NYNKE DE JONG Justitiemedewerkers durven angstcultuur niet te bespreken effeweg.nl voor €389p- Rome, Florence en Venetië Barcelona en de Spaanse kust 6 Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 BOEK NU! Column uchtaanvallen op Syrië'. Ik lag nog in bed en opende I de nieuwsapp in mijn te lefoon. Las het mijn vriend ver twijfeld voor. 'Trump heeft het bevel tot een luchtaanval gegeven. Als reactie op die gifgasaanval.' 'Oh' zei mijn vriend. 'Oh', zei ik. 'Jeetje'. En meer wist ik even niet te zeggen. Was dit nou een goed of een slecht idee? Iemand moet iets doen tegen gif gas, maar had hij dit niet moeten overleg gen met het Congres? En wat vindt Poetin hiervan? Wat gaat die nou doen? En Assad? ik heel Blendle uitge plozen en alle artikelen over de kwestie gelezen. Er zijn zoveel zaken waarover ik na een grondig rondje inlezen echt wel een mening over durf te vormen. Als 99 van de 100 wetenschappers zeggen dat de aarde abnormaal hard opwarmt, dan geloof ik dat. Als de verzor gingshuizen schreeuwen om meer personeel, dan geloof ik dat er iets moet veranderen. En nu heb ik geen idee. En velen met mij, geloof ik. Want de com mentaren in de krant zijn ook niet erg stellig. Er is ernstig behoefte aan een Back To The Future-mo ment. U weet wel: die popu laire films waarin Marty McFly de gang van zaken kon beïn vloeden doordat hij door de tijd kon reizen. Even tien jaar in de toekomst kij ken, en zien hoe Sy rië er dan voor staat. Is Trump in de Verenigde Staten dan de man die overal vereerd wordt omdat hij eigenhandig de complexe situatie in het Midden- Oosten oploste? Of wordt hij ge zien als de aanjager van een wa penwedloop tussen Rusland en Amerika? Waar is Assad? En wat heeft hij met zijn landgenoten ge daan? Konden we de boel maar even vooruitspoelen. Ik ken in ieder geval één iemand die liever terug was gegaan naar het verleden. Het is de vader, wiens radeloze gezicht de voorpagina's van kranten over de hele wereld haalde. De vader die met zijn twee dode kinderen in zijn armen dé verper soonlijking van de gifgasaanval werd. Wat er de komende maan den ook gaat gebeuren: ik kan al leen maar hopen dat we het leed van die vader niet vergeten. Is Trump in de Verenigde Staten dan de man die nu overal vereerd wordt? Er heerst een angst- en een afre- kencultuur op het bestuursde partement van Veiligheid en Jus titie, bleek uit een in januari ge publiceerd tevredenheidsonder- zoek onder ruim 1.300 medewer kers. Geen wonder dat Secretaris- Generaal Siebe Riedstra die cul tuur met bespreeksessies, proces begeleiders en clusterplannen te lijf wil gaan. Maar echt voorspoedig gaat het verbetertraject niet. De onderne mingsraad heeft Riedstra gewaar schuwd dat ambtenaren van Vei ligheid en Justitie niet vrijuit dur ven te praten tijdens de bespreek sessies. Dat blijkt uit een interne noti tie, in handen van deze krant. Volgens Riedstra hekelt de onder nemingsraad van het bestuursde partement de manier waarop leidinggevenden de gesprekken leiden. „De medewerker moet zich veilig voelen in de relatie met zijn collega's en leiding. De GOR (groepsondernemingsraad, red.) heeft signalen ontvangen dat dit open gesprek niet altijd kan plaatsvinden." i Uit het onderzoek is gebleken dat bijna één op de vier ambtenaren wil opstappen Uit het tevredenheidsonder- zoek bleek dat bijna één op de