Voor 1 tot 5 kilometer te hard Elke dag een nieuw uitzicht! Steven Berghuis houdt vertrouwen P Het aantal boetes voor kleine snelheidsovertredingen is explosief gestegen. Ook wie slechts 1 kilometer per uur te hard rijdt, is dankzij nieuwe verkeerscamera's de pineut. „Dit gaat te ver", vindt de politiebond. Motorrijder verongelukt Walcheren speelt Iwolle, 1 punt In 2016 zijn 3,1 miljoen bekeuringen uitgedeeld voor snelheidsover schrijdingen tot en met 5 kilometer per uur, tegen 2,4 miljoen in 2014. Dat is een stijging van 31 procent. Het totale aantal snelheidsboetes steeg in diezelfde periode veel min der hard, met 18 procent. Dat blijkt uit gegevens die deze krant heeft opgevraagd met een be roep op de Wet openbaarheid van bestuur (Wob). Vooral op wegen waar 130 kilometer per uur mag worden gereden regende het vorig jaar bekeuringen. 69.000 automo bilisten kregen een prent, omdat ze daar - na meetcorrectie -1 kilome ter per uur te hard reden. In 2014 waren dat er 12.000. Die boete is 20 euro, inclusief 9 euro administratiekosten. „Bela chelijk", vindt Geert Priem, voor zitter van politievakbond ANPV. „Soms is het nodig om een paar ki lometer per uur harder te rijden, bijvoorbeeld om veilig in te halen of om een gevaarlijke situatie te voorkomen." Volgens Priem gaat het Openbaar Ministerie te ver door automobilis ten op grote schaal te bekeuren voor kleine snelheidsovertredin gen. „Dit frustreert mensen. Het is een verkapte vorm van belasting. Ook schaadt dit het gezag en de ge loofwaardigheid van de politie. Het is veel belangrijker om hufterge- drag harder aan te pakken, zoals bumperkleven en rechts inhalen." Sinds vorig jaar zijn alle flitspalen in Nederland vernieuwd en gedigi taliseerd. Dat betekent dat ze 24 uur per dag en zeven dagen per week aan staan. Ook is het aantal traject controles uitgebreid. Belachelijk. Soms is het nodig iets harder te rijden om veilig in te halen „Daardoor neemt het aantal boe tes substantieel toe", zegt Ernst Koelman van het OM. „Op 130-we- gen geldt een meetcorrectie van 5 kilometer. Je hebt dus gewoon flink te hard gereden als je die boete van 11 euro krijgt, want je gemeten snelheid was 136 kilometer per uur." De kleine boetes leverden de overheid vorig jaar in totaal 113 mil- joen euro op. In 2014 was dat nog 80 miljoen euro. Op alle wegen - met uitzondering van 130-wegen - wordt pas bekeurd bij een snel heidsoverschrijding vanaf 4 kilo meter per uur. »P9 Een 57-jarige man uit de ge meente Noord-Beveland is za terdagmiddag om het leven ge komen bij een ongeval op de Weizichtweg in Nieuw- en Sint Joosland. Het slachtoffer was als motorrijder betrokken bij de wielerwedstrijd Ster Omloop van Nieuwland en viel vooraf gaand aan de wedstrijd. Hij werd geschept door een auto die hem niet meer kon ontwijken. De wielerwedstrijd werd afgelast. 11°C Nieuwsmedia Ze was de kleinste van het stel, maar de elfjarige Pien Fermont uit Hulst ging er wel met de beker vandoor. Ze werd gekozen tot voorleeskampioen 2017 van de provincie Zeeland. En er waren dit weekend meer jonge Zeeuwen die een culturele prijs wonnen Morgen Kras.nl/actie of bel 0900-9697 70 cpg It SPORT2 Tsunami aan kleine boetes Peter Winterman Den Haag -Geert Priem, politiebond ANPV NIEUW- EN ST. JOOSLAND maandag 10 april 2017 Wisselvallig aprilweer pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND 16 Met Kras geniet u van compleet verzorgde zeecruises inclusief vliegreis en transfers. 4WVÊ /fö) Mer Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1