II Degradant Stevo 2 klaart klus met mannetje minder II Tiola start met zege in derby Lisan van den Broek vier keer trefzeker 17 zv kopgroep en reed hij alleen weg. Zijn voormalige medevluchters za gen hem in de slotkilometers alleen maar verder wegrijden. Bijna veer tig seconden voor Eising (tweede) en Luuc Bugter (derde) kwam Jans sen met de armen in de lucht over Misschien was het juist wel een voordeel dat ik geen ploeg meer had de streep. Janssen verraste zichzelf „een beetje wel en een beetje niet" met zijn overwinning. „Ik wist dat ik goed in vorm was, maar het is ex tra mooi als je die zege dan ook pakt." Met zijn zege is de jacht van Jans sen op een profcontract geopend. Na twee van de acht wedstrijden is hij de leider in de Topcompetitie. De winnaar van dat klassement krijgt een contract bij de Roompot- ploeg. En als je 'De Braakman' wint, zet je een goede stap. Vraag dat maar aan Coen Vermeltfoort, de winnaar van vorig jaar in Philip pine. Hij rijdt dit seizoen rond in het shirt van - jawel - Roompot. De Zeeuws-Vlamingen werkten hard en namen met een lastige op slag het initiatief. Na winst in de eerste set nam de servicedruk af. De Burgst 2, dat thuis moeilijk te kloppen is, profiteerde ervan. De Brabanders werden in het zadel geholpen, waren in de slotfase van de tweede set de gelukkigste ploeg en speelden na de gelijkmakende setwinst een gewonnen wedstrijd. Ondanks de nederlaag is lijfsbe houd voor Stevo zeker, omdat het verschil met Symmachia/Roosen- daal 2 (de nummer tien, die nog één wedstrijd tegoed heeft) opliep tot zes punten. Volley2B 3-Stevo 21-3 (25-18,23- 25, 22-25, 22-25): Beide teams gingen in de eerste set aanvanke lijk gelijk op. In de slotfase profi teerde de thuisploeg van concen tratieverlies bij Stevo. Daarna overtrof Stevo zichzelf tegen de middenmoter. Volley2B maakte veel fouten en hoewel Stan Schram geblesseerd wegviel (elleboog uit de kom) klaarde Stevo 2 de klus met een ondertal. Iedereen deed een stapje extra en de thuisploeg bleef fouten maken. „We trainen altijd met weinig en zijn het daar door gewend om met minder dan zes man te spelen", verklaarde Jo nas Fransen de verrassende ont knoping. We trainen altijd met weinig en zijn spelen met minder dan zes man dus wel gewend Vrouwen. Spirit-Stevo 0-4 (17-25, 17-25,18-25, 7-25): Tegen het ge degradeerde Spirit keerde Stevo met vijf punten huiswaarts. Dat gebeurde zonder groots te spelen. Hoewel de thuisploeg het tempo uit de wedstrijd probeerde te ha len, lukte het Stevo na winst in de eerste set om ook de tweede en derde set winnend af te sluiten. Verzekerd van de zege stond er in de laatste set geen maat op het spel van de gasten. Met een prima ser vice als sterk wapen was Spirit geen partij voor een ontketend Stevo, dat uiteindelijk bijna twee keer zo veel punten scoorde als de thuisploeg. YVC-Flits 0-4: YVC had geen grip op de aanval van Flits, dat over een paar lange speelsters beschikte en het blok van YVC te kijk zette. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat YVC tegen een fikse afstraf fing zou aanlopen. De teams gin gen in de eerste set lang gelijk op. Boven het twintigste punt maakte Flits het verschil. Daarna was er geen houden meer aan voor YVC, dat een off-day had, afnemende te genstand bood en geen moment uitzicht op winst had. Intermezzo-Stevo 2 3-2 (29-27, 25-19, 11-25, 10-25, 15-12): Een verkrampt spelend Stevo 2 incas seerde een dure nederlaag tegen het gedegradeerde Intermezzo. De Zeeuws-Vlamingen kregen in de eerste twee sets de rekening gepre senteerd voor onbezonnen