II Ajax vertrouwt op een 2 Feyenoord voelt Ajax naderbij komen. Kunnen de Rotterdammers nog vier duels standhouden? EREDIVISIE VOORSPRONG BROKKELT AF - Nog één schamel puntje is het gaatje tussen koploper Fey enoord en achtervol ger Ajax. De Rotter dammers wankelen, maar putten moed uit het feit dat de eindstreep steeds dichterbij komt. Steven Berghuis verwoordde het gisteren misschien wel het meest treffend. De rechterspits, die met twee puntgave treffers in elk geval nog een puntje redde voor de kop loper in Zwolle (2-2), beseft welke spanning een nek-aan-nekrace met Ajax voor de aanhang van de Rot terdammers met zich meebrengt. „Ik voel me gewoon verantwoorde lijk", zuchtte Berghuis. „Niet al leen voor het gevoel binnen de club, maar ook voor het gevoel van al die mensen in de stad en het land. Geloof me, dat hebben alle spelers", zei Berghuis. „Het is enorm spannend, maar we gaan er vol voor." Juist dat aspect in een titelrace, Eredivisie het meetorsen van dat enorme ver langen, het dagelijks geconfron teerd worden met die hunkering. Gaat Feyenoord daar in het laatste kwartet wedstrijden aan onderdoor of brengt dat in de allesbeslissende weken juist nog eenmaal het aller beste boven bij de ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst? Fatalistisch Bij de fanatieke aanhang, doorgaans een tikkeltje fatalistisch als er voor uit moet worden geblikt, voert angst de boventoon. Onder het Ik voel me gewoon verantwoordelijk voor al die mensen in de stad mom van 'het zal verdomme toch niet weer fout gaan?'. En eerlijk is eerlijk, de onverstoorbare compo nent die het spel van Feyenoord zo lang kenmerkte dit seizoen, lijkt langzaam maar zeker weg te sijpe len. Dat heeft ongetwijfeld met het voelen van immense druk op de schouders te maken, maar ook met hoe een ploeg er fysiek voor staat. De bezetting van de reservebank van Feyenoord is kwalitatief niet erg sterk, misschien wel te smal om het vol te houden. Voor de thuis wedstrijd van zondag tegen FC Utrecht moet de medische staf weer een topprestatie leveren. Blokkade Nicolai Jorgensen viel in Zwolle in de warming-up uit met wederom een blokkade in de onderrug. De kans dat de medische staf de Deen weer heeft opgelapt voor zondag is reëel, maar het zal wéér een speler zijn die een trainingsweek moet benutten om bij te komen in plaats van lekker te trainen. Zoals dat ook bij Karim El Ahmadi (in Zwolle uit gevallen met een liesblessure) het scenario zal zijn. Wie Eljero Elia, die ook al weken niet lekker heeft kunnen meetrai- nen, ziet spelen weet wat voor ge vaar dat kan opleveren. „Elia geeft voor de pauze vol gas", had PEC Zwolle-trainer Ron Jans gezien. „En na rust bouwt hij min of meer af, simpelweg omdat de tank leeg raakt." De tank met brandstof raakt na tuurlijk ook leeg bij Ajax, dat ook nog eens geconfronteerd zal wor den met twee zware inspanningen in de Europa League tegen Schalke 04. Maar in Amsterdam is de selec tie kwalitatief breder. De korte in valbeurt van Renato Tapia voor El Ahmadi moet in dat opzicht een gruwelmoment zijn geweest voor Van Bronckhorst. Feyenoord viel niet een stapje, maar een reuzen stap terug in niveau. Maar ook Dirk Kuyt is natuurlijk Eredivisie 0nec de komende weken geleverd wor den, maar Ajax doet er alles aan om de beslissende fase van het seizoen als morele winnaar te beginnen. De wedstrijd in het Goffertstadion voelde als een campingwedstrijdje op een zomerse juli-avond ergens aan de Zeeuwse kust. NEC-trainer Peter Hyballa heeft het over een oe fenwedstrijd voor Ajax. De brutaal ingevallen tiener Ferdi Kadioglu omschrijft het mooier en beelden der. „Het leek wel een FIFA-spelle- tje. Ze liepen zo door onze verdedi ging. Ik schaam me kapot." En ja natuurlijk. NEC speelt erg zwak, precies in de lijn met de laat ste dramatische weken. Maar Ajax doet wel wat het behoort te doen tegen een ploeg in dergelijke men tale staat. Jagen, combineren, sco ren. Hakim Ziyech en David Neres vallen positief op. Maar symbool voor het (tijdelijke?) vertrouwen in de ploeg staat Bertrand Traoré. Ongrijpbaar in bijna alles. De ene wedstrijd hopeloos laks en mik punt van hoon. De andere wed strijd, zoals zaterdag in Nijmegen, de vrolijke dribbelaar zoals hij dat als klein mannetje in Burkina Faso zo graag deed. Leuk voor de fijn proevers, maar veel belangrijker: Traoré scoort twee keer. Juist zijn gebrek aan doortastendheid voor Het script zoals vooraf geschreven, komt helemaal uit. De druk opvoe ren op Feyenoord en dan zien hoe de Rotterdammers daarvan in de war raken. Het echte bewijs moet maandag 10 april 2017 Feyenoord wil graag, maar druk is enorm Mikos Gouka Zwolle PEC Zwolle Feyenoord —Steven Berghuis Ajax Eigenlijk heel het seizoen heerst er in Amsterdam een moeilijk te definiëren gevoel van optimisme over de titelkansen. Maar nu lij ken de grote woorden op zijn plaats. De Ajacieden wonnen gistermiddag door de 2-2 van Feyenoord tegen PEC Zwolle gevoelsmatig nog meer dan een avond daarvoor op het veld tegen NEC. Daniël Dwarswaard Nijmegen Bertrand Traoré viert zijn treffer met David Neres. fotoolaf kraak/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43