Corn Boys schiet uit tegen Biervliet Spui en Cadzand komen goal tekort IJzendijke heeft alles nog in eigen hand 13 Nummer twee Breskens speelde gelijk tegen Steen (zie verhaal links) en Hontenisse tegen Schoondijke (1-1). Onderaan de ranglijst verraste hekkensluiter Corn Boys met een ruime 6-2- zege op Biervliet. Corn Boys-Biervliet 6-2: De ploeg uit Sas van Gent, die eerder deze week met interim-trainer John Moes een contract voor de ko mende twee seizoenen afsloot, boekte de tweede seizoenszege en opnieuw was Biervliet de tegen stander. Na de 1-4 in het eerste duel werd het nu 6-2 in een wed strijd waarin de bezoekers via een eigen doelpunt van Alex Rasen- berg op voorsprong kwamen: 0-1. Bright Omozokpia maakte gelijk (1-1), waarna Steven de Meijer, Bright Osahon, Randy Zandstra en Youri Staal de stand op 5-1 brachten. Zowel Erik Adam (5-2) als Dario Sandrini was hierna nog trefzeker vanaf de stip: 6-2. Sluiskil-Groede 2-4: Al snel wist Dennis van Boven te profiteren van de slordige start van de bezoe kers: 1-0. Hierna herpakte Groede zich en via twee treffers van Ruud van Westen werd het nog voor rust 1-2. Halverwege de tweede helft maakte Jozué Weever gelijk (2-2), waarna de 3-2 enige tijd in de lucht hing. Het werd een kwar tier voor tijd echter 2-3 door Bart van den Hemel, die enkele minu ten later uit een strafschop de wedstrijd besliste: 2-4. IJzendijke-Luctor'88 1-2: In de eerste helft kende de thuisploeg een licht overwicht en was de 1-0 van Job Wiersum na twintig mi nuten zeker niet onverdiend. Na de pauze ging de wedstrijd lange tijd gelijk op, met goede mogelijk heden voor Bram en Lodewijk van Keeken namens de thuisploeg. Tien minuten voor tijd maakte Barry Olierhoek gelijk (1-1), waarna Joeri Simonse in de extra tijd matchwinnaar werd door uit een hoekschop de eindstand op 1- 2 te bepalen. RIA W.-Clinge 1-4: Een voor rust iets sterker Clinge ging met 0-2 aan het tweede bedrijf beginnen door treffers van Dion Weemaes en Thomas Leegwater. Na een kwartier bracht Aimad Elbout- zakhti de spanning terug (1-2), maar met zijn tweede treffer van de middag verdubbelde Dion Weemaes de marge weer: 1-3. Het slotakkoord was voor Leegwater, die de 1-4-eindstand op het bord bracht. In Sas van Gent werd gisteren acht keer gescoord door acht verschillende spelers fraaie inzet opende Victor Chris- tiaens al na twee minuten de inzet namens de bezoekers: 0-1. Ook na deze snelle voorsprong bleef een vlot combinerend Oostburg de bovenliggende partij en in de vijf tiende minuut kopte Victor Christiaens, die later nog een keer de paal zou raken, de 0-2 binnen. In een gezapige tweede helft kwam de overwinning voor de Zeeuws-Vlaamse bezoekers niet meer in gevaar. Vooral in de eerste twintig minu ten was de thuisploeg sterker, maar dit leverde pas na een half uur de openingstreffer van Nou- redine Zaha op: 1-0. In de begin fase van de tweede helft was Niek Haartsen dicht bij de 2-0, maar de doelman redde met de vingertop pen. Naarmate het laatste fluitsig naal dichterbij kwam, drukte Hontenisse de tegenstander steeds verder terug. Meer dan de gelijkmaker van Thomas de Waal in de 85e minuut leverde dit ech ter niet op. van het middenveld terug te halen naar de verdediging. Johnny de Jaeger wordt achterin vanwege een knieblessure al weken gemist. Met Van Hasselt als centrumverdediger werd het evenwicht in het team hersteld. Het leidde er toe dat Breskens zich voor de rust her pakte en beloond werd met een fraaie treffer van Joey Walhout. De handige middenvelder haalde doeltreffend uit met een schot in de benedenhoek. „We lie pen te veel achteruit", vond Van Grimberghe. Na rust werd Bres kens sterker en kreeg de beste kan sen op de volle winst via twee ge plaatste ballen