ultieme eindsprint 3 'Feyenoord is heel dichtbij' NEC zoekt ervaren man voor naast Peter Hyballa "Symbool voor het RONJANS Alleen wij hebben alles in eigen hand. Vier keer winnen en we zijn kampioen geen Jorgensen in de punt van aan val, zoals Miquel Nelom geen Te rence Kongolo blijkt. Brandstof De vraag is nu of Feyenoord nog net voldoende brandstof in de tank heeft om de eindstreep te halen. In de eigen Kuip is er altijd weer de energie van het fanatieke Legioen dat de ploeg over het dode punt kan heen helpen. Maar na het gelijkspel in Zwolle moet Feyenoord hoogstwaarschijn lijk ook in Arnhem van Vitesse en in Kralingen van Excelsior winnen om de landstitel te kunnen verove ren. Floewel het angstgevoel ook de kleedkamer, met gisteren teamont wikkelaar René Felen pontificaal tussen de spelers, lijkt binnen te sluipen, is er natuurlijk ook nog al tijd hoop. „Want alleen wij hebben alles in eigen hand", zegt Berghuis. „Vier keer winnen en wij zijn kam pioen." En in Zwolle rechtte de ploeg nog wel knap de rug na een 2-0 ach terstand die al heel snel op het sco rebord stond, als teken dat van op geven of omvallen geen sprake mag of kan zijn. Alleen kostte het Feyenoord weer zo vreselijk veel kracht dat de onge rustheid bij achterban inmiddels wel op zijn plaats is. Vilhena was helemaal leeg in de slotfase, Elia zag je nauwelijks nog CRISIS het doel werd hem eerder zo nage dragen. In de punt van de aanval, als vervanger van de geblesseerde Kas- per Dolberg, leeft hij nu op. „Mijn positie in het veld maakt mij echt niet uit", zegt hij zelf. Dan be deesd en zachtjes pratend: „Maar als spits kom je dichter bij het doel dan als rechtsbuiten. En doelpun ten geven vertrouwen." Over de pe riode dat hij werd uitgefloten. „Ik ben 21 jaar en moet dus nog veel le ren. Ook het omgaan met kritiek. Als je bij een grote club wil slagen, moet je daar tegen kunnen. Dus ik zie het maar als iets positiefs." De achterstand op Feyenoord is ge slonken naar een punt. Een garantie voor zenuwslopende slotweken van de competitie. Daar komt voor Ajax nog eens bij dat het donderdag speelt in de Europa League tegen Schalke 04. Die twee wedstrijden" tegen de Duitse, middenmoter kunnen nog welvertrouwen |jjj eens grote invloed hebben op Ajax AjaX Staat prestaties in de eredivisie zekerBertrand Traore als de Amster dammers de halve finale halen. ven waar de Amsterdammers nog tegen PSV spelen. De overige wed strijden tegen Eindhoven Maar dat gevoel is na afgelopen weekend iets voor later zorg. De vraag of Ajax daadwerkelijk kampi oen kan worden, gaat waarschijn lijk beantwoord worden in Eindho- Heerenveen en Go Ahead (thuis) en Wil lem II (uit) mo gen het pro bleem niet zijn. En ondertussen hoopt Ajax dat Feyenoord als nog bezwijkt onder de kampioens- druk. Op zaterdagavond kondigt Traoré met een glimlach aan dat hij voor één weekend supporter is van PEC Zwolle. Thuis op de bank zal de Afrikaan in zijn handen hebben ge wreven. maandag 10 april 2017 GO ZWOLLE Ron Jans sloeg Jens Toornstra gisteren hard op zijn schouders en zei: 'Jens, die rebound, be dankt hoor'. De trainer van PEC Zwolle doelde op de ge miste kans van de middenvel der die - bij een 2-2 stand - een rebound na een schot van Eljero Elia niet de juiste rich ting kon meegeven. „Ajax krijgt nog te maken met de inspanningen tegen Schalke 04 en speelt nog bij PSV", zegt Jans. „Feyenoord is heel dichtbij, zeker als ze zondag van FC Utrecht win nen. Ze hebben een goede kans, maar echt zeker dat ze het gaan worden, ben ook ik niet hoor." Jans zag duidelijk nervositeit bij de Rotterdammers. „Met name Botteghin was voor rust heel onzeker", aldus Jans. „Vilhena was helemaal leeg in de slotfase. Elia zag je in de tweede helft nauwelijks nog." De Rotterdamse aanhang houdt zich vast aan kleine din getjes. FC Utrecht, de tegen stander zondag, dat rivaal Ajax toch geen landskampi oen zal willen maken? Of Vi tesse, dat straks een week voor de bekerfinale tegen Feyenoord minder gas zal geven dan normaal. „Maar wij speelden met PEC voor de twee bekerfinales tweemaal voluit hoor. Dat zal Vitesse ook doen. Feyenoord zal het zelf moeten doen. De kans is nog altijd groot, maar het is wel enorm spannend gewor den." —Steven Berghuis PEC-trainer Ron Jans Gerard Borgman Nijmegen NEC houdt vast aan trainer Peter Hyballa, ook na de tiende nederlaag in de laatste elf wed strijden. Om de sportieve crisis te bezweren en in een poging degradatie te voorkomen, wil de clubleiding een ervaren persoon toevoegen aan de technische staf. De nieuwe man moet niet boven Hyballa komen staan, maar een aanvulling zijn. Recent accep teerden PSV-trainer Phillip Cocu (met Guus Hiddink) en Feyen- oord-trainer Giovanni van Bronckhorst (met Dick Advo caat) een soortgelijke construc tie, met een ervaren coach als tijdelijk klankbord in crisistijd. Qua resultaten hebben Cocu en Van Bronckhorst daar baat bij gehad. Op dat effect hoopt ook de clubleiding van NEC, nu het alarmfase één is. De Nijmeegse club is voor de eerste keer dit seizoen onder de streep beland. De ploeg heeft wel evenveel punten als Excel sior en Sparta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44