De Schelde kopje onder 16 Indy Godschalk pakt goud op NK judo Milan Vader vierde in Bad Sackingen Delta Sport zet zich in voor racerunners Timode Jong wordt bergkoning in België Renner uit Overijssel gaat een eindsprint uit de weg en komt solo over de finish in Philippine tijdens de Omloop van de Braakman. WIELRENNEN OMLOOP VAN DE BRAAKMAN zv Judoka Indy Godschalk uit Middelburg is in Leek Nederlands kampioen geworden in de klasse tot 18 jaar (-44 kg). De dertienjarige judoka liet sterk judo zien. Ze behaalde hiermee de derde grote ti tel van het jaar. Eerder werd ze al Nederlands- en Belgisch kampioen in de leeftijdsklasse tot 15 jaar. Aan dit resultaat hangt een bijzondere pro motie: ze krijgt in het jaar dat ze zestien wordt haar eerste dan uitgereikt. Leeftijdsgenote Roxanne van Ruiten uit Schore werd negende in de klasse tot 48 kilogram. Eén partij won ze binnen tien seconden. Haar Geel hoed-clubgenoot Bohdi Mulder uit Nieuw en Sint Joosland verloor twee wedstrijden. De voorbereidende trainingen lieten zien dat Milan Vader deze winter veel progressie heeft geboekt. Vol vertrouwen reisde de mountainbi- ker van het Watersley R&D Team af naar Bad Sackingen voor zijn derde wedstrijd van dit sei zoen. Een wedstrijd om in vorm te komen voor de komende wereldbekerwedstrijden. Direct vanaf de start nam Vader de tweede plaats in, achter Simon Andreassen, die vervolgens in de eerste ronde ongelukkig ten val kwam. Vader moest hierdoor van de fiets en verloor ruim twintig plekken. Vanaf de 22e plaats begon hij aan zijn inhaalrace en met succes. De Middelbur ger finishte als vierde. Bij atletiekvereniging Delta Sport in Zierikzee is zaterdagochtend de eerste officiële trainings groep voor racerunners georganiseerd. Racerun- ning is een sport voor mensen die door een li chamelijke handicap moeilijk zelfstandig kun nen lopen. De eerste racerunning-groep bij Delta Sport be staat uit zes kinderen. Door middel van de race runner, een hulpmiddel bij het lopen met drie wielen, kunnen zij toch aan sport doen. De sport staat tevens op het programma bij het Open Nederlands kampioenschap para-atletiek, volgende week bij Scheldesport in Terneuzen. Tijdens de Memorial Roger Appelmans in Wam- beek heeft wielrenner Timo de Jong uit Goes de bergprijs gewonnen. In een peloton van elf ren ners, afkomstig uit onder meer België, Israël, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk, was de achttienjarige Zeeuw de beste klimmer. De Jong, uitkomend voor Acrog Baien BC, reed na vijf rondes naar de kopgroep van vier toe. Daar hield hij zich goed staande. Uiteindelijk werd hij tweede, achter een ploeggenoot. TTCM Veldegem SGB De verzorger van het SEG Racing Team had na afloop van de 48e Omloop van de Braakman aan één washandje voldoende. Met Adri- aan Janssen moest er rond vijf uur bij de finish in de Kasteelstraat in Philippine namelijk maar één ren ner van zijn ploeg opgefrist wor den. De 21-jarige Janssen boekte na een knappe solo zijn eerste over winning in zijn nog prille loop baan en dat in de tweede wedstrijd van de Topcompetitie. De SEG-ploeg is een opleidings- ploeg met dit seizoen louter ren ners tussen de 19 en 22 jaar. Davy Gunst uit Yerseke kwam in 2015 voor de formatie uit. Door het drukke programma van SEG dit weekeinde reisden er zaterdag maar vier renners (in plaats van de maximale acht) af naar Zeeuws- Vlaanderen. Drie van de vier kne pen al vroegtijdig in de remmen, waardoor Janssen aJleen overbleef. De nummer vijf van het NK tijdrijden voor beloften van verle den jaar bewees dat dat helemaal geen belemmering hoeft te zijn. „Misschien was het juist wel een voordeel", merkte de renner uit Overijssel na afloop van de wed strijd op. „Ik kon vrijuit koersen." Anders dan bij een vlakke koers die uitmondt in een massasprint, waarbij een sprinttrein geen over bodige luxe is, geldt bij de Omloop van de Braakman meer het recht van de sterkste. Al was het zaterdag ook weer geen enorme uitputtingsslag. Daarvoor was het te zonnig, dat verraadde