Na veertig jaar rijdt de échte Koos Alberts het podium op om te zingen Jubileumeditie Trap es deur Reimerswaal vestigt record )LEN 19 JUBILEUM STICHTING HULP GEHANDICAPTEN Stichting Hulp Gehandicapten heeft de afgelopen veertig jaar duizenden gehandicapten een geweldig avondje uit bezorgd. Zaterdag werd vanwege het jubileum extragroots uitgepakt met een 'Frituurfeest' en bekende Nederlandstalige artiesten. Het begon allemaal met een uit de hand gelo pen inzamelingsactie voor de operatie van Anneke van Iwaarden uit Krabbendijke. „De verzekering vergoedde een operatie in Italië niet", vertelt Onno de Dreu, al 35 jaar bestuurslid voor de Stichting Hulp Gehandicapten. Personeelsverenigingen van ver schillende Goese bedrijven als Van der Linden (nu Timesa- vers), Bison en Haringman Beton sloegen de handen ineen en wis ten in mum van tijd 32.000 gulden in te zamelen. De Dreu: „Omdat de operatie maar 10.000 gulden kostte, is het geld naar tehuizen voor gehandicapten gegaan. Bij voorbeeld om een videocamera te kopen om uitjes te filmen." Het initiatief groeide uit tot een zelfstandige stichting, die in de loop van jaren tientallen feest avonden en reisjes voor gehandi capten heeft georganiseerd. Dit jaar viert de stichting haar 40-jarig jubileum. De tijd dat gehandicap ten op hun plekje zaten te wachten tot er iets leuks gebeurde, is in middels voorbij, zegt De Dreu. „Vroeger was een dagje uit van de stichting echt een feestje en ging gewoon het hele huis mee. Tegen woordig is dat wel anders. Ook ge handicapten hebben televisie en als één iemand uit het huis geen zin heeft, zijn er al snel te weinig begeleiders en moet iedereen thuis blijven." In de hoogtijdagen trokken eve nementen 500 tot 600 deelnemers en hield de stichting ook inzamel- acties, zoals viswedstrijden met meer dan 400 deelnemers „Ik weet nog dat we begin jaren tachtig op het Kolveniershof speciaal voor een feestavond een enorme circus tent hadden gebouwd. Nu zou dat niet zomaar meer kunnen." Voor avonden om geld in te zamelen, is de animo in de loop van de tijd af genomen. „We zijn afhankelijk van donateurs en sponsoren. De bedrijven die bij de oprichting be trokken waren sponsoren ons nu nog steeds." Anno 2017 vinden de activitei ten, zo'n zes per jaar, meestal in de Cirkel plaats. Bij avonden waar meer publiek wordt verwacht, wijkt de stichting uit naar het Goese Lyceum. Vanwege het jubi leum heeft Michiel de Dreu, de zoon van Onno, een film gemaakt over het ontstaan en alle hoogte punten van de stichting. Een dvd verschijnt binnenkort. Vroeger ging bij een dagje uit van de stichting gewoon het hele huis mee Het bijzondere aan Trap es deur Reimerswaal is dat voor alle doelgroepen een route is uitge zet, ook gezinnen en mountainbikers kunnen meedoen. Het aantal ATB'ers viel wat tegen, zegt Van Koeveringe: „Voor hen is het nu eigen lijk té mooi weer. Veel mountainbikers hebben de racefiets gepakt." Eén van de doelen van het evenement is om te laten zie hoe mooi Reimerswaal is. Jopie en Piet Rijn uit 's-Heer Hendrikskinderen doen voor het eerst mee en komen maar zelden met de fiets aan de andere kant van het Kanaal door Zuid-Beveland. „Als je van huis vertrekt, is het net te ver om de brug over te gaan", zegt Jopie. Ze laat zich graag verrassen door de landschap pelijke schoonheid. „Nu de fruitbomen in bloei staan zal het rond Krabbendijke wel erg mooi zijn", verwacht ze. Voor recreatieve fietsers en racefietsers zijn er haast geen betere weersomstandigheden te be denken. De vijfde editie van fietsevenement Trap es deur Reimerswaal kon daarom zater dagmorgen meer dan 415 deelnemers verwel komen bij Den Inkel in Kruiningen. „Vijf meer dan vorig jaar, een record dus", zegt Paul van Koeveringe van de organiserende tourclub De Trappers uit Krabbendijke. Voor het eerst kon er ook gestart worden in Woens- drecht. Daarmee wilden de organisatoren Bra bantse en Belgische deelnemers tegemoet ko men. „Dat heeft duidelijk meer bekendheid no dig, bij fietscafé Non Plus Ultra zijn maar dertig fietsers gestart." maandag 10 april 2017 E?E Nog altijd gezellige feestavondjes Joeri Wisse Goes - Onno de Dreu, bestuurslid GOES Een toepasselijker artiest voor het veertigjarig jubileum van de Stichting Hulp Gehandicapten dan Koos Alberts kon bestuurslid Onno de Dreu zich niet wen sen. „Op een eerdere feestavond heb ik 'm wel eens nagedaan. De toenmalige voorzitter speelde Chiel Montagne. Veel mensen wis ten dat nog en vroegen of ik weer niet gewoon zou optreden", lacht De Dreu. Gelukkig worden de ruim 150 aanwezigen op het Frituurfeest ('We kregen 100 kilo friet gespon sord, dus dat vonden we wel een leuk thema') niet teleurgesteld. Nadat ze al getrakteerd waren op een bordje friet met snack en op tredens van Anita en Ed en Jacques Herb, komt even voor tien uur de échte Koos Alberts het po dium in de aula van het Goese Ly ceum opgereden. De meeste aanwezigen genieten vanaf hun tafeltje met een hapje en een drankje van de eigen num mers en andere Hollandse hits die de 70-jarige artiest in z'n reper toire heeft. Een stel enthousiastelingen be treedt de dansvloer of loopt de po lonaise door de aula. Het hoogte punt komt als Alberts bij de afslui tende medley iedereen die dat wil uitnodigt op het podium te klim men. Buiten staan de taxibusjes al weer klaar om de aanwezigen naar huis te rijden. Maar met een knuf fel van Koos of een duet voor heel even kan de avond niet meer stuk. A Jopie (links) en Piet Rijn gaan op pad met de fiets, foto johan van der heijden Joeri Wisse Kruiningen A Op een eerdere feestavond deed bestuurslid Onno de Dreu zanger Koos Alberts na. Nu kwam de be kende artiest zelf opdagen, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64