EXCLUSIEF op AutoTrack Luks verrast met uitvoering Matthaus 'Alleen maar winnaars bij veelzijdig evenement' 20 ZE FILMFESTIVAL EDUCATIEPROGRAMMA Het Filmfestival Zeeuws-Vlaanderen zet in op bezoek van kinderen en jongeren, ook doordeweeks. Snoep, snacks, drank, een goede dj, en een grote dansvloer. Wat heb je als kind nou meer nodig om een feestje te bouwen? De jonge gas ten van het Filmfestival Zeeuws- Vlaanderen gaan zaterdag tijdens de afsluitende kidsparty lekker los. De kinderen worden op de spe ciale kindermiddag eerst voorzien van een pakje drinken en popcorn, kunnen daarna kiezen uit drie films (met De Smurfen als grote MEER BEZOEKERS favoriet) en mogen tenslotte fees ten in de festivaltent. En al is het daar flink warm - alle mogelijke moves worden er uitgeprobeerd. Kinderen en jongeren spelen niet alleen op zaterdagmiddag een belangrijke rol bij het festival, ver telt pr-medewerkster Jéan Rottier. „We nodigen jaarlijks alle scholen in Zeeuws-Vlaanderen uit om doordeweeks naar het festival te komen. Per leeftijdscategorie be kijken we welke films daarvoor geschikt zijn. We kijken, als het een beetje kan, of er een wat die pere boodschap in zo'n film zit. Daar kan een docent in de klas dan verder mee aan de slag." Elf films DE GESCHIEDENIS VAN JE VOLGENDE AUTO IN EEN GRATIS CARFAX-RAPPORT T.W.V. 17,95 Bi konden de scholieren de afgelo pen editie bezoeken. Kinderen vanaf groep 3 konden bijvoorbeeld naar 'Uilenbal', over een meisje dat na een verhuizing moeite heeft met het maken van nieuwe vrienden. Middelbare scholieren bezochten onder meer 'Layla M', over een Marokkaans meisje dat heen en weer wordt geslingerd tussen twee culturen. Het scholierenaanbod leverde een enorme respons op: maar liefst 2.800 leerlingen bezochten afgelopen week één van de films. „Dat komt mede doordat we schoolklassen met de bus vervoe ren", vertelt Rottier. „We gaan hen halen en brengen hen terug. En scholen hoeven daar per kind maar een heel kleine bijdrage voor te betalen." Het festival heeft ook een edu catiepakket ontwikkeld voor in de klas en in de bibliotheek. Rottier: „Daarmee leren kinderen meer over het maken van films, en het fenomeen 'film'." CheckCheck® AutoTrack De uitvoering van de Matt haus Passion was dit jaar op zijn zachtst gezegd verras send. De visie op het werk van de Tsjech Vaclav Luks (46) was inte ressant. Zijn tempo keuzes weken af van de meer bekende uitvoerin gen. De partituur is complex en biedt daardoor de uitvoerder verschil lende mogelijkheden. De Neder landse Bachvereniging zorgt er voor, door de keuze van gastdiri- genten, om de jaarlijkse uitvoering steeds anders te laten klinken. Wat viel er dit jaar echt op? Op de eerste plaats de kwaliteit van de solisten, die op een echt natuur lijke manier hun rollen invulden. Ten tweede de duidelijke drama tiek die zonder pathos overkwam en tenslotte de integratie van so listen, repiënisten en instrumen talisten. Het werd een uitvoering van een homogene groep, waarvan de musici hun individuele bij drage integreerden in het geheel. De solisten waren ook onder deel van koor I of koor II en kwa men even naar voren als ze een solo moesten zingen. Een klein nadeel was dat niet elke solo volle dig tot zijn recht kwam. De solist moest 'over' het orkest komen. Het voordeel woog echter zwaarder. De turbae koren klonken drama tisch sterker en de koralen waren doordringende bezinningsmo menten, mede door de tempowis selingen en het wel of niet gebruik maken van fermaten. Luks dirigeerde heel sierlijk. Hij gebruikte alle tien zijn vingers en hij gaf werkelijke elke nuance aan. Was dit noodzakelijk? Nee, niet echt, want de cast was kwalitatief zo goed dat ze niet elke aanwijzing nodig hadden. Niet elke noot hoefde gedirigeerd te worden, maar het stoorde niet, omdat de bewegingen