de dikke laag stof die nadien op het zwarte frame van de fiets van Janssen lag wel. Ander bewijs daarvoor kon gevonden worden in het koersverloop. Het peloton bleef ondanks enkele po gingen zeker een uur gesloten. Pas na de eerste doorkomst in Philip pine slaagden twee man erin zich los te weken van de rest. Hoewel zij een voorsprong van boven de minuut kregen, werden zij al snel weer opgeslokt door een grote groep van 25 man, en niet veel later door het peloton. Met nog vijftig kilometer op de teller ontstond er een nieuwe kopgroep. Tien man, met onder meer Jans sen, Joey van Rhee en Tijmen Ei sing, bouwden een voorsprong bijeen die constant tussen de haive minuut en de minuut schom melde. Janssen wilde het vanwege zijn mindere sprintcapaciteiten niet op een spurt aan laten komen. Op minder dan tien kilometer profi teerde hij van enige chaos in de ■mdmSmsamm een leuk, spannend begin van de wedstrijd, waarin beide ploegen wel kansen kregen maar niet kon den scoren. Pas eind eerste periode was het de ploeg uit Horst die een 1-0 voorsprong nam. Toen het in de tweede periode snel 2-0 werd, kreeg De Schelde het lastig, maar de ploeg bleef rus tig en kwam sterk terug naar 2-2 halverwege de wedstrijd. De Schelde had in de derde peri ode de betere kansen, maar kon niet tot scoren komen. De ploeg miste te veel, waardoor HZ PC het geloof in winst behield. In de laatste periode was het HZ PC dat de kansen kreeg en de wed strijd ook besliste: 4-2. Scores De Schelde: Christian de Die en Niek Kampman beiden 1. DIO-De Bruinvis 2-3: Na een snelle 0-1 van Adjan Hoste was het De Bruinvis dat vergat de score verder uit te breiden. De ploeg kreeg drie keer een man meer-situatie, maar wist niet te scoren. Toen het in de tweede periode snel 1-1 werd, kantelde de wed strijd. Maar ook DIO miste meer dere overtalsituaties. Vervolgens was het opnieuw Adjan Hos te die De Bruinvis op een voorsprong schoot: 1-2. Het bleef wel een spannende wedstrijd en in de derde periode was het snel 2-2. Toch trokken de Zeeuws-Vlamingen aan het lang ste eind. Gert Jan Ramondt schoot De Bruinvis weer naar een voor sprong: 2-3. DIO miste daarna een strafworp en ook in de laatste periode wisten beide ploegen niet meer te scoren. Zo werd het 2-3. maandag 10 april 2017 JUDO SPORT De racerunnersgroep bij Delta Sport. ATLETIEK WIELRENNEN H De tafeltennissers van TTC Middel burg kunnen nog altijd geen vuist maken in de tweede divisie van het landelijke ta feltennis. De for matie uit de Zeeuwse hoofd stad verloor zater dag met 6-4 bij Wilvo/TTV Berg- eijk. Sören de Witte behaalde twee punten. De broers Arjan en Elwin Huiden alle bei één. TTCM staat met nog twee wedstrijden te gaan vierde. De achterstand op de koploper bedraagt zes punten. 3 Wielrenster Quinty van de Guchte uit Driewegen heeft gisteren bij een wielerkoers voor nieuwelingen en juniore in het Bel gische Veldegem een derde plek behaald bij de nieuwelingen. Overall, bij de nieuwelingen én junioren samen, werd ze vijfde. Er werd aanval lend gereden. Dit leverde Van de Guchte alweer haar derde podi umplek van dit seizoen op. 3 Rolstoelhockey- vereniging SGB Goes E2 heeft za terdag de tweede plaats gepakt in de tweede klasse van Regio Zuid. Na een zege, een re mise en een ne derlaag op de laatste speeldag kon de tweede plek de ploeg niet meer ontgaan. Het eerste team werd in haar com petitie vierde, na twee nederlagen en een zege. De handbewogen rol stoelhockeyers kenden een slechte dag en verloren hun twee wedstrijden. Janssen doet 't Arwin Willemsen Philippine Het peloton jaagt over de kas seien. Inzetje: winnaar Adriaan Janssen, foto's peter nicolai De waterpoloërs van De Schelde konden in de laatste wedstrijd van het seizoen geen vuist maken tegen HZ PC en verloren met 4-2. De Bruinvis mannen speelden hun laatste wedstrijd goed en wonnen met 2-3 van DIO. Ko Mechielsen Vlissingen HZ PC-De Schelde 4-2: Er was Scores De Bruinvis: Adjan Hoste (2) en Gert Jan Ramondt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79