Roy Gijsel oppermachtig bij derde clubcross Axel Van Stevendaal valt net buiten het podium op NK bandstoten Sander d'Hont gaat tot het uiterste en wint 18 Rapide wint hockeyderby Mannen. Vierde klasse. Rapide- Olympia 4-3: Olympia was vooral in de eerste helft de betere ploeg. Het verzuimde dat overwicht ech ter in cijfers uit te drukken. Diverse mogelijkheden werden niet benut, maar ook de goed keepende Luca Missiaen was een sta-in-de-weg. Rapide kwam overigens al na drie minuten op voorsprong. Voor- De vijftienjarige Daphne Vael scoorde bij haar debuut meteen de winnende bereidend werk van Yassin Hadou- chi en Quinten Missiaen werd door Teun van Doeselaar verzilverd. Via Koen Boerjan kwam Olympia op gelijke hoogte. Tien minuten na rust nam Olym pia door Koen Boerjan de leiding, maar twee minuten later stond het al 2-2 via Quinten Missiaen. Niet veel later moest Olympia-speler Koen de Dobbelaere met rood het veld verlaten. Rapide profiteerde daarvan door naar 4-2 uit te lopen door treffers van Teun van Doeselaar en Joep Eg- germont Met zijn derde treffer be paalde Koen Boerjan de eindstand op 4-3. Een zege zat er dus niet meer in voor Olympia. Vrouwen. Derde klasse. Liberty- Rapide 0-1: Trainer Mark-Jan de Jonge moest door blessures en ziekte beroep doen op de jeugd. De gemiddelde leeftijd van slechts 17,6 jaar was echter geen belemmering om een goed resultaat neer te zet ten. Het jeugdige Rapide was zelfs de gehele wedstrijd iets beter dan de thuisploeg. De eerste helft leverde nauwe lijks kansen op. Na de rust was Ra pide gevaarlijker. Dat resulteerde in de 55e minuut in 0-1. Een strafcor- ner werd door de vijftienjarige de buterende B-junior Daphne Vael in het doel gewerkt. Kort daarna had Frederique van Tatenhove pech dat de paal een tweede treffer in de weg stond. Daardoor bleef het slechts bij 1-0 voor Rapide. Vierde klasse. Olympia-Walcheren 2-4: Olympia gaf het niet cadeau. Het kwam opvallend fel uit de startblokken en nam na ruim een kwartier de leiding via Birgit van der Zee, op aangeven van Gwen Ko- lijn. Enkele minuten later werd het zelfs 2-0 door Kirsten van der Peijl. Titelkandidaat Walcheren trok daarna het initiatief naar zich toe en kreeg al na drie minuten via Frede rique van Amersfoort aansluiting. Op slag van rust liet Merel van Oo- strom 2-2 noteren. Direct na de doelwisseling werd het zelfs 2-3 door wederom Van Amersfoort. Toch hield Olympia het daarna lang spannend. Ten slotte moest het definitief buigen toen een kwalitatief beter Walche ren via Caro Schuitema de 2-4 scoorde. Het werd uiteindelijk een secon- denspel om de overwinningen in diverse klassen. De meeste aan dacht ging uit naar de licentiehou ders in de MX 1 en MX 2 4-takten, die samen aan de start verschenen. In de eerste manche was het vanaf het begin spannend en de top drie eindigde binnen drie seconden se conden van elkaar. Gijsel toonde zich de sterkste, voor Kevin Spruijt uit Meliskerke en Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen. In de tweede manche hadden Spruijt en Gijsel elkaar meteen ge vonden. Daarachter volgden Jef frey van Kempen en Martijn Roos. Van Maaren kende een mindere start, maar knokte zich naar voren. Tegen het eind wist Gijsel toch wat lucht te verschaffen. Spruijt moest in de laatste ronde het hoofd bui gen voor Van Maaren, die ook de MX 2 4-takten op zijn naam schreef. Bij de MX 2 2-takt licentiehou ders moest Kevin van Houdt uit Axel de dagwinst laten aan de Belg Dean America. Van Houdt won de De rijder uit Heikant pakte de zege in beide manches bij de Axelse clubcross eerste manche, maar werd tweede in de tweede heat en bij evenveel punten is deze doorslaggevend. Jo- chem van de Wiele uit Sint Jans teen redde de derde plaats voor buurtgenoot Aswin Vandamme, die vierde werd. De drie-uurs cross-country wed strijd op en rond het Schelde-cir- cuit in Rilland-Bath leverde bij de teams, bestaande uit twee rijders, een overwinning op voor het Bel gisch duo Andy Truijts/Bob van Looveren. Stefan Hage uit Kapelle werd met zijn Brabantse teammaat Alex Brand tweede. De gebroeders Cas per en Steven Ovaa maakten het podium compleet. Bij de solorijders werd Alex van den Broek, vooraf al gezien als de grote favoriet voor de eindzege, de winnaar. Bart Kuzee uit Waarde werd hierin derde en eindigde ook op het podium. Guido Boone, af komstig uit Oost-Souburg, fi nishte als vijfde. 