Opkomst Turken naar verwachting Ook voor wie het beste voor weinig wil! Cl^ 16,- EUWS 11 Oud-voorzitter FC Twente tekent in 'Rood Bloed' document op vol zelfbeklag Samsung Galaxy J5 hollands nieuwe. \nii Joop Munsterman blikt met een boek terug opzijn hectische voorzitterschap bij FC Twente. „Wat een slangenkuil. Ik kon er niet meer tegen." Joop Munsterman (66) verschaft met Rood Bloed, dat is opgetekend door Frank Franke en eind deze week ver schijnt, een boeiend inkijkje in de ta ferelen die zich in de laatste, hectische jaren afspeelden binnen de bestuurs kamer van FC Twente. Over de ruzies, het gekonkel, het onderlinge wantrouwen tussen de commissarissen. En de trucs waarvan de club zich bediende om het hoofd boven water te houden. Munsterman zelf kon er allemaal weinig aan doen, vindt hij zelf. Uiteindelijk besluit hij in het voorjaar van 2015 de handdoek te gooien en direct te vertrekken. Dat had hij veel eerder moeten doen, stelt Munsterman. „Ik onderschatte dat er een zekere Munsterman-moeheid optrad. Dat had ik voor moeten zijn." Maar in maart 2015 is hij het helemaal zat: „Wat een slangenkuil. Ik kon er niet meer tegen. Ik was van het harmonie model, niet van het conflict." Mensen die hem kennen, weten dat ledereen liep destijds mee in de optocht van het succes. Het is nu mijn zaak niet meer de oud-voorzitter vooral van het har moniemodel is zolang je hem niet te genspreekt. En dat hij er een gewoonte van maakte ondergeschikten in het bijzijn van anderen te schofferen. Die laatste gewoonte geeft hij in Rood Bloed ruiterlijk toe. Hij belde na zo'n uitbarsting altijd op om zijn excuses te maken, zo laat hij optekenen. Verlies Zijn mede-commissarissen beweerden destijds dat Munsterman door hen bui ten de deur was gezet. Maar wat doet het er toe? Gezellig binnen de RvC was het al niet meer. De club genereerde in de periode 2012-2015 een nettoverlies van 20,1 miljoen euro. Munsterman gaat nauwelijks in op de oorzaken. Dat was namelijk geldsmijterij; exorbitante transfersommen en salarissen. FC Twente, de provincieclub die tot het kampioenschap in 2010 alles netjes op de rit had, vloog in korte tijd volle dig uit de bocht. Munsterman geeft aan dat spelers als Mare Janko en bankzitter Kyle Ebecilio elk anderhalf miljoen euro per seizoen verdienden. Trainers konden rekenen op een jaarsalaris van een miljoen en derde keeper Daniël Fernandes, die niet één eredivisieduel speelde, op een half miljoen. De Mexi caan Corona, die nu bij Porto speelt, verdiende in Enschede 950.000 euro per seizoen. Munsterman heeft ook goed nieuws: mocht Corona worden doorverkocht, dan krijgt Twente nog 9 procent van de transfersom. Dan passeren in Rood Bloed ook de verschillende affaires de revue. De komst van de Chileen Felipe Gutier rez naar Enschede bijvoorbeeld. Mun sterman, drie mede-commissarissen en twee private investeerders staken ieder circa vijf ton in de Chileen. Die constructie moest via Cyprus lopen. Privé-geld Niet omdat ze in Nederland niet mochten weten dat Twente-bestuurs- leden met privé-geld in eigen spelers zaten, beweert Munsterman. Nee, dat moest omdat de private investeerders onbekend wilden blijven. De Cyprus- constructie ging overigens volgens Munsterman uiteindelijk niet door. Hoe het dan wel werd geregeld, vertelt hij niet. De investering wordt een sof: Gutierrez blijkt een aanwinst voor Twente, maar hij raakt zwaargebles- seerd, waardoor zijn waarde daalt. Munsterman ziet 30.000 euro terug van zijn halve miljoen. FC Twente heeft hem 2,1 miljoen euro gekost, beweert hij. Alle aan de club verstrekte leningen