O O) CD O Hoek presteert na de winterstop dramatisch Man in vorm nog niet overtuigd van nieuwe selectie 11 Vlissingen blijft volop in de race voor de nacompetitie door een uiteindelijk vrij eenvoudige overwinning op Chevremont. Bouzambou Provoost In een authentiek Limburgs decor besliste Vlissingen gisteren in de tweede helft het duel met Chevre mont (1-4). In de Limburgse heuvels ontpopte Raymond Wolff zich we derom tot smaakmaker van de Zeeuwse hoofdklasser. Joan van Belzen had het warm. En dat kwam niet alleen door het kunst gras en zijn zwarte keeperstricot, dat de vele zonnestralen absorbeerde. De doelman smeet in de eerste helft met termen als 'er moet meer beleving in' en 'het is te statisch!' De Arnemuide- naar werd dan ook veelvuldig aan het werk gezet door de Limburgers. Ge lukkig voor Van Belzen en co hadden ze een teamgenoot met de naam Ray mond Wolff. Halsteren is in de markt en ook Hoek heeft lichtjes geïnformeerd Al na vier minuten stak de gelegen- heidspits Renzo Roemeratoe de diepte in. Eén op één met de doelman bleef de middenvelder ijzig kalm. Toch waren de betere kansen in het verloop van de eerste helft voor Che vremont, waar Jan van Dijk (ex-trai ner van FC Groningen en Roda JC) volgend jaar de scepter zwaait. Na 24 minuten verzilverde Daniel Meijer één van die vele kansen. Vijf minuten voor rust kwam Chevremont zelfs bijna op voorsprong, toen de bal uit eenspatte op de lat. Wolff zocht mopperend de kleedka mer op. In die houding kon trainer Ruud Pennings zich wel vinden. „Als je zo snel scoort en je maakt het jezelf vervolgens in de eerste helft zó lastig, dan heb je het slecht gedaan. Gelukkig kunnen we alsnog terugkijken op een goede overwinning." Al vroeg in de tweede helft zette Wolff de Vlissingers met een van richting veranderd schot immers weer op voorsprong. Na die treffer was het heer en meester, al duurde het nog even voordat de genadeklap kwam. Zo miste Salim ben Sellam na een lange sprint een grote mogelijk heid. „Liet werd even zwart voor m'n ogen", sprak de middenverder na af loop lachend. Ooglid In de laatste tien minuten richtte Wolff zich nog een paar keer op. Eerst stond hij aan de basis van een prima aanval die door Regilio Pinas overtui gend werd afgerond. Vijf minuten la ter passte Wolff de bal met gevoel op Roniël Uranie. Uranie, die donderdag nog werd geopereerd aan zijn ooglid, bepaalde de eindstand op 1-4. Wolff vond Chevremont een mak kelijke tegenstander. Wolff „Ik ben een man van de steekpass en in de tweede helft gaven ze heel veel ruimte weg." Van zijn kwaliteiten willen vol gend seizoen een groot aantal teams gebruik maken. „Halsteren is in de markt en ook Hoek heeft lichtjes geïn formeerd", beaamde Wolff. „Ik wil best bij Vlissingen blijven, maar wil dan meestrijden om de titel. Over de selectie die er tot nu toe staat, heb ik mijn twijfels." Pennings was blij dat zijn team het eindelijk waarmaakte tegen een lager geklasseerde tegenstander. Zo blijft het in het spoor van Nuenen, waar mee het in de race is om de periodeti- tel. Minder blij was hij met het feit niemand van de acht afwezige spelers - ook Menancio Weeda viel nog af- in Limburg aanwezig was. „Dan is de be trokkenheid ver te zoeken, vind ik. Dat is jammer in deze fase." KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK OPHEUSDEN De cijfers na de winter stop vertellen het verhaal van Hoek. Sinds half januari speelde de ploeg in de hoofdklasse A elf wedstrijden en won het slechts twee keer. Drie keer pakte Hoek een puntje en met de nederlaag van zaterdag tegen DFS (1-0) kwam het aantal verliespartijen sinds januari op zes. Ter