Altijd zuinig Geld geluk- Carina en Martien wonen in een huurappartement in Eindhoven. Ze hebben drie volwassen kinderen en vijf kleinkinderen. wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Een miskoop bestaat bij ons niet." Carina: „Martien pluist alles eerst uit." Martien: „Tot op de cent." Carina: „Dat komt door vroeger. Toen moest dat." Martien: „We hebben het echt krap gehad." Carina: „Zeker toen de kinderen klein waren." Martien: „Dan was de vraag wat we voor lieten gaan: eten of huur. Ik liet de huur soms liggen, maar mijn vader zei altijd: zorg dat je eerst je vaste lasten betaalt. De rest komt wel." Carina: „Ik kookte steeds voor twee dagen. Dat scheelde." Martien: „Ik ben toen meer uren gaan draaien." Carina: „Ik was altijd thuis voor de kinderen." Martien: „Wat dat betreft zijn we van de oude stempel. We zijn er financieel gelukkig bovenop gekomen." Carina: „We zijn zo trots op onze flat waar we nu drie jaar wonen." Martien: „We betalen inclusief servicekosten 719 euro. Mocht een van ons wegvallen, dan is het toch op te brengen. Carina: „Wat we voor dat bedrag hebben! Veel licht! En een prach tig weids uitzicht! Ik vind het niet erg om er hard voor te wer ken. Ik leef met de dag. Ik werk 29 uur en een kwartier per week." Martien: „Carina verdient netto 1.249 euro." Carina: „Dat weet Martien precies, ik niet." Martien: „Ja, ik ben de man van de financiën. We doen alles met één rekening." Carina: „Al sinds ons trouwen, 36 jaar geleden." Martien: „We zijn één." Carina: „Dure spullen hoefik niet. Ik zal heel eerlijk zijn: ik koop kleding bij Zeeman en Wibra. Bij het Kruidvat heb ik een keer een prima broek gekocht voor 10 euro. Zuinig heid zit er van kinds af aan in, dat gaat er niet meer uit. Dat Martien een dure hobby heeft, vind ik prima. Ik heb mijn bak- hobby. Mojito-cupcakes maken vind ik leuk. Ons hondje Diva kost ook niet zo veel, hooguit 25 euro per maand." Martien: „Mensen vertellen over astronomie kost ook niets. Dit jaar heb ik wel een kostbare telescoop gekocht." Carina: „Dat was snel ge spaard." Martien: „Ja, we sparen maan delijks zo'n duizend euro. Nu sparen we voor vakantie." Carina: „Nee, eerst de slaap kamer! Daar komt hetzelfde bruine zeil als in de woon kamer, een kast van muur tot muur, misschien beige over gordijnen, een rail vind ik han diger dan zo'n roe. Daarna gaan we sparen voor een vakantie naar Curasao." Martien: „We leven van dag tot dag." Carina: „Wordt het weer wat minder, dan moeten we daar 'IK KOOP KLEDING BIJ ZEEMAN EN WIBRA' maar mee om leren gaan." Maar ik maak me geen zor gen. We zijn gezond. En ik krijg een vaste baan bij mijn huidige baas." Carina: „Kan je nagaan, op zijn leeftijd!" Martien: „Ik ben er heel trots op. We werken om het geld op te maken." Carina: „Soms denk ik weieens aan sparen voor de kinderen." Martien: „Je weet wat ik daarvan vind: ze zijn allemaal goed van lijf en leden, dus ze kunnen zelf hun broek ophouden." Carina: „Ik stop ze wel af en toe iets toe hoor." Martien: „Ja spullen. Geen geld." Carine: „Als ze in de problemen komen..." Martien: „Dan laten we ze heus niet zitten. Wij zijn destijds per slot van rekening ook altijd ge holpen door de familie." <1 magazine 41 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto KOEN VERHEI JDEN Carina van Hout (55) Schoonmaakster bij schoonmaak bedrijf Martien van Hout (58) Magazijnmede werker Gezamenlijk netto-inkomen: Carina: een uitste ker voor fondant - ik snap niet hoe hij werkt Martien: 3D tv - van die bril word ik misselijk Carina: een groene jurk van €200 - ik heb hem gekregen Martien: een sterrenkijker van €5.000 Martien: Martien: „Dat klopt. H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 96