£"l C9 Laat politie zelf kiezen Scheepswerf draait door in Hansweert \4 Ouwe troep Hoe voorkom je een boete? 2 Boetes voor losse hond in bos VERKEER FLITSPALEN Commentaar Zeeland is niet erg positief over de politie. Slechts een kwart van alle Zeeuwen is ronduit tevreden over de wetshandha ving. Bijna de helft heeft geen oordeel. Een kleine acht pro cent is ontevreden. Dit zijn geen zeer verontrustende cijfers. Het kan helemaal geen kwaad dat Zeeuwen kritisch zijn. Als het goed is, inspireert dat het korps. Uit de Veiligheidsmonitor, het jaarlijkse onderzoek naar de vei ligheidsbeleving van Nederlanders, komt minstens één duidelijke aanbeveling aan het politiedistrict Zeeland-West-Brabant: zorg dat er regelmatig blauw in de buurt komt en rijd dan niet alleen even met de auto rond, maar voer ook eens een gesprekje met de bewo ners. Want meer dan de helft van de Zeeuwen vindt dat de politie niet vaak genoeg in de buurt is. Over dit advies moet de politie even goed nadenken. Zichtbaar heid en contact is goed, maar het gaat toch vooral om het voorko men van criminaliteit en het opsporen van daders. Dat doe je te genwoordig niet alleen op straat. De politie moet dus een afweging maken tussen public relations en effectiviteit. Het eerste is belang rijk, maar het laatste telt uiteindelijk toch het zwaarst in de veilig heidsbelevenis. Als die inbreker niet wordt gepakt, als geweld niet wordt bestraft en als die relschoppers niet worden gepakt, dan kan de politie nog zo vaak met je komen praten, maar dan raak je het vertrouwen toch kwijt. Het is goed dat de politiemensen even in de Veiligheidsmonitor kijken. Verder moeten zij echter vooral naar ei gen inzicht blijven werken. Een praatje in de buurt en blauw op straat hoort erbij. Maar de politie moet zeker ook alle moderne communicatie- en opsporingsmethoden gebruiken. De enige voor waarde is dat de afstand tussen politie en burger niet zo groot wordt dat waardevolle tips verloren gaan. De rest is theater. Vaker blauw op de stoep is welkom, maar praten is niet altijd de beste aanpak Het was een spektakel zaterdag. Het grote droogdok van Scheepswerf Reimerswaal ging via de sluizen van Hansweert op transport naar Vlissingen-Oost. Toch betekent die verhuizing niet dat daarmee een einde komt aan de werkzaamheden op de werf in Hansweert. Een klein dok blijft achter en zal de komende tijd in gebruik blijven. „We draaien met één dok door in Hansweert", legt directeur Rudi Pieters uit. „In de toekomst willen we een groter dok kopen. Dan kun nen we nu die kleine wel naar Vlis- singen brengen maar als we dan binnen een jaar een grotere kopen, krijgen we al die logistieke wijzi gingen nog een keer." Hoe lang er doorgewerkt wordt op de locatie Hansweert weet Pie ters nog niet. „Totdat we een koper hebben gevonden draaien we hier door. We betalen hier nog, dus waarom zouden we er niet door werken? Als we niks doen gooien we het geld gewoon weg." Wel zegt de directeur van de werf dat er maar op zeer beperkte schaal doorgewerkt zal worden in Hans weert. „Ik denk dat we ongeveer We draaien met één dok door in Hansweert twintig procent van onze omzet daar gaan halen en tachtig procent in Vlissingen. Dus dan heb je het over een behoorlijk beperkte capa citeit." ALMANAK Elke maandagochtend komt de regioredactie van deze krant bij een om de uitgaven van afgelo pen week én die van komende week te bespreken. Nadat alle kritische noten waren gekraakt, was het de beurt aan verslagge vers om te vertellen welke spek takelstukken ze deze week in petto hebben. Eén van de ver slaggevers zei dat ze een verhaal wilde maken over een lingerie winkel, die een jubileum viert. Haar collega veerde op. Zij was er toevallig zaterdag nog geweest. „O ja?", reageerde haar collega verbaasd. „Hadden ze er nog wat ouwe troep?" Koningsdagactie Jessie en Chanel Cabaret in De Weverij Pannenkoeken picknick BROUWERSHAVEN Zeewier en paardenpoep VEERE Tien hondeneigenaren kregen in het afgelopen weekend een proces-verbaal aan hun broek, omdat ze hun hond niet hadden aangelijnd in het bos. Vanaf het vroege voorjaar tot in de zomer wordt extra gecontroleerd op aan- lijngeboden, omdat in die periode op verschillende plaatsen in de pro vincie