vergelijking: voor de winterstop verloor Hoek maar drie keer. „Eigenlijk is het schandalig", zei Fa bian Wilson. „De afgelopen jaren de den we het na de winterstop vaak beter. Nu hebben we alleen van Sliedrecht en Zwaluwen gewonnen, twee keer met moeite." De rechtsback speelt al zes sei zoenen bij Hoek, maar zo'n slechte pe riode als nu heeft hij nog niet meege maakt. Tegen DFS moest hij samen met zijn ploeggenoten opnieuw het hoofd buigen. „Zulke potjes verloren we de af gelopen jaren niet", aldus Wilson. „Het kan zijn dat sommige jongens naar het einde van het seizoen verlangen." Van de basiself van zaterdag spelen zes jongens komend seizoen niet meer in Hoek. In Opheusden kreeg de ploeg zoals wel vaker dit seizoen voldoende kansen, maar het ontbreekt aan afma kers. De thuisploeg kwam vlak voor rust op voorsprong via verdediger Lau rens Rijnbeek, die de bal uit een vrije trap langs Jordi de Jonghe kopte. Na rust drong Hoek aan. „DFS zat er twintig minuten voor tijd doorheen", zei Wil son. „Ze verdedigden de voorsprong en hun keeper hield ze met een paar goede reddingen op de been." Bij Hoek werd assistent-trainer We sley de Smet na commentaar op de lei ding nog weggestuurd. Vanachter de reclameborden zag hij hoe Hoek de ne gende nederlaag van dit seizoen slikte. Zaterdag speelt Hoek de kwartfinale van de beker, thuis tegen zondag-der deklasser Oosterhout. Wilson: „Daar zullen ze nu ook denken: als er een mo ment is om Hoek te pakken, dan is het nu. Wij moeten maar één ding doen: winnen. We willen de beker winnen om nog iets uit dit seizoen te halen." maandag 10 april 2017 Vlissinger Saïd Bouzambou was gisteren in de tweede EK-kwalifi- catiewedstrijd op bijzonder fraaie wijze trefzeker voor Oranje, maar kon niet voorko men dat het Ne derlands zaalvoet balteam niet won van Italië: 2-4. Oranje staat na twee EK-kwalifica- tieduels op slechts één punt, na het 1-1-gelijk- spel van zaterdag tegen Georgië. Italië gaat aan kop met zes punten. Dinsdag speelt Oranje nog tegen Wit-Rusland. In het Nederlands damkampioen schap heeft Ben Provoost zaterdag zijn eerste over winning geboekt. Tegen debutant Nico Knoops zette de Zeeuwse top per, die in Urk al twee keer verloor, de partij agressief op. Met een fraaie omsingeling legde hij de vijandelijke aanval aan ban den. Na vier ron den gaat Martijn van IJzendoorn aan de leiding met zeven punten. Provoost staat met drie punten uit vier partijen op een gedeelde achtste plaats. Raymond Wolff neemt Vlissingen weer bij de hand Juriën Dam Chèvremont - Raymond Wolff Raymond Wolff was de smaakmaker tegen Chevemont. fotoetiennezegers Chevremont-Vlissingen 1-4 (1-1). 4. Renzo Roemeratoe 1- 0, 24. Daniel Meijer 1-1, 48. Raymond Wolff 1-2, 79. Regilio Pinas 1-3, 84. Roniël Uranie 1- 4. Scheidsrechter N. Tunnis- sen (Venray). Aantal toe schouwers: 150. Vlissingen: Joan van Belzen, Daniel Jansen, Jarreau Manu- huwa, Roysel James (59. Re gilio Pinas), Milton Roemera toe; Quincy Gooding, Renzo Roemeratoe, Salim Ben Sel lam; Houssein Bouzambou, Geraldi Geerman (68. Roniel Uranie), Raymond Wolff (85. Thomas Ragut). DFS-Hoek 1-0 (1-0). 40. Laurens Rijnbeek 1-0. Scheidsrechter: M.A. Roele- veld (Vinkeveen). Gele kaar ten: Lucien Dors (DFS) en Re- guillo Vandepitte (Hoek). Aantal toeschouwers: 200. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa bian Wilson, Lionel Fitsch, Gi ovanni Siereveld (81. Armand Doka), Thomas van Renterg- hem; Birgen Martens, Guil- laume Clinckemaillie (81. Nathan Lagrou), Reguillo Vandepitte; Nick de Groote, Josimar Pattinama en Kyle Doesburg. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52