spel. Stevo 2 was te gretig, verloor twee keer op rij, maar toonde daarna veerkracht. Met twee ruime setze ges op zak lag winst in het ver schiet. Ondanks een 8-5- en 12-9- voorsprong lukte het niet om win nend af te sluiten. De tennissers van Tiola uit IJzendijke trakteer den De Boskreek in Breskens op een 7-1-ne- derlaag. Dominique Vyncke pakte tegen Einsey Tazelaar na twee tie breaks uiteindelijk de derde set met 6-3. Ook in het treffen tussen Claire van Damme en Isabelle Leenhou wers, die beiden flink doorslaan van achteruit, was er weinig krachtsverschil: 6-7 5-7. Bram Donze en Dennie Cappendijk wonnen hun single in straight sets ten koste van Jordy Engelaar en Wouter de Feijter. De laatste was in het dubbel, sa men met Patrick Marteijn, ook be duidend efficiënter dan het duo Jan Maarten van de Vrie/John de Waele: 6-4 6-1. José de Wit was in twee sets zowel succesvol in dub bel (met Leenhouwers) als mix (met Donze). Voor De Boskreek redden Claire van Damme en John de Waele de eer na winst in de su pertiebreak tegen Dominique Vyncke en Patrick Marteijn: 6-4 3- 67-6. Verdienstelijke start Het vrouwenteam van Animo ging in de hoofdklasse verdienste lijk van start met een 3-3-gelijkspel tegen Cash uit Rijen. In de eerste partij moest 3-speelster Natascha van Strien even wennen aan het spel van tennisleraar en vetera- nenkampioen Karien Theeuwes. De Terneuzense oefende echter meer druk uit dan haar tactisch tennissende opponent en won met 6-3 6-2. Renske Fraanje won op het nippertje en ook het eerste dubbelspel was een prooi voor de Zeeuwse vrouwen. Het mannenteam van Hulster Ambacht ging beter van start aan de voorjaarscompetitie. Het won in de vierde klasse met 4-2 van Smash Bergen op Zoom. Wout Martens en Gijs Donze zegevier den zowel in het enkel- als dub belspel, met Maxime van Eenen- naam en respectievelijk Sebastiaan Verscheure. VLISSINGEN De vrouwen van Terneuzen verzekerden zich gis termiddag van nog een jaar derde klasserschap door een 1-1-gelijk- spel in de uitwedstrijd tegen Em- plina. Hontenisse verruilde de vijfde voor de derde plaats door een 1-4-overwinning op Madese Boys (uit). Lisan van den Broek was in dat duel uitblinker met vier doelpunten. In de vijfde klasse kwam Vogel waarde niet verder dan een 2-2- gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Odio. Derde klasse. Madese Boys-Hon- tenisse 1-4: Hontenisse nam te gen de nummer zeven van de ranglijst in de 35e minuut een 0-1- voorsprong door een doelpunt van Lisan van den Broek. Later scoorde zij nog vier keer. Madese Boys redde tussendoor de eer. Emplina-Terneuzen 1-1: In het be langrijke duel met Emplina nam Terneuzen in de 20e minuut een o-i-voorsprong door een doel punt van Sibel Asanov. Daarna kwam de thuisclub sterk terug, maar had Nina Giele een aantal voortreffelijke reddingen, toch werd het nog 1-1. Ij uerujeij >=1 maandag 10 april 2017 in z'n uppie - Adriaan Janssen Nu het doek gevallen is, lijkt er in de eerste klasse een last van de schouders gevallen bij de volleyballers van Stevo 2. De degradant zag Stan Schram met een blessure uitvallen en speelde bijna twee sets met vijf man. Dat bleek geen beletsel om met 3-1 te winnen. Peter van Kouteren Vlissingen Mannen. De Burgst Breda 2-Stevo 3-1 (22-25, 26-24, 25-18, 25-15): YVC-speelster Sandra de Koeijer (8) passeert het blok van Flits, foto peter nicolai Henk van de Voorde Vlissingen Vijfde klasse. Odio-Vogelwaarde 2-2 (1-2). Doelpunten Vogel waarde: Kim de Caluwé (1-1), eigen doelpunt ODIO 1-2. m." 1 JLEH3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80