reekalfjes worden geboren. Ook vanwege nesten met jonge vo gels op de grond, geldt op een aantal terreinen een aanlijngebod dat wordt aangegeven met borden. Bericht voor onze adverteerders .DE PERSGROEP dinsdag 11 april 2017 Willem Adriaansens Hansweert - Rudi Pieters, directeur Scheepswerf Reimerswaal Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Jessie Stapelkamp (17) uit Bruinisse, één van de finalisten voor de Miss Teen of Zeeland 2017- verkiezing, kruipt op Ko ningsdag samen met Miss Beauty-finalist Cha nel Ebhulu (21) uit Ou- werkerk achter een kraam in Zierikzee. In het kader van de wedstrijd zamelen ze geld in voor Stichting Haarwensen, een stichting die kinde ren met kaalhoofdigheid helpt aan een pruik. Dat gaan ze doen door oranje cupcakes te verkopen. ZIERIKZEE Cabaretière Margriet Bol ding geeft donderdag een voorstelling in De Weverij in Zierikzee. Bol ding brengt de voorstel ling 'Zo zijn we niet ge trouwd'. Ze werkt graag samen met haar publiek. In haar show Viva De- pressiva vormde het pu bliek de Vereniging der Blijmoedigen. En in Laag hangend Fruit werd het publiek ontslagen en ver vangen door publiek uit Polen. Aanvang 20.15 uur. ZIERIKZEE In het kader van de face- bookactie Zonder Hon ger Naar Bed wordt dins dag 9 mei in Zierikzee een pannenkoeken pick nick gehouden. Het feestje is voor kinderen tot en met 12 jaar, vertelt initiatiefnemer Marike de Jonge. De bedoeling is dat ze zelf een kleedje meenemen naar het grasveld achter de JW van den Doelschool om op te zitten. Het feest be gint om half vier. Van keramiekvogels die in een pakking van zee wier en paardenpoep zijn gebakken tot bro ches in de meest uiteen lopende kleuren en pa tronen. Bij de Kunstca deauwinkel in Brou wershaven zijn originele cadeaus te vinden. Tegen schappelijke prij zen. Zeeland 7 NIET TE HARD RIJDEN Toegegeven: het is de eenvoudig ste tip. Om in de wind te slaan. Want wie rijdt er niet minstens 125 of 135 op de teller? Die wijkt toch altijd af? Tja, de een meer dan de ander. Dus je loopt risico. Te hard is te hard. Ook al is het niet altijd duidelijk hoe hard je mag en waarom her en der andere maxima gelden. CRUISE CONTROL/ SPEED-LIMITER Een handig hulpmiddel is de cruise control. Mits je die niet op 150 zet. Voordeel: je hoeft niet steeds op je teller te kijken. Mak kelijk bij trajectcontroles. Steeds meer auto's hebben een speed-li- miter. Daarmee stel je een maxi mumsnelheid in, kun je relaxed cruisen en soms een beetje gas sen om in te halen. TOMTOM Zonder al die tierelantijnen kom je een eind met Tom Tom. De route planner geeft niet alleen de maxi mumsnelheid aan, maar meet ook hoe hard je rijdt. Een beetje Tom Tom laat ook de vaste flitspalen zien. FLITSMEISTER Maar die vijfcilinderturbo heb je natuurlijk niet om altijd binnen de lijntjes te blijven. Soms moet zo'n blok toeren maken. Zet in dat geval Flitsmeister op je mobiele telefoon. De app waarschuwt voor vaste en mobiele flitsers, files en ander ongemak. Ook (deels) in het buitenland. RADARVERKLIKKER Het is illegaal om in de auto ra dars te detecteren met een radar verklikker. De politie heeft appara tuur om detectors te kunnen zien. Daar kun je je tegen wapenen met een radardetector-detector. Maar je riskeert hoge boetes en inbe slagname van apparaat en auto. Oostburg - N253 (Nieuwstraat) Aantal boetes in 2016 24.909 Gemiddeld aantal boetes per dag 68 Geschatte opbrengst 1.450.000 Serooskerke (S) - N57 (Serooskerkseweg) Aantal boetes in 2016 20.259 Gemiddeld aantal boetes per dag 56 Geschatte opbrengst 1.180.000 Oosterland - N59 (westelijke richting) Aantal boetes in 2016 13.821 Gemiddeld aantal boetes per dag 38 Geschatte opbrengst 800.000 Oosterland - N59 (oostelijke richting) Aantal boetes in 2016 12.299 Gemiddeld aantal boetes per dag 34 Geschatte opbrengst 710.000 A« Middelburg - Schroeweg (kruispunt cDonald's) Aantal boetes in 2016 8.794 Gemiddeld aantal boetes per dag 24 Geschatte opbrengst 670.000 l.v.m. Pasen hanteren wij gewijzigde sluittijden voor het opgeven van advertenties en familieberichten. Kijk voor meer informatie op persgroep.nl/nieuws of neem contact met ons op via advertising.zeeland@persgroep.nl. NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61