Een uit de hand gelopen hobby «V' K 18 WALC Gemeente Veere: geen extra koopzondagen Ondernemers moeten zelf de keuze kunnen maken om al of niet op zondag hun winkels te openen. Winkeliers in Koudekerke, Vrou wenpolder en Oostkapelle hebben daarom de gemeente Veere schrif telijk verzocht de openingstijden in die drie dorpen te verruimen. Die brief kwam afgelopen week aan de orde in de raadscommissie Maat schappelijke Ontwikkeling. De ondernemers kregen tot hun grote teleurstelling echter nul op het rekest. Ondanks een voorstel van de VVD om de huidige 12 da- gen-regeling om te zetten in een 26-dagenregeling, waarbij de keuze om open te gaan bij de ondernemer zelf ligt. Geen verplichting, maar een recht. Een aantal fracties zag daar niets in. Vanwege principiële redenen (SGP/CU en CDA) en omdat de huidige regeling tijdens de coalitie onderhandelingen bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen zwaar bevochten is. PvdA/Groenlinks vond het niet juist om nu aan die regeling te tornen. De VVD vond dat standpunt 'onbegrijpelijk en zeer teleurstellend'. De tijden zijn veranderd en ook het koopgedrag Koopgedrag Keuzevrijheid en gelijkheid in be handeling: dat is wat de winkeliers willen. Secretaris Erik Wattel van de Oostkapelse ondernemersver eniging, die insprak tijdens de com missievergadering namens de drie ondernemersverenigingen en de overkoepelende Veerse Onderne mers federatie (FOV): „Waarom mogen binnen dezelfde gemeente winkels in Veere, Zoutelande, Westkapelle en Domburg wel op zondag open en andere winkels niet? De tijden zijn veranderd en het koopgedrag is veranderd. De ge meente steekt handenvol geld in seizoensverlenging, maar dit mag dan niet. Ons seizoen bestaat echt niet alleen uit de maanden juli en augustus. Dat begint eind maart en loopt tot eind oktober. Dan moeten we onze winkels kunnen openen." Wensen Interimvoorzitter André van der Hoofd van de FOV: „Wij gaan nu bekijken wat de juridische moge lijkheden zijn. Hoe zit het met het gelijkheidsbeginsel als een ge meente de één wel en de ander niet iets toestaat? Dat klopt niet. Onder nemers zijn ook mans genoeg om zelf te bepalen of zondagsopening een goed idee is in de omgeving waar zij zitten. We gaan de ko mende tijd, met het oog op de ge meenteraadsverkiezingen, in ge sprek met alle raadsfracties. Om de wensen van ondernemend Veere op een rijtje te zetten. Die koopzon dagen staan daarbij heel hoog op de agenda." Voorzichtig pakt André Bil een boekje uit 1872 met spotprenten; 'Fleurs, fruits legumes du jour' van Alfred le Petit. In zijn lithografieën groeien gepersifleerde generaals uit potten en planten. „Kijk, dit vind ik een pareltje. Schitterend. Een voorloper van Charlie Hebdo eigenlijk. En dan te bedenken dat het bijna bij het oud paper was beland." Hij houdt samen met echtgenote Ellen al zo'n vijftien jaar boeken- en brocante beurzen. Dit weekeinde is het Blauwe Hof voor de dertigste keer het toneel van de beurs die het stel twee keer per jaar houdt. Lief hebbers snuffelen naar hartelust tussen boeken, antiek en curiosa. Van oude kinderboeken als 'Hansje in 'tBessenland', ofSuskeenWiske- strips, werken over Zeeland, ge schiedenis en wetenschap tot ro mans en detectives. Een stel ver trekt zaterdagochtend zeer tevre den met de enorm dikke pil 'Culina- ria Espana'. De landbouwschuur biedt een keur aan servies, antieke boeken en brocante. In de loods staan de boe ken voor één euro te koop. Vaste bezoeker Arie Bouwman (86) uit Vlissingen wandelt op z'n gemakje rond en bekijkt de boeken. „Als het even kan kom ik hier. Ik ben geïnteresseerd in geschiedenis, boeken over Zeeland en scheep vaart vind ik ook boeiend. Vroeger werkte ik als tekenaar bij De Schelde." Toeristen Ellen: „Ik ben hier ooit begonnen met een serviesbeurs. Die houd ik nog steeds eens per jaar. Daar kwa men de boeken bij en later de bro cante." André: „Dit is eigenlijk een uit de hand gelopen hobby. Ik ben gek op boeken en heb moeite met het wegdoen ervan." Het stel is inmiddels een eind in de zestig maar blijft de beurzen leuk vinden. „Ik moet altijd even een drempel