Gevoelens in conflict Het verkeerde lichaam Plot dat overtuigt Lees mee met cle boekenredactie OP HET NACHTKASTJE Een moeder I moet kun- I nen los- I laten, dat weet Alma ook wel. Maar moet ze dan de zorg voor haar zwakzinnige dochter Michelle overlaten aan een tehuis? In Probeer om te keren (Cossee, €20) schetst debutant Marijn Sikken zorgvuldig de conflicte rende gevoelens van een moeder met een zorgen kind. In een tweede ver haallijn mag de 18-jarige Eline van haar moeder juist haast maken met uitvliegen. Het is knap hoe Sikken in haar roman over moeders, dochters en de liefde nergens sen timenteel wordt. Haar eigenzinnige en strakke stijl laat dat niet toe. recensies Pim Lammers introdu ceert het verschijnsel in de kinderboekenwereld met zijn transgender- prentenboek Het lammetje dat een varken is (De een hoorn, €13,95). De heldere tekst en dito illustraties van Milja Praagman gaan over een lam dat in de modder wil rollen - dat vinden de schapen gek. De boer neemt het mee naar de dierenarts. Con clusie: het is een varken. Een ontwapenend verhaal over jezelf zijn, voor peu ters en kleuters. In actiethrillers gaat het verhaal razendsnel en is de hoofdpersoon doorgaans een eenling. Hoe leuk zou het zijn als er ook een Hollandse held zou zijn. dode vrouw, een maniak rijdt een vrouw dood en Rose Knudsen, lid van het Q_-team, wordt geconfron teerd met hartverscheu rende gebeurtenissen uit haar jeugd. Brigadier Carl Monck staat voor de grootste uitdaging uit zijn carrière. Selftes (Prome theus, €20) is het zesde deel van de serie hoogge waardeerde thrillers waarin de Deense Jussie Adler-Olsen heel knap een verhaal met vele lij nen en perspectieven in elkaar weeft tot een span nend en overtuigend plot. Een must voor fans van Scandi-thrillers. lezen Ruud Roodhorst: Vaak ben ik gelukkig van Jens Christian Grendahl - kleine roman over relaties, vernuftig en pijnlijk Ellen den Hollander: De tribune van de armen van Mariët Meester - heerlijk om over Spanje te lezen Roman Diana Chin-A-Fat 381 zaterdag 8 april 2017 WG Prenten boek Gender- dysforie, je onge makkelijk voelen bij je eigen geslacht, wordt al bespreekbaar gemaakt in tv-programma's als Hij is een zij en Ge slacht. Fenna Riethof Tekst PETER KUIJT PieJpajpoef in de polder Thriller In het park ligt een lichaam van een —Joop Liefaard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 93