mu Voordat ze verdwijnen Sterven met gratie labyrint Toen ik begreep dal Stalin gestorven was, keerde ik luid huilend terug naar mama thuis. Een boek dat ik maar niet uit krijg... Een koo kaburra (grote ijs vogel) spiest een hagedis met zijn snavel en verslindt hem. Deze ultrakorte scène voert de in Australië populaire schrijfster en vorig jaar overleden Cory Taylor op in Sterven. Een levensverhaal (Nijgh Van Ditmar, €20) als het moment waarop zij als kind begreep dat de dood bij het leven was inbe grepen. Die wakkerheid spreekt door het hele boekje dat Taylor op haar sterfbed schreef. Ze be noemt - onsentimenteel maar teder - wat haar het sterkst bezighoudt: het geleefde leven en de men sen die ze het meest be minde: haar kinderen, haar man en haar moeder. Indrukwekkend. Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Wat de filmster, tevens bestuurder van Conserva tion International, maar wil zeggen: laten we onze aandacht richten op al die dieren op aarde die zich zelf niet kunnen bescher men tegen uitsterving. Door de kwetsbare dieren te portretteren, van de stoer ogende gorilla tot de tere schijfkwal, laten de fotografen zien hoe divers het dierenrijk is. Het re sultaat is een 400 pagina dik fotoboek dat ontroert en verbaast door de kleu ren, de vormen en de blik in de ogen van de dieren. Het initiatief om het boek te maken komt van foto graaf Joel Sartore, die zich samen met National Geo graphic toelegt op het vinden van oplossingen om de dieren te redden. (National Geographic, €29,95) recensies schrijver leest nardo, ontdekken de kin deren een manier om te kunnen tijdreizen. In het tweede deel, De vermiste president (12+, Aerial Media Company, €18,95) heeft hun oom Hans een foutje gemaakt tijdens een tijdreisje. Het resul taat: die hele Barack Obama blijkt niet te be staan. Dus moeten ze terug, om de fout onge daan te maken. Spannend, grappig en ook nog leer zaam. Annet de Groot ZELFMOORD De Laatste deur van Jeroen Brou wer over zelfmoord in de literatuur is er nu in een nieuwe versie. (AC, €65) DRUGS Virginia Vallejo had in de jaren 80 een relatie met Escobar, de grootste drugs baas ooit. (Xander, €22,50) hftpaiilus LEIDEN IN LAST Jeroen Windmeij- ers tweede thriller Het Paulus Labyrint speelt zich opnieuw af in Leiden. (Har perCollins, €20) EERSTE ZIN Echte Amerikaanse jeans, Jan Guillou is de biografie van Jeff Bezos, de oprichter van Amazon. Het boek blijkt vooral te gaan over het zakenimperium en nauwe lijks over de mens erach ter. Dus ik denk niet dat ik het ga uitlezen. ten eerste om mijn eigen boek heen, dus bijvoor beeld historische boeken over de betrokken perso nen, de tijd, de plaats. Daarnaast lees ik voor mijn lol vooral historische romans en thrillers. Memoires —Esther Wils «■üsnea-%- w Jeugd Een plane tarium waarmee je kunt tijdrei zen, twee meisjes, twee jongens en een oom met soms twijfelachtige praktijken: dat zijn de in grediënten van Secret Scouts, een spannende avonturenreeks van Wen- del en Dennis Kind. In deel 1, De verloren Leo- Gone Girl, een thriller van de Amerikaanse schrijfster Gillian Flynn. Ik vind het echt goed: meeslepend geschreven en met een Hitchcockachtige twist die heel overtuigend is. ensen zijn maar een diersoort, I zegt Harrison Ford in het voorwoord van Photo Ark. Van Annejet van der Zijl ver scheen De Dageraad; Waar het verhaal van Sonny Boy begon. 401 zaterdag 8 april 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 95