9 phastos Investments (een ander woord voor toekan, de lievelingsvo gel van Boekhoorn) staat een kunst werk. Een met goud omlegde kist met daarop een gekroond gorilla- hoofd en een klok die 2 voor 12 aan geeft. Als je aan een hendel draait, gaat het deksel open en kijk je op de gorilla's. „Ik kan ze vanaf hier voe ren." De door binnenhuisgoeroe Piet Boon ingerichte ruimte krijgt er een eyecatcher bij. „De twee witte tijgers van Ouwehands, die onlangs zijn overleden. Ik heb ze laten opzetten." 'm-m Tegenstrijdigheden Boekhoorn is een vat vol tegenstrij digheden: alpha en bèta, zakelijk en emotioneel, kapitalist én socialist. Een hightech-man die het liefst wil klaverjassen met zijn dochters. Ge wone jongen uit Nijmegen, maar ook mondain. Aan de muur zijn wall of fame. Marcel Boekhoorn met de gro ten der aarde: Richard Branson, Yas ser Arafat, Johan Cruijff („met hem ben ik nog ooit naar Mandela gegaan, met onze vrouwen, maar toen we daar aankwamen bleek hij helaas ziek"), Bill Gates („een autist, ben je in een paar minuten mee uitgeluid") en Bono. De grootste foto is die met zijn vijfjaar geleden overleden vader. Twee mannen, dezelfde lach. Om 07.00 uur was Boekhoorn al op kantoor - hij is bezig met een project waar hij nog niets over kan zeggen. „Om 06.00 uur ging de wekker: dan denk ik even 'shit', maar ik heb wel een leuke avond gehad." Boekhoorn lag om 02.00 uur in bed. „Het was la chen, gieren, brullen met mijn oude voetbalteam. Zij waren al mijn vrienden toen ik nog geen knaak had." Ooit vroeg hij zijn voetbalmaten van veteranenteam Oranje Blauw 4 te beleggen in aandelen Telfort. Toen Boekhoorn het telecombedrijf op kocht, reanimeerde en voor een mil jard euro aan KPN verkocht, maakte niet alleen hijzelf een klapper. Zijn teamgenoten werden getrakteerd op een Rolex, sommigen kregen tonnen op hun rekening. Zijn credo: „Als je niet kunt delen, kun je ook niet ver menigvuldigen." Juist zakelijk geldt dat, vindt hij. „Als iedereen zich winnaar voelt, bereik je veel meer." Anno 2017 heeft Ramphastos een meerderheidsbelang in 45 bedrij ven. „Ik denk zelf ook weieens: god verdomme 'Boek', het is wel heel groot geworden." De 'fun-factor' weegt voor hem steeds zwaarder. „Ook al zijn de cijfers goed, met cha grijnige mensen doe ik geen zaken." Zondag vliegt hij met alle com missarissen van Ouwehands en zijn drie dochters naar Chengdu. Woensdag vliegen ze terug met de panda's in het ruim. „Als het aan mij ligt, zet ik ze in Business Class, links en rechts van me. Ik ben ongelofelijk blij dat we ze na zeventien jaar pan dalobby op gaan halen. Ik ben met een euro begonnen. Ik weet niet of ik ook met een euro eindig, maar ik heb in elk geval een leuk leven gehad. Er is maar één aarde. Bijdragen aan het behoud van de panda is mijn bij drage." zaterdag 8 april 2017 De kans dat het pandaduo zich gaat voortplanten is klein. Vrouw tjes zijn maar twee a drie dagen per jaar vruchtbaar. Mannetjes Volgens de laatste telling leven er in China 1.864 panda's in het wild. Het aantal bezoekers van de Belgische dierentuin Pairi Daiza steeg na de lease van twee panda's van 1,2 miljoen naar 1,4 miljoen miljoen dollar kost de 'huur' van de reu- zenpanda's per jaar GO net zin hebben park eindelijk het groene 28 kilo weer uit Aan het ver werven van de panda s ging 17 jaar pandadiplo- matie vooraf. Na een be zoek van ko ning Willem Alexander aan China in oktober 2015 kreeg Ouwe hands Dieren Chinezen heb ben maanden gewerkt aan de uitleen van de panda's kilo bamboe eten de pandas per dag. Kosten moeten dan Gemiddeld poept een panda daarvan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9