Talent-eer blijft in de familie VJt 18 Verzekeraar CZ akkoord met één tarief De coöperatie Geboortezorg Zuid aan Zee en verzekeraar CZ gaan met één allesomvattend tarief wer ken voor pre- en postnatale zorg verlening. Alle handelingen, van verloskundige zorg tot medisch- specialistische- en kraamzorg, val len onder die afspraak. De coöperatie (opgericht in no vember 2016) is een samenwer kingsverband van acht verloskun digenpraktijken en kraamzorgorga nisaties op Schouwen-Duiveland, Goeree-Overflakkee en Voorne- Putten met de gynaecologen van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland. „Door die intensieve samenwerking en door volgens de zelfde zorgprotocollen te werken, trekken we de kwaliteit van zorg naar een hoger plan", zegt Char lotte Poortvliet van de Stichting Ondersteunende Diensten Cura- mare namens de coöperatie. „Er is minder kans op fouten in over dracht. De zorg die we leveren, vol doet aan - gezamenlijk opgestelde - hoge eisen." De Verloskundigenpraktijk Schouwen-Duiveland aan de Ca- landweg in Zierikzee begeleidt jaarlijks z'n honderdvijftig zwange- ren. ADRZ Goes Hoewel de deelname binnen de co öperatie is gericht op het zieken huis in Dirksland, biedt de praktijk aanstaande moeders ook de moge lijkheid te bevallen in het ADRZ in Goes. Gepland thuisbevallen op Schouwen-Duiveland is in verband Er is minder kans op fouten in de overdracht met de afstand tot het dichtstbij zijnde ziekenhuis alleen mogelijk in Bruinisse. De cliënten zullen zelf niks mer ken van de prijsafspraak met CZ, al dus Poortvliet. „Het integrale tarief betekent in feite dat de coöperatie als één partij om tafel gaat met de zorgverzekeraar en één prijs af spreekt voor alle, in de zorgketen geleverde, diensten. Normaliter maakt de zorgverzekeraar per partij afspraken." De vrouwen houden hun keuze vrijheid voor verloskundigenprak tijk of kraamzorg, benadrukt Poort vliet. Ook heeft de overeenkomst volgens haar geen invloed op de zorgverzekering of kosten van de (aanstaande) moeders. Mijlpaal Het bestuur van de coöperatie be schouwt de afspraak als een belang rijke mijlpaal in haar prille bestaan. „Het doel van integrale geboorte zorg is de kwaliteit van de zorg te verbeteren en dan met name het te rugdringen van sterfte onder ba by's. Nu de financiering ook goed in orde is, kunnen we verder aan de slag om de geboortezorg in onze re gio kwalitatief gezien op een nog hoger niveau te brengen." Door te werken volgens dezelfde regels en goede onderlinge infor matie, kan die hoge kwaliteit vol gens Geboortezorg Zuid aan Zee aan moeder en (ongeboren) kind worden gegarandeerd. De Schouwen-Duiveland Got Talent trofee blijft in de familie Van Oeveren. Na Voicekids-finaliste Gwen van Oe veren vorig jaar strijkt dit keer haar twee jaar jongere nichtje Ro- byne van Oeveren met de hoogste eer. Ze werd zaterdag door de jury unaniem tot de beste van de tien kandidaten gekozen. Robyne zong a capella het kip penvel gevende You raise Me Up van het Iers-Noorse duo Secret Garden. De loepzuivere uitvoering van de 12-jarige Nieuwerkerkse werd door het grotendeels uitver kochte filmtheater Fizi met stevig applaus ontvangen. Ze bleef daar mee twee andere sterke zangeres sen voor. Anouk Sanderse (12) en Bedien Vielvolje (15) - begeleid door Jorgos Spahiu (13) op gitaar - legden beslag op een gedeelde derde plek. De tweede plaats op het podium was voor het klassieke pianospel van Isis Pokorni (13). De winnares van vorig jaar zou aanvankelijk de trofee uitreiken aan haar opvolgster, maar moest in verband met een uitstapje met de Voicedkids naar Disneyland Parijs verstek laten gaan. In haar plaats mocht nicht Babette Heijboer de honneurs waarnemen. Robyne barstte in huilen uit toen haar naam werd genoemd als de onbe twiste nummer één. „Ik had dit echt niet verwacht..." De derde editie van het regio nale talentenfestijn trok vooral zangers en dansers. Eenzaam en dapper was daarmee de vertolking van de 13-jarige Isis. Zonder blad muziek waagde zij zich op de pi ano aan een stuk uit de Prelude van Johann Sebastian Bach, gevolgd door de Bagpipes van componist Bela