if of 115 1 Toeristisch seizoen kan nu al niet meer stuk Upgrade van parkeerterrein Scheldestraat bijna volbracht Open dag: 'Kom jij het bij ons maken?' wm. 19 Zo'n honderd kinderen met gouden handjes bezochten zaterdag de open dag van technische bedrijven in Zierikzee. Ze mochten zelf aan de slag. De popnageltang klikt en vast zit het laatste stukje van de hy draulische graafarm. In krap een uur tijd heeft Cecil Kloet de onderdelen van het bouwpakket in zijn rond gang langs de zes deelnemende bedrijven aan de open dag voor de techniek bij elkaar verzameld en gemonteerd. Makkie, zegt de 13- jarige Zierikzeeënaar schouderop halend. Het mechaniek is even eenvou dig als doeltreffend. „Vier spuitjes, een paar slangetjes en wat water. Zo simpel is het", demonstreert Cecil de werking van zijn zelfge bouwde speelgoed. Stipt bij aan vang tien uur zaterdagochtend stond hij voor de deur van het eer ste bedrijf. Cecil zit in de vmbo- brugklas van het Goese Lyceum en weet zeker dat techniekkant helemaal zijn ding is. „Staalbouw vind ik het leukst. Een beetje las sen en slijpen. Op school doe ik ook al opdrachten die voor het tweede jaar zijn. Dat andere is te makkelijk. Mijn vader heeft een bootstallling en daar help ik af en toe met kleine klusjes. Ik ben ei genlijk altijd wel nieuwsgierig hoe bepaalde dingen in elkaar zitten." Levi van de Wekken (18) volgt een werk-leertraject. Drie dagen in de week brengt hij de theorie van de overige twee dagen in de praktijk bij Airpack. Hij maakt daar stalen frames. Precisiewerk zegt hij trots. „Dat je later kunt zeggen, dat heb ik gemaakt. Vak manschap, daar doe ik het voor." Ongeveer honderd jongeren lie ten zich zaterdag verleiden door het zelfbouwcadeautje voor een rondje langs de zes deelnemers aan de open dag van technische bedrijven in Zierikzee. Bij schoe nengigant Omoda was een scho- lenmarkt opgesteld, waar de kin deren informatie konden inwin nen over technische opleidingen en banen. De deelnemende bedrijven ga ven een kijkje in hun productie proces. Bij een aantal kon de jeugd ook zelf aan de slag. Vooral de me talen tol die 'zelf mocht worden gemaakt op de volledig geautoma tiseerde draaibank van Dekon vond gretig aftrek. Het speelgoed vervolgens ook aan het tollen krij gen, dat hadden sommige jeug dige techneuten wat minder goed in de vingers. Ook Airpack, Saman, Nemag en Bever Innovations hadden hun deuren open gezet. RENESSE Het toeristisch seizoen op Schouwen-Duiveland kan nu al niet meer stuk voor de meeste re creatie-ondernemers. Het aantal boekingen is momenteel tien tot vijftien procent hoger dan vorig jaar rond dezelfde tijd, aldus regiovoor zitter Ed Troost van branche-orga nisatie Recron. „En komende zaterdag begint mijn dochter al met de eerste boe kingen voor 2018", jubelt de eige naar van camping Julianahoeve in Renesse. Schouwen-Duiveland pikt onmiskenbaar een graantje mee van de onrustige situatie in Turkije en andere landen in het Middellandse Zeegebied, verklaart Troost de grotere toestroom. De voornaamste groei van buiten landse gasten komt nog altijd van uit Duitsland. Dat aandeel stijgt volgens de Re- cron-voorzitter dit jaar tot meer dan vijftig procent van alle over nachtingen. Ook steeds meer Bel gen vinden hun weg naar Schou wen-Duiveland, bij voorkeur naar de luxere verblijven en iets minder snel naar een camping. Recron en de gemeente werken samen aan een nieuwe regionale toeristische visie. Eind dit jaar moet dat uitmonden in een plan hoe Schouwen-Duiveland verder kan op deze markt. Het lijkt erop dat toeristen die in het paasweekend een bezoekje aan Zierikzee hebben gepland, hun auto kunnen parkeren op het splinternieuwe terrein aan de Scheldestraat. Uitvoerder Johan Hermans van de firma Lindeloof verwacht het grootste deel van de parkeervak ken donderdag af te ronden en op te leveren. Het parkeerterrein is een flinke facelift ondergaan. Sinds decem ber zijn er 163 parkeervakken aan gelegd, waarvan een deel speciaal voor invaliden is. Ook komt er een apart stuk dat wordt voorzien van laadpalen voor elektrische auto's. Het openbare toiletgebouw is vol ledig vernieuwd. De parkeerplaats is niet alleen maar bedoeld om auto's achter te laten. Het moet tegelijkertijd een plek voor openbaar vertier wor den. Voor ouderen is er een jeu de boules-baan aangelegd. Voetbalkooi De skatebaan is uitgebreid met banken, afvalbakken en nieuwe toestellen. En dan is de voetbalkooi nog 'onderweg'. Die is wegge haald bij het terrein aan de Mossel boomgaard en wordt komende week opgebouwd aan de Schelde straat. Overlast De gemeente heeft deze locatie ge kozen voor de faciliteiten, omdat er weinig woningen in de buurt zijn en er dus minder kans is op overlast voor omwonenden. Vanwege de werkzaamheden aan de voetbalkooi, blijft het achterste deel van het parkeerterrein moge lijk nog even gesloten. Het parkeerterrein is in eerste instantie bedoeld voor toeristen, maar in de praktijk mag iedereen er gratis gebruik van maken. maandag 10 april 2017 3D Jongeren snuffelen aan techniek bij bedrijven Marcel Modde Zierikzee Yorick van der Linde probeert zijn eigenhandig op de draai bank gemaakte tol aan het tol len te krijgen. M Cecil Kloet toont trots het eindresultaat van het bouwpak ket dat je bij elkaar spaarde als alle zes bedrijven langsging. FOTO'S ERNESTA VERBURG Elodie Kint Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59