een natuurlijke on derstreping waren van de muziek. De vocale solisten kwamen ook uit Oost-Europa en de meesten zingen ook opera. De liefde voor de authentieke Bach-uitvoering was bij allen aanwezig. Het waren juist de persoonlijke interpretaties die de aria's zo aantrekkelijk maakten. Ontroering bij sopraan en altaria's zoals Erbarme dich en Aus Liebe, sereniteit bij Komm süsses Kreuz en absoluut kippen vel bij de koraal Wenn ich einmal soil scheiden en het slotkoor Wir setzen uns mit Tranen nieder. Sterke troef was evangelist Eric Stoklofia. Hij vertelde vol drama tiek in de echte recitativo secco stijl. Tenslotte verdienen de mu sici die de obligate partijen speel den een pluim. De gambasolo's waren weergaloos mooi. Ook de basso continuo klonk, zelfs zonder theorbe, overtuigend. PZC ONLINE Fijn dat de Coolsingel vandaag vol stond i.v.m. een sportevenement, want als Feyenoord zo doorgaat was dat de laatste keer dit jaar. maandag 10 april 2017 PC Meer dan film kij ken Martijn de Koning Terneuzen TERNEUZEN Het Filmfestival Zeeuws-Vlaanderen, dat afgelo pen dinsdag begon en gisteren eindigde, heeft flink meer bezoe kers getrokken dan vorig jaar. „We zitten ergens tussen de 7300 en de 7500", zei CineCity- manager Sander Verdonk gister avond. Dat is zo'n tien procent meer dan vorig jaar. Volgens Verdonk wordt het eve nement steeds meer een geves tigde waarde in de regio. „Men sen praten erover." Verdonk zegt blij te zijn met de diversiteit aan bezoekers. „Tijdens Ladies Night hadden we vierhonderd vrouwen binnen, en bij de kidsmiddag hetzelfde aantal kinderen." Het festival trekt, dankzij een uitge breid educatieprogramma en speciaal geselecteerde films, ook duizenden scholieren. De activiteiten rond de filmverto ningen, zoals lezingen en een voetbalquiz, halen mensen bin nen die anders wellicht thuis zouden blijven. „Daardoor trek ken ook de films waar mensen anders niet zo snel heen zouden gaan, meer bezoekers." Hij wijst ook op de toegevoegde waarde van een ondernemersmiddag. „Werkgevers en werknemers uit de regio zijn automatisch al onze doelgroep. Als we die hier kun nen halen en hen dan ook nog een voor hen relevante film kun nen voorschotelen, zijn er alleen maar winnaars." □UH<z ld - Jonge filmbezoekers gaan los op de dansvloer, foto peter nicolai Jeanette Vergouwen-de Caluwe RECENSIE Matthaus Passion Bach. Door orkest en repiënisten Nederlandse Bachvereniging, Kampen Boys Choir, solisten o.l.v. Vaclac Luks. Gehoord zaterdag 8 april in de Sint Baafskerk in Aardenburg. UW REACTIE Het interview met Kees Zwamborn, de technisch manager van voetbalclub Kloetinge leidde tot reac ties op Facebook. Hij noemt de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) onder meer een water hoofd. 'De JVOZ is een be dreiging voor alle Zeeuwse clubs? Zie waar de Zeeuwse amateurclubs nog spelen. Dat krijg je als je de beste spelers weg haalt bij alle clubs. Het ni veau wordt er niet beter van', schrijft P. de Zeeuw. Ko Wagenaar ziet het zo: 'Pot verwijt de ketel'. Ro nald van der Hart ziet mo gelijkheden: 'Samenwerken lijkt me de oplossing.' TWITTER Arjen Liemburg @liemburg Het was gisteren druk in Rotterdam waar de Mara thon werd gehouden. Of er een kampioensfeest volgt van Feyenoord is na de re mise van gisteren in Zwolle nog maar zeer de vraag. ONLINE TOP-5 Meest gelezen artikelen op pzc.nl: 1. Hydraulische graafarm en tol verleiden de jeugd voor rondje techniek 2. De Jeugd van Tegen woordig op Weitjerock 3. Het rapport van Hoek wordt er na de nederlaag bij DFS niet beter op 4. Teruglezen: Verstappen na geweldige inhaalrace derde 5. Robyne van Oeveren is grootste zangtalent van Schouwen-Duiveland Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie £3 facebook.com/depzc fë) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20