Bartok. De dansacts vielen buiten het podium. Ze waren za terdag net niet perfect genoeg om de engelenstem van Robyne naar de kroon te steken. Al verzuchtte jurylid en (iets te corpulent) drummer John Muis dat hij al blij zou zijn als hij maar de helft van alle beenbrekende bewegingen kon nadoen. Het ging de deelnemers zaterdag duidelijk bovenal om de lol van het meedoen. Zo had Noa de Rui ter (12) uit Brouwershaven soms wat moeite de juiste toon te hou den met haar versie van Around (Julia), maar het plezier spatte er vanaf en dat wist ze ook over te brengen op de zaal. De deelnemers op rij twee dansten op hun stoel zo goed als mogelijk mee op het vro lijke refrein. Voor de meesten was het de eerste keer dat ze optraden voor een publiek en al helemaal nieuw dat ze op een echt theaterpodium stonden. In de voorronden vorige week hadden de kandidaten wat per soonlijke adviezen meegekregen van de drie juryleden. Die waren over het algemeen ter harte geno men, konden de professionals te vreden concluderen. IN DE REGIO Paasklaverjas sen in Serooskerke Themamiddag verkeersregels MIJN DORP, MIJN STAD Maandag Lezing over psychiatrie maandag 10 april 2017 SD Geboortezorg naar hoger plan Marcel Modde Zierikzee - Charlotte Poortvliet, stichting Curamare Marcel Modde Zierikzee Robyne van Oeveren zingt a capella het kippenvel op armen en benen, foto ernesta verburg SEROOSKERKE In Serooskerke staat op woensdag 12 april weer een avondje klaverjas sen gepland. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur en de zaal is open om 19.30 uur. In schrijfgeld be draagt 5 euro. Er zijn diverse prijzen te winnen bij de ac tiviteit die plaats vindt in het dorps huis. Opgeven kan bij Hugo van Buuren (0111-671165) of Krina de Graaf (0111-671963). ZIERIKZEE Lp Seniorenvereniging Schouwen-Duive land en Veilig Ver keer Nederland houden morgen, dinsdag, een the mamiddag in Zierik zee over verkeers regels. Aanwezigen krijgen voorlichting over veranderde ver keersregels en doen na afloop een quiz om de opge dane kennis te tes ten. De themamiddag begint om 14.00 uur in het Hervormd Kerkcentrum aan Havenplein 17 in BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BRUINISSE Dorpshuis, 19.00- 20.00 uur: EGA Af- slankclub, 19.00 uur: Vrij inloop darten; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Har monie en leerlingen orkest; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Mu ziekvereniging Cres cendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerk groep CresBeat; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Kaarten maken; Heerenkeet, 19.30 uur: Wijnwork shop; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- Zierikzee. 'S-GRAVENPOLDER VrijwilligersHuis Borsele en Zeeuwse Gronden houden morgen, dinsdag een lezing met als thema 'Wat is psychiatrie?' in Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. De lezing wordt ge geven door Jan van Blarikom, psycho loog en bestuurder van Zeeuwse Gron den. De lezing be gint om 19.45 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Toegang is vrij. Aanmelden via te lefoonnummer 0113-311999 of per e-mail: info@ vrijwilligershuis.nl donis; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; ZIERIKZEE FIZI, 20.00 uur: De- main tout Com mence; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming toren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30- 21.15 uur: Repetitie avond Nut en Uit spanning. LADIES NIGHT BRENGT 1.345 EURO OP ZONNEMAIRE De Ladies Night for Kika in het dorpshuis van Zonnemaire heeft zaterdagavond 1.345 euro opge bracht. Daarvan is al bijna een kwart bij elkaar geknipt door de dames van 't Kappertje in Zierikzee. Op het 'metamorfo seplein' werd door professionals advies gegeven op het ge bied van mode en styling. Met behulp van een kleurenconsu- lent kon een compleet nieuwe outfit worden uitgekozen en haar, nagels en make-up worden gedaan. De bijeenkomst was georganiseerd door Christianne van de Velde. Zij loopt 5 november de marathon van New York voor het kinderkan kerfonds. FOTO ERNESTA VERBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58