'IK VERDIEN NU GELD MET MIJN PASSIE' Gert-Jan van der Kooij (37) uit Monster: Stoepkrijter des Vaderlands Getrouwd met: Beata (42) Kinderen: Sophie (8), Daphne (6) en Laura (5) Gert-Jan: „Het hebben van een goed leven is het grootste gevaar voor het hebben van een geweldig leven, zeggen David en Arjan. Dat gold zeker voor mij. Drie jaar geleden gaf ik mijn leven een 7. Ik had een goede baan als ICT-werkplekonder- steuner bij de overheid, leuke colle ga's, een fijne relatie en lieve kinderen. Ik las weieens zelfhulp boeken, omdat ik een sluimerend gevoel had dat er meer was, maar ik deed er niet echt iets mee. Door het jaarprogramma van David en Arjan geef ik mijn leven nu een dikke 9 en verdien ik geld met mijn passie: stoepkrijten. 'Denk je dat er meer uit je kan komen dan wat je nu laat zien?' Dat was tijdens hun kennismakings workshop de vraag die mij prikkelde. Stoepkrijten vond ik al leuk toen ik de pabo deed. Ik werd er heel blij van. Maar natuurlijk dacht ik: daar kun je geen droog brood mee verdie nen. Ik was ervan overtuigd dat ik niet kon tekenen. Vroeger haalde ik daar altijd onvoldoendes voor. David en Arjan hebben me geleerd om belemmerende overtuigingen opzij te zetten en vanuit vertrouwen en en thousiasme aan de slag te gaan. 'Durf groot te dromen.' Ik ben een stuk zekerder geworden en sta voor mijn werk. Ook financieel: ik vraag minimaal 600 euro voor een teke ning, die ik bijvoorbeeld maak voor openingen, feesten en jubilea. Maar ik doe het ook nog steeds gewoon voor mezelf, op pleintjes en straten in de stad. Het mooist zou zijn als ik mensen met stoepkrijten kan verbinden. Op de speciale stoepkrijtdag op 2 juli wil ik zoveel mogelijk mensen op een groot plein iets gaafs laten maken. Soms komen er bij nieuwe ideeën nog wel negatieve gedachten op, maar ik heb geleerd om hier een mantra tegenover te zetten: 'Ik hou van mezelf, accepteer mezelf en geloof wat mensen zeggen.' In het begin had ik daar veel moeite mee, maar het werkt echt. Door David en Arjan ben ik uit de slachtofferrol gestapt en neem ik verantwoordelijkheid voor mijn leven. Ook op het gebied van relaties. Mijn vrouw en ik hadden weinig tijd voor elkaar. Door onze relatie prioriteit te geven en weer uitjes voor het hele jaar te plannen, is het cijfer dat ik onze relatie geef gegroeid naar een 10." 261 zaterdag 8 april 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81