vier ambtenaren van Veiligheid en Justitie van plan is op te stappen, zo onthulde deze krant eerder. Medewerkers klagen onder meer over een te hoge werkdruk. „Werk blijft komen, weigeren wordt niet geaccepteerd en extra formatieplaatsen blijken onbe spreekbaar." Het Ministrie van Veiligheid en Justitie noemde de resultaten van het onderzoek 'zorgelijk'. VOOR Uw voordeel: €30 VAN £4^- Uw voordeel: €30,- EXCURSIEREIS - 8 dagen EXCURSIEREIS-8 dagen Accommodatiebeoordeling 8,2 maandag 10 april 2017 GO @Nynke Luchtaanval Li Ik had zoveel vragen en nu, een paar da gen later, heb ik die nog altijd. Ook al heb Het ministerie van Veiligheid en Justitie wil, na conclusies uit een tevredenheidsonder- zoek, de angstcultuur op de werkvloer bespreekbaar maken, maar stuit op een pro bleem: de ambtenaren durven niet. Koen Voskuil Den Haag Bezoek Venetië, de lagunestad met zijn talrijke eilandjes, kanalen, bruggen, boten en gondels. In Rome ziet u monumenten zoals het Forum Romanum en het Colosseum. Bewonder de wereldberoemde Sint Pieter en de Sixtijnse kapel en ontdek de Spaanse trappen, de Trevifontein en de sfeervolle pleinen met gezellige terrasjes. Florence is één groot openluchtmuseum en staat bekend als echte kunststad met bezienswaardigheden als de beroemde Ponte Vecchio met de vele goudsmeden. Een unieke combinatie van drie prachtige Italiaanse steden! Ontdek Barcelona en de Spaanse kust! Loop in Barcelona over de kilometerlange Ramblas en bezoek de Sagrada Familia. De berg Montjuïc aan de rand van Barcelona is per kabelbaan te bereiken. Tussen de grille bergtoppen ligt Montserrat verscholen, het klooster is een belangrijk bedevaartsoord. Bezichtig in Girona de kathedraal en in Figueres het Dali museum. In het vulkanische binnenland kunt u het natuurreservaat Garrotxa bekijken vanuit een authentiek treintje! Alle fouten voorbehouden. Prijzen vanaf en per persoon o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Hotels 3* U verblijft tijdens deze reis in diverse 3* hotels. De hotels zijn allen voorzien van restaurant, bar, lift en badkamer met bad of douche en toilet. De meeste hotels beschikken over WiFi. Vertrekdata en prijzen 29 apr van £M?C- voor €439,- 19 mei van £4797- voor €449,- 23 jun van €479T- voor €449,- 21 jul van £479T- voor €449,- 28 jul van £489f- voor €459,- 25 aug van £47?T- voor €449,- 8 sep van R479T- voor €449,- 22 sep van £469G voor €439,- 29 sep van £459f- voor €429,- Inclusief -» 7 hotelovernachtingen -» 7 maal ontbijt en diner -» Stadsrondrit en -wandeling Rome o.l.v. gids -» Stadswandeling Florence o.l.v. een gids -» Begeleiding door uw chauffeur reisleider -» Vervoer per Comfort Class touringcar Hotels Sirius 4* Dit hotel ligt in Santa Susanna, op 4 minuten lopen vanaf het strand. Het beschikt over een buffetrestaurant, een loungebar met uitzicht op zee en een zwembad, sauna, bubbelbad en fitnessruimte. Het hotel organiseert gevarieerde avondprogramma's. De kamers zijn voorzien van een airconditioning, tv, kluisje, balkon en badkamer met douche en toilet. Vertrekdata en prijzen 5 mei van ,€4t9^ voor €389,- 7 jul van _£489f voor €459,- 14, 21,28 jul van voor €499,- 4, 11,18 aug van voor €509,- Inclusief -» 7 hotelovernachtingen -» 7 maal ontbijt en diner -» Begeleiding door uw chauffeur reisleider -» Vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6