heeft hij Twente kwijtgescholden. Met een stok achter de deur trouwens, want de ex- commissarissen kregen na hun aftre den een brief waarin zij aansprakelijk werden gesteld voor 46 miljoen euro verlies. Hij heeft er een tweede hypo theek op zijn huis voor moeten ne men. „Iedereen liep mee in de optocht van succes", constateert Munsterman. „Het is nu mijn zaak niet meer. Ik volg het voetbal alleen nog op afstand." In Deventer was het afgelopen weekeinde druk. Naar verwachting zouden in het oosten van Neder land ongeveer 30.000 mensen stemmen. Dat aantal wordt waar schijnlijk gehaald. In Amsterdam was het zondag minder druk dan Tegenstanders van president Erdogan mochten in Deventer waarnemer zijn zaterdag. Naar verwachting hebben ongeveer 50.000 mensen hun stem uitgebracht in de hoofdstad. Over de precieze opkomst in Den Haag konden een gemeente woordvoerder en de politie niets zeggen. Op zaterdag waren in Den Haag al 40.000 Nederlandse Tur ken naar de stembus gekomen. Tegenstanders van president Erdogan mochten in Deventer waarnemer zijn. Namens hun par tij HDP keken G. Yilmaz en D. Ka- badayi toe of het eerlijk zou gaan. „Van onze partij zitten twaalf par lementariërs in de gevangenis", zegt Yilmaz. „De HDP is links, werkt samen met de Koerden. Als Erdogan wint en zijn macht tot in 2029 kan laten gelden, wat zal hun lot dan zijn? Misschien komen ze Turkije straks niet meer in. Of uit." Nee-stemmers Het toezicht gaat ook niet verder dan de deur van deze Deventer sportzaal, zeggen ze. „Elke avond worden alle stemmen verzameld, die gaan de kluis in bij het consu laat. Maar wat er gebeurt als ieder een de hielen heeft gelicht? We mogen er al niet eens bij zijn als het de kluis wordt ingeschoven." Zelf verwachten ze dat nee stemmers overheersen in oostelijk Nederland. „We houden het op ze ventig procent nee. Maar hoeveel procent blijft daarvan over in An kara?" Alle stemmen gaan dinsdag naar Duitsland en dan naar Ankara, de hoofdstad van de regering. Tur ken in Turkije kunnen pas 16 april naar de stembus. De uitslag wordt aan het eind van die dag verwacht. LM 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND hollandsnieuwe.nl/pzc maandag 10 april 2017 PC Het lag nooit aan Munsterman Gerben Kuitert Enschede A Joop Munster man, een jaar gele den voor het stadion van FC Twente, fototubantia Joop Munsterman Zeker 120.0000 Turken heb ben in Deventer, Amsterdam en Den Haag deelgenomen aan het referendum over de grond wetswijziging in Turkije. Presi dent Erdogan krijgt veel meer macht als de Turken instem men met een wijziging. Chris Klomp Deventer LIEVER SIM ONLY? 1000 MB/MIN/SMS VOOR MAAR 8,- Voor wie niet te veel wil betalen en toch het beste wil is er hollandsnieuwe. Kies ook het beste voor weinig met bijvoorbeeld de Samsung Galaxy J5. Deze smartphone met metalen behuizing. AMOLED scherm, en 13 megapixel camera is er nu voor een budget prijs. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 16,- per maand. Let op! Geld lenen kost geld bJÊ Totale toestel kosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 192 0 192 8 24 mnd 0% Deze tabel bevat een voorbeeld van een telefoonkrediet en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. Het telefoonkrediet is een aflopend goederenkrediet van Vodafone Financial Services B.V. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over het telefoonkrediet. Je dient zelf te bepalen of het telefoonkrediet aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Deze actie is geldig tot en met 30 april 2017.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11