over, maar als het een maal zo ver is vind ik het toch leuk," lacht André. „We hebben een groep vaste bezoekers, maar er ko men ook toeristen. Mensen die langsfietsen en zien dat we een beurs hebben, stappen vaak even binnen. Al die verschillende bezoe kers houden het leuk", zegt Ellen. „Na afloop haalt muziekvereni ging uit Vlissingen de boeken die wij niet verkocht hebben op. Daar ben ik erg blij mee. Wij zijn ze kwijt en de vereniging kan ze weer verkopen op hun rommelmarkten en zo weer geld binnenhalen, be sluit André. Het echtpaar Bil hield voor de dertigste keer een boeken- en brocante markt in hun Blauwe Hof. foto lex de meester IN DE REGIO Optreden Oh Susanna in Spoetnik Lezing over behandeling onkruid Contactmiddag stomadragers MIJN DORP, MIJN STAD maandag 10 april 2017 WA Teleurstelling bij de winkeliers Gelijke monniken, gelijke kap pen vinden ondernemers in drie Veerse dorpen. Waarom mogen winkels in vier kernen wel het hele jaar open op zondag en in de andere kernen niet? Annemarie Zevenbergen Oostkapelle - Erik Wattel, secretaris Veerse Ondernemers federatie Boeken en brocante. Van één euro tot een paar honderd. Op zoek naar een pareltje in de loods en landbouwschuur van het Blauwe Hof van het echtpaar Bil in Koudekerke. Annemarie Zevenbergen Koudekerke VLISSINGEN De Canadese zan geres Oh Susanna (foto) treedt vrijdag 14 april op in Spoet nik in Vlissingen. Met haar nieuwe album 'A Girl In Teen City' brengt de zangeres een zeer persoonlijke terugblik op haar jaren als punktiener. Het optreden duurt van 20.30 tot 22.30 uur. Tickets kosten 12,50 euro en zijn te verkrijgen via de website tangelder- presenteert.nl. SEROOSKERKE Velt Zeeland en Groei en Bloei Wal cheren houden morgen, dinsdag, in Verenigingsgebouw De Zandput in Se- rooskerke een le zing over het milieu vriendelijk behande len van onkruid. De lezing wordt gege ven door Hanneke Oosterlee van Velt. Leden van Groei en Bloei krijgen gratis toegang, niet-leden betalen vijf euro. Aanvang 19.30 uur MIDDELBURG De Stomavereni ging houdt morgen, dinsdag, in Middel burg een contact middag voor men sen met een stoma en hun naasten. De SVRZ stelt voor de gelegenheid zaal de Uitkijk in 't Gasthuis ter beschikking. Tussen 14.00 en 16.00 uur is ieder een welkom. LENTEFESTIJN a .J, .'.va wv.' v 1 j(yy MIDDELBURG - Lekker in het zonnetje smullen van een pannenkoek. Eentje die je zelf hebt versierd. Dat is natuurlijk nog lekkerder. Bij kinderboerderij De Klepperhoeve bij het Middelburgse Meiveld konden kinderen zaterdag terecht voor het Lentefestijn. Het festijn werd druk bezocht, vertelt Angela Mouthaan. Zij organiseert de activiteiten op de kin derboerderij. „Zo'n zestig kinderen hebben meegedaan aan de activiteiten, maar daarnaast kwamen er nog veel bezoek 'los' binnen. We willen nu toch vaker middagactiviteiten or ganiseren. Het leuke is dat de ouders in het Kleppercafé een kop koffie kunnen drinken als de kinderen lekker bezig zijn met spelletjes of knutselen", vertelt Angela, foto lex de meester DOMBURG Hal Gemeentehuis, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'De verre reis van het Veerse vissertje' door Dieuwke Parle- vliet KOUDEKERKE De Couburg, 09.15- 10.15 uur - Activitei ten van gymnastiek vereniging voor 55plus; 13.00-16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30- 16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos MIDDELBURG Galerie Stoom, Sta tionsrestauratie, Ka- naalweg 24, 08.00- 20.00 uur - Exposi tie; Boekhandel De Drvkkerij, overdag - Expositie Ton Lam- per OOSTKAPELLE Kasteel Westhove, 10.00-17.00 uur - Expositie 'De mens en omgeving' door Ron Kalle OOST-SOUBURG Gymzaal Tweemas ter, 16.00-17.00 uur - Kleutergym; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30- 10.30 uur - Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor senioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur - Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot-) ouder; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsgebouw, Dorpsdijk 38,14.00- 15.30 uur - Volks dansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18