'DOOR HAAR BEN IK WEER MEZELF' De een is gratis en cle ander kost een smak geld. Maar een ding hebben ze gemeen-, ze wijzen ons de weg naar een gelukkiger leven. Vier geïnspireerde volgelingen over hun goeroe. magazine 25 Tekst ANNE BONTHUIS Foto's KOEN VERHEIJDEN Illustraties TRIK Mandy Visser (42) uit Hendrik-ldo-Ambacht: ondernemer Getrouwd met: Ronald (52) Kinderen: Skip (9) Mandy: „Mijn gezin, fami lie, sociale contacten, mijn bedrijf: jarenlang heb ik mezelf voor alles en ieder een weggecijferd. Ik was al leen maar aan het 'redderen'. Of ik gelukkig was, daar stond ik niet bij stil. Op een gegeven mo ment hield ik het niet meer vol. Is dit het nou? Wie ben ik nou eigenlijk? Ik wist het niet meer. Tot ik Margriet tegenkwam. Met haar pro gramma's stimuleert ze vrouwen om te gaan doen wat ze echt willen en de controle terug te krijgen over hun leven. 'I rule, I de cide' zijn haar beroemde woorden, die ik dagelijks herhaal. Ze laat je inzien dat je jezelf centraal moet stel len om gelukkig te worden. Het is toch schokkend dat je wel weet waar iedereen om je heen van houdt, maar niet waar je zelf van houdt? Ik ben overal opnieuw naar gaan kijken. Mijn werk als virtueel assistent voor on dernemers, mijn relaties, mijn huwelijk en zelfs mijn kleding en schoenen. Wat doe ik voor anderen en wat voor mezelf? Waarom heb ik zwarte kleding in mijn kast als ik eigenlijk heel kleurrijk ben? Het is alsof ik wakker werd. Daardoor kwam alles in een stroomversnelling. Ik stopte met mijn bedrijf, in vesteerde zowel innerlijk als uiterlijk in mezelf en leerde nieuwe mensen kennen die goed bij me passen. Sommige oude contacten verwaterden. Ook dat hoort erbij als je niet meer bezig wilt zijn met wat anderen van je vinden. Ik denk dat we goeroes als Margriet in deze tijd hard nodig hebben, omdat we zo bezig zijn met wat we denken te willen - een mooi huis, grote auto, goed be taalde baan voor de nog grotere hypotheek, verre reizen, perfecte kinderen, een rijk sociaal leven en ook nog een killerbody - dat we daardoor steeds ver der verwijderd raken van onze kern. We passen ons aan, ook als het ergens niet goed voelt. Ik heb gemerkt dat het niet makkelijk is om dat te door breken, maar je kunt het trainen. Mijn man wilde aan vankelijk graag dat ik ge woon geld bleef verdienen, dus hij was niet blij toen ik met mijn bedrijf stopte. Dat maakt het voor mij de moei lijkste beslissing van mijn leven. Nu ik weer mezelf ben, vrolijk ben en zin heb om nieuwe dingen te onderne men, ziet hij ook in hoe goed dit is. Alles was voorspel baar en nu ligt alles open. Dat is enorm bevrijdend." WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80