van Joris Corijn, met een prima redding van Steen doelman Kjell Verdurmen. Sou- fian Doorns kon na een voorzet van de goed spelende Veron Schram zijn voet er niet tegen krij gen. Jan van de Broecke trof daarna de paal en de snelle aanvaller had vlak voor tijd de 2-1 op de schoen, maar zijn schot ging over. „Dit zijn toch de mooiste wedstrijden", zei Van Grimberghe. De ambities van Breskens en Steen zijn duidelijk. Zij willen naar de derde klasse. In dat opzicht was de late overwinning van Luc- tor '88 (nu alleen koploper) op IJ zendijke een tegenvaller. KARAKTERISTIEK De thuisploeg speelde goed en maakte het Veere, de nieuwe nummer twee, knap lastig. De equipe van Arno Verlinde kwam met r-o voor door een doelpunt van Kevin Seghers. Ruben de Looff maakte gelijk en de 1-2 werd daarna eerst goedge keurd en toen weer afgekeurd. Een strafschop werd door Lo renzo de Groot wel omgezet in de beslissende 1-2. Vierde klasse B. Cadzand-Kwa- dendamme 0-1: De wedstrijd leek lang op 0-0 uit te draaien. Kwadendamme was dan wel iets dreigender en fysiek sterker, maar Cadzand deed het niet slecht. Beide elftallen kregen evenveel kansen. Op het einde viel dan toch de 0-1. Na een ver- dedigingsfout maakte Dennis Bek de enige treffer. Cadzand blijft gedeeld laatste met Vos meer en Hansweertse Boys. De bezoekers uit Friesland had den het veldoverwicht, maar de be ste kansen waren voor IJzendijke. Zo werd een knap schot van Kelly van Leeuwe uit het doel geranseld. Na rust kopte Rosanne Lammers de bevrijdende r-o in het doel. De 2-0 werd afgekeurd, maar dat mocht de pret niet drukken. „Dit is een goede stap voor rechtstreeks lijfsbehoud. Het stond verdedigend goed en dit was een perfecte teamprestatie. De komende twee wedstrijden zijn te gen directe concurrenten, dus we hebben alles nog in eigen hand", al dus Guust van de Velde. Voor Smerdiek was het door de vele blessures puzzelen, maar de eersteklasser speelde met ï-r gelijk tegen Rhoon. maandag 10 april 2017 In de vierde klasse A boekte gisteren van de vier titelkandi daten alleen Luctor'88 een overwinning. In IJzendijke werd het 1-2 in het voordeel van de ploeg uit Heinkenszand, die een kwartier voor tijd nog tegen een achterstand aan keek. Jos van Belzen Vlissingen Patrijzen-Oostburg 0-2: Met een Schoondijke-Hontenisse 1-1: derde na topper De spelers van Steen vieren feest na de openingstreffer van Ricardo van Trappen in het duel met Breskens. foto peter nicolai Breskens-Steen 1-1 (1-1). 8. Ricardo van Trappen 0-1, 42. Joey Walhout 1-1. Scheidsrechter: H. Coskan (Bergen op Zoom). Gele kaart: Pieter Warrens, Roy van de Branden (beiden Steen). Aantal toeschou wers: 300. Spui en Cadzand waren zater dag dicht bij een punt in de vierde klasse, maar beide Zeeuws-Vlaamse clubs moes ten berusten in een nederlaag met één doelpunt verschil. Robin Hamelink Vlissingen Vierde klasse A. Spui-Veere 1-2: De voetbalsters van IJzendijke hadden in de hoofdklasse wat goed te maken na de flinke ne derlaag van vorige week. Zater dag deed de formatie van Guust van de Velde het een stuk beter en won met 1-0 van Heerenveen. Robin Hamelink Vlissingen Vierde klasse. Zeelandia Middel- burg-HVV'24 2-10 (2-2). Dewi Mari- man 0-1,1-2, Liza Catsman 2-3, Ma- riman 2-4, 2-5, 2-6, Caitlin Peeters 2-7, Mariman 2-8, 2-9, Catsman 2- 10. Veere-IJzendijke 2 2-1 (2-0). Ria Knetsch 1-0, Bo Vermeulen 2-1. Vijfde klasse. Zaamslag-Steen 3-4 (1-3). Maaike den Hartog 1- 0,Laura Hiel 1-1, 1-2, Annemijn de Roeck 1-3, Den Hartog 2-3, Senna Riemens 3-3, De Roeck 3-4. Zaam- slag 2-DWO 2-4 (0-3). Romy Wisse 1-3, Davina Pijpelink 2-3. Graauw/SDO'63-Apollo'67 1-3 (1- 1). Astrid Smits 1-1. Koewacht-Wal- cheren 0-7 (0-2).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76