'DOOR OPRAH DURF IK TE DROMEN' Geertje Algera (42) uit Utrecht: MoJo oftewel mobiel journalist Getrouwd met: Niels (46) Kinderen: Silje (3) Geertje: „Vanaf mijn tienertijd zat ik aan de buis gekluisterd als Oprah op tv was. Met grote ogen keek ik naar haar opzwepende shows die voor mij bijna exotisch waren. Men sen praatten met veel emotie over werelden waar ik als Fries boeren meisje niets vanaf wist. Oprah maakte taboes, zoals seksueel mis bruik en racisme, bespreekbaar. Dat was in die tijd heel vernieuwend. Ik vond haar zo'n sterke, stoere en aanstekelijke vrouw. Door haar raakte ik geïnteresseerd in de ongelijkheid tussen zwart en wit. Mijn eindwerkstuk op de havo ging over de Ku Klux Klan. Ik nam me voor: wat zij doet, wil ik ook. Bij de televisie en dan taboes doorbreken. Dat lukte. Ik kwam bij de KRO en NCRV terecht, waar ik achter de schermen altijd 'schu rende' onderwerpen opwierp. En nog steeds behandel ik als mobiel journalist - ik maak video's met mijn smartphone - graag taboes, bijvoor beeld als christen homoseksueel zijn en als stel ongewenst kinderloos. De meest bijzondere ontmoeting uit mijn carrière was het ontmoeten van Stedman, Oprah's echtgenoot. Maar een handshake away van de grande dame zelf en net als zij ongelooflijk interessant en inspirerend. Opgroeien met Oprah zorgde ervoor dat ik durfde te dromen. 'Ongeacht je afkomst of uiterlijk kun je alles berei ken, als je maar in jezelf gelooft' was haar boodschap. 'Jij bent jij, met jouw unieke talenten, en alleen jij kunt iets van je leven maken.' Omdat dit soort uitspraken elke show langskwamen, zijn ze denk ik ergens in mijn hoofd opgeslagen. Ik heb net als zij nooit voor de veilige weg gekozen, maar altijd mijn hart gevolgd. En net als zij heb ik de no dige tegenslagen gehad. Dat is wat goeroes zo inspirerend maakt: hun verhalen zijn voor iedereen herken baar. Toen mijn relatie uitging, het finan cieel moeilijker was en mijn vader overleed, bleef ik geloven dat ik er bovenop zou komen. Sterker nog: ik ging op zoek naar werk en een rela tie waar ik honderd procent tevreden over was. Mijn omgeving vond me best kritisch, maar waarom zou ik voor minder gaan? Ook die bood schap kwam in haar shows langs: 'Je bent het waard.' Dat probeer ik nu mijn dochtertje mee te geven. Als ze 's avonds opsomt van wie ze allemaal houdt, sluit ze af met: 'mezelf'." 41 281 zaterdag 8 april 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83