Eerste Sraskerkse Dag smaakt naar meer i Mariakapel ingezegend Verzoek om splitsing Rozentuin 18 m BE Met het lentezonnetje was het ide aal terrasweer op de Torenring. En aangezien de juryleden pas rond half vijf alle achttien ingezonden taarten voor de bakwedstrijd had den beoordeeld, viel het uitdelen van de overgebleven taart gelijk met borreltijd. Volgens juryvoorzitter Piet Kar man, sinds 1949 werkzaam als bak ker en nog steeds hobbymatig be oefenaar van het vak, was het ni veau hoog te noemen. „Onder in vloed van Heel Holland Bakt zijn veel mensen weer begonnen met bakken. Alle inzendingen zagen er mooi uit, maar wij letten ook op de smaak en de originaliteit." De winnende taart van Izzie Stevens was volgens jurylid Han van den Burg, banketbakker bij Den Soeten Inval in Goes, van dus danige kwaliteit dat hij 'm zó in de etalage zou zetten. „Alleen bakken wij niet zulke hoge taarten, daar kun je geen mooie punten van snij den." Wie na afloop van de bakwed strijd meer trek had in wat hartigs, hoefde niet ver te lopen. Tussen de marktkraampjes werden bij ver schillende foodtrucks uiteenlo pende gerechtjes bereid. De Sras kerkse Dag was echter meer dan Als ik in de regen zou staan aquarellen was het toch minder leuk eten en drinken. De hele dag door waren er tal van activiteiten te doen. Van paaseieren zoeken en po nyrijden voor de kinderen tot yoga, creatieve workshops en tal van mu zikale optredens en verkoop van bijzondere meubels. In de tent voor het dorpshuis kon jong en oud een bijdrage leveren aan een gezamenlijk kunstwerk; een tekening van het dorpshart. Ginny Rentmeester tekende voor het ontwerp. „Jong en oud hebben meegekleurd. Kinderen komen vanzelf en volwassenen hoefje al leen een stift in de handen te druk ken. Het eindresultaat komt in het Arendhuis te hangen." Rentmeester vindt de Sraskerkse Dag een aanwinst voor het dorp. „Het weer was fantastisch. Als ik in de regen zou staan aquarellen was het toch minder leuk geweest." KWADENDAMME Maria van Vree land. Dat is de naam van het Maria beeld op de katholieke begraaf plaats van Kwadendamme. De naam werd door de kerncommissie en het processiecomité gekozen uit zo'n twintig inzendingen en heeft een dubbele betekenis. Ten eerste de verwijzing naar de Vreelandpol der, die onlosmakelijk is verbonden met het ontstaan van het dorp. De naam wijst ook naar vrede. De Mariakapel is gebouwd door vrijwilligers en doet tevens dienst als berging voor materialen op de, pal naast de Bonifaciuskerk gele gen, begraafplaats. Pastoor Fons van Hees heeft de kapel gisteren, op Palmzondag, ingezegend. Hij en zijn 70-jarige partner willen het oudste deel van het complex verkopen en voorlopig verder gaan op het nieuwere gedeelte van twee hectare. Dat wordt ook nog met één hectare uitgebreid. Al met al zou het publieksgedeelte van de tuin zelfs iets groter worden. Pensioen De eigenaren hebben geen opvol gers. „Zoals bij veel ondernemers zit ons pensioen in het onroerend goed. Het is fysiek onmogelijk om op dezelfde manier verder te gaan", zei Plass onlangs tijdens een pre sentatie van hun toekomstplannen aan de gemeenteraad van Noord- Beveland. Het is een optie om de hele boel te verkopen, maar dat betekent vol gens Plass vrijwel zeker het einde van de Rozentuin. Noord-Beveland verliest dan, zo benadrukte hij, een door inwoners en toeristen gewaar deerde landschapstuin en horeca gelegenheid. Ook zouden acht werknemers hun vaste baan kwijt raken. Voor het opsplitsen van het be drijf is medewerking van de ge meente noodzakelijk. De eigenaren willen namelijk op het nieuwe ge deelte een bedrijfswoning bouwen. IN DE REGIO Botanische kunstbij Fruitteelt museum Lezing over psychiatrie Avond over pleegzorg in Meulvliet MIJN DORP, MIJN STAD Maandag /'ENDHVI5. maandag 10 april 2017 Gebak met bier, waarom ook niet? De inwoners