's Morgens vond er een wed strijd plaats die meetelde voor het NK jeugd enduro. De winnaar van afgelopen jaar, Jorn Zoekekouw uit het Noord-Limburgse Siebenge- wald, was opnieuw de sterkste. Jasper de Visser uit Domburg werd twaalfde en was daarmee de beste Zeeuwse deelnemer. Merel Zuid hof uit Hoedekenskerke werd 28e. Het zat Van Stevendaal niet mee op het NK bandstoten in de op een na hoogste klasse. Na Jean Paul de Bruijn is de Zeeuws Vlaming met afstand de beste Zeeuwse speler in deze spelsoort. Hij kwam als zesde binnen op de deelnemerslijst met 4.70 gemiddeld en trof een drietal tegenstanders die al eens in de ere klasse hun sporen hadden ver diend. Van Stevendaal ging met open vizier de strijd aan. Na winst en twee keer verlies op de eerste speeldag leken zijn kansen verke ken. Maar van Stevendaal vocht door. Op de tweede speeldag ver loor hij opnieuw twee keer, maar net als de dag ervoor met geringe verschillen en een uitstekend ge middelde. Op de slotdag volgde zijn wederopstanding met twee winstpartijen, waardoor hij - mede door de overige resultaten - het podium weer in zicht kreeg. Maar zijn naaste concurrent Martijn Egbers stootte Van Stevendaal in zijn laatste partij van het podium. Op basis van gemid delde zou Van Stevendaal zelfs tot winnaar zijn uitgeroepen, maar wedstrijdpunten wegen nu een maal zwaarder. Van Stevendaal: „Ik ben heel tevreden met mijn prestatie. Ik heb mezelf verbeterd met bijna 2.00 gemiddeld." Het Hoeks kampioenschap libre kreeg met de tachtigjarige Anton Jansen een opmerkelijke winnaar. Het was zijn eerste deelname aan een toernooi ooit en hij greep met een de winst, voor Patrick van Gaever en Rinus Michielsen. „Sport, dat is toch het uiterste van jezelf vragen. Ja, toch?", zei atleet Sander d'Hont afgelopen weeeknd. De Terneuzenaar, overigens tegen woordig studerend in Delft, paste dat zaterdag ook weer toe in de achtste editie van de Wolvenjog- ging in het Belgische Wachtebeke. De vijf kilometer schreef d'Hont op zijn naam in een groot deelne mersveld en hij klokte een tijd van 17.18. Er waren tweede plaatsen voor Sander Post op de tien Mijl en Edwin de la Ruelle op de tien kilo meter. Het was een aantrekkelijk ge zicht, de start van deze Wolvenjog- ging. Met 506 deelnemers was dit tot nu toe de best bezochte wed strijd. En daarin hield Sander d'Hont zich dus weer sterk op de been. De atleet staat vooral bekend om zijn overwinningen in met name de regionale wedstrijden. „In Wachtebeke is het bovendien een aantrekkelijk parkoers en ondanks mijn studie heb ik nog voldoende tijd om te trainen voor de met name kortere afstanden. Dat ging me in de Wolvenjogging ook weer goed af', zei hij na afloop van de door hem gewonnen race. maandag 10 april 2017 Hattrick van Boerjan niet genoeg Motorcrossers gingen in Rilland over het parkoers, wegen en door het bos. foto johan van der heijden De derby in de vierde klasse van de hockeycompetitie voor man nen tussen Rapide en Olympia werd verrassend door de thuis ploeg met 4-3 gewonnen. Het jeugdige damesteam van Rapide boekte opnieuw een knappe zege in de derde klasse. Het won met 1-0 bij bij Liberty. Peter Snelders Vlissingen Roy Gijsel uit Heikant heeft bij de licentiehouders de derde ciubcross van RES Axel op zijn naam geschreven. De wedstrijd lokte dan wel wat minder rijders, maar de spanning vergoedde al les. Herman Heuvink Vlissingen Robert van Stevendaal uit Vo gelwaarde is op het Nederlands kampioenschap bandstoten groot eerste klasse vierde ge worden. De tachtigjarige Anton Jansen won het Hoeks kampi oenschap libre. Joop van den Oudenhoven Rosmalen Wim de Vos Wachtebeke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81