'OMIE INSPIREERT' magazine 27 voor mij én vrouwen over de hele wereld. Ik geef haar wijs heden namelijk door via de online community voor vrou wen Heart of All Women die ik mede heb opgericht. Je kunt in elke fase van je leven nog enorme stappen maken, daar is Emma het levende bewijs van. Ze heeft geleerd om voor zichzelf op te komen en voor zichzelf te zorgen toen niemand dat deed. Ze heeft de oorlog meegemaakt, is op de vlucht geweest en tijdens razzia's opgepakt, maar ze is nooit bij de pakken neer gaan zit ten. Ik leerde van haar om door te zetten, mezelf te blij ven ontwikkelen en niet te oordelen. 'Oordelen is mak kelijk. Kijk eerst eens wat er achter iemand zit.' Ook mijn kinderen hangen aan haar lippen. 'Omie is mijn held', zegt mijn zoon van 21. Hij gaat met vrienden op bezoek in het verzorgingstehuis. Dan voeren ze hele gesprekken over studie, stages, financiën, liefde, seksualiteit en over keuzes maken. Hij deelt zijn onzekerheden. 'Is dit meisje iets voor een relatie of niet?' Dan vertelt ze hoe zij het in haar verkeringstijd deed en zie ik haar glimmen." onze goeroe. Hoewel ze het zelf nooit zo zou noe men. 'Goh, ik inspire rend? Wie had dat nou gedacht.' Emma is een slimme vrouw. Ze was een gelijkwaardige spar ringpartner voor mijn opa, die carrière maakte bij KPMG. Maar ze was ook druk met de zorg voor haar gezin en haar jongere broertje. Sinds mijn opa 9 jaar geleden overleed, is ze zich helemaal op persoonlijke ont wikkeling gaan storten. Hoewel ze grappig genoeg haar been nog steeds in haar nek kan leg gen, takelt ze lichamelijk wel steeds verder af. Maar ze geeft niet op en gaat opgewekt door met het verslinden van psycho logische boeken en biografieën. Dat maakt haar een voorbeeld Nienke van Bezooijen (50) uit Zutphen: coach en mentor Getrouwd met: Piet (65) Kinderen: Anne-Willemijn (22) en Emiel (21) Nienke: „Ze kan alleen nog maar in bed liggen, mijn oma Emma, maar geestelijk is ze nog glas helder. Sterker nog: met koetjes en kalfjes hoef je bij haar niet aan te komen. 'Hoe gaat het écht met je? Waar ben je mee bezig?' Daar wil ze het over heb ben. En dan geeft ze adviezen waardoor je met nieuwe inzich ten en ideeën weer naar huis gaat. Ze is wijs, nuchter en heel inspirerend voor iedereen in haar omgeving. Dat maakt haar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82