van 's-Heer Arendskerke lieten het zich prima smaken, zaterdagmiddag voor de deur van het Heer Arendhuis. Joeri Wisse 's-Heer Arendskerke De eerste prijs is voor Izzie Stevens (tweede van links). Haar moeder, Mieke van de Kreeke, staat links, foto johan van der heijden - Ginny Rentmeester, ontwerper tekening dorpshart Zegening van de Mariakapel door de pastoor, foto johan van der heijden De Zeeuwse Rozentuin bij Kats moet worden opgesplitst om te overleven. Dat stelt mede-eige naar Lenze Plass (63). Joeri Wisse Kats KAPELLE In het Fruitteeltmu seum in Kapelle wordt vandaag, maandag, een lezing gegeven over bota nische kunst. Fruit, bloemen en planten wetenschap pelijk weergegeven, staat centraal in de lezing van Els Ha- zenberg-Meertens (lid van de Vereni ging van Botanisch Kunstenaars Neder land). Na de lezing is er een rondleiding over de expositie, met deskundige toe lichting. Het programma duurt van 20.00 tot 22.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Niet-leden be talen 5 euro. 'S-GRAVENPOLDER VrijwilligersHuis Bor- sele en Zeeuwse Gronden houden morgen, dinsdag een lezing met als thema 'Wat is psychiatrie?' in Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. De lezing wordt ge geven door Jan van Blarikom, psycho loog en bestuurder van Zeeuwse Gron den. De lezing begint om 19.45 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Toegang is vrij. Aanmelden via 0113- 311999 of info@vrij- willigershuis.nl. THOLEN Juvent houdt mor gen, dinsdag, een in formatieavond pleegzorg in de ge meente Tholen. ledereen die het pleegouderschap overweegt en meer informatie wil is wel kom van 20.00 tot 22.00 uur in de Meulvliet. Flet ont vangst is om 19.45 uur met koffie en thee. TWEE GLAZEN WIJN PER DAG f. 'S-GRAVENPOLDER „Het valt niet mee hoor", verzucht Annie Poons-van Drunick als wethouder Kees Westrate van de gemeente Borsele haar feliciteert met haar honderdste verjaardag. Maar wie even met de jarige praat, komt er ach ter dat ze nog verbluffend veel zelf doet. „Alleen koken en stofzuigen, dat doe ik niet meer. Tafeltje-dek-je brengt mijn eten en ik heb twee uur in de week hulp." De eeuwlinge breit veel. „De hele straat heeft al dekjes voor de hond en nu ben ik met sjaals bezig. Als ik dat niet doe, heb ik niks om han den en rook ik drie pakjes sigaretten per dag", lacht ze. Ver der zweert ze bij twee glaasjes wijn per dag. „Goede rode wijn, voor het slapen gaan." foto johan van der heijden GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling cur sisten praktische moderne kunstge schiedenis; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Hal Serviceflat De Schakel, overdag - Expositie van aqua rellen door leerlin gen van Flenk Bis schop; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; vanaf 13.00 uur-Activi teiten voor senio ren 'S-GRAVENPOLDER Dorpshuis Ons Dorpsleven, 19.30- 22.00 uur - Trai ning voor secreta rissen van vrijwilli gersorganisaties HANSWEERT Kaj Munk, 13.00- 17.00 uur - Kaarten en biljarten HEINKENSZAND Floefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten onder begeleiding in de Beweegtuin 'S-HEER ARENDS KERKE Poelwijck, 10.00- 12.00 uur-Digitaal café KAPELLE Fruitteeltmuseum, 20.00-22.00 uur- Lezing door Bota nisch kunstenaar Els Hazenberg KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, 14.00-16.00 uur - Sjoelen en bil jarten KRUININGEN Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden, RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur - Kaarten WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00- 10.00 uur - Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+' WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 11.30 uur - Digitaal Café YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur voor seni oren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63