrijdag 14 april in twee theaters van Theaters aan Zee met haar show 'Zo zijn we niet ge trouwd'. De voor stelling op donder dag vindt plaats in theater De Weverij in Zierikzee en be gint om 20.15 uur. De show op vrijdag vindt plaats in thea ter De Verwachting in Ritthem en begint ook om 20.15 uur. De voorstelling Zo zijn we niet ge trouwd gaat over alle relaties die mensen onderling hebben. Zo zijn er vriendschapsrela ties, werkrelaties, familierelaties en ga zo maar door. Bol ding neemt in haar show deze vormen onder de loep. Kaarten voor de voorstellingen zijn te bestellen via www.theatersaan- zee.com en de kos ten bedragen 15,00 euro. BURGH-HAAM- STEDE Bij de Bewaer schole in Burgh- Haamstede wordt vrijdag met lezin gen en een artist talk aandacht be steed aan de instal latie onderoboven' van Willem Besse- link.Besselink is ge fascineerd door systemen, patronen en structuren die schuilgaan achter alledaagse gebeur tenissen. Om 15.00 uur start het pro gramma. Van 16.00 tot 18.00 uur wordt de middag afgeslo ten met een borrel. BURGH-HAAMSTEDE Vraag hem iets over paarden en hij weet het. Martien Hart, 'de paardenman' van Burghsluis, vierde afgelopen weekend zijn honderdste verjaardag. Gis teren kwam burgemeester Rabelink hem persoonlijk felici teren in Duinoord. De eeuwling was paardenknecht bij boer van Zuijen op een boerderij in zijn woonplaats Burghsluis, en nam tot op hoge leeftijd deel aan de Straö. Alhoewel Martien Hart nu in Duin oord woont is hij een 'Burghsluisenaar' in hart en nieren. Daarnaast is hij een kenner van paling, foto ernesta verburg BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Mu ziek Apollo Brass band, 20.00-22.00 uunBoogschieten dames; BRUINISSE Dorpshuis, 20.00- 21.00 uur: Yoga door de Toermalijn, De Vanger, 9.00- 10.00 uur: Kwiek- gym voor ouderen; BURGH-HAAM- STEDE Brasserie Duinpan bij de Duinen van Haamstede, 14.00 uur: Schoenenver koop Quist; Dorps huis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volks dansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dansen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartver eniging Smijt Maar Raak; Watersnoodmu seum, 10.00-17.00 uur: Foto-expositie Jakarta, de mensen achter de zeemuur; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Verkoop Exotische Paasex- positie; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Schilder club, 19.15-20.15 uur: Gymclub; ZIERIKZEE FIZI, 14.00 uur: Lady Macbeth; Her vormd kerkcentrum Havenplein, 14.00 uur: Senioren Ver eniging Schouwen- Duiveland organi seert een thema middag met VVN over verkeersre gels. HONDERD JAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63