OZCAN AKYOL Supportershome FC Twente dicht na vondst harddrugs °e^$> 6 65'00* a \H©e Column Voor veel mensen vormt elke beslissing van Donald Trump een goede reden om wild te fulmineren tegen diens onaangepaste karakter. Toen de Amerikaanse president afgelopen week, volkomen onverwacht, luchtaanvallen op een Syrische luchtmachtbasis liet uitvoeren, stonden de criticasters weer in de rij om er schande van te spreken. Maar waarom eigenlijk? vroeg ik me af. We kijken al jarenlang machte loos naar de totale ineenstorting van Syrië, een land dat door een weinig tactvolle despoot is kapot gemaakt. Deze week verschenen er beelden van kinderen die slachtoffers van een gifgasaanval waren, maar we zagen al veel eer der dat mensenrechten werden geschonden en internationale ver dragen soms niet meer golden. Louter uit diplomatieke overwe gingen is een volstrekt inhumane situatie gecultiveerd, soms met tragikomische toestanden tot ge volg, zoals de Amerikanen die zo wel de militante Koerden als de Turken steunen in hun strijd - twee aartsvijanden met verschil lende belangen. Donald Trump had eerder, toen hij nog geen president was, in ka pitalen getwitterd dat hij een mili taire interventie in Syrië zeer dom zou vinden: "Very bad things will happen and from that fight the Uni ted States gets nothing'. Dit bericht, van drie jaar geleden, werd giste ren op sociale media gretig ver spreid door de chronische tegen standers van de president. Ze von den hem niet consistent. Ik vond dat nogal een matig ar gument van die beroeps- boeroepers. Dat het een en ander aan Donald Trump mankeert, be hoeft geen uitleg, maar de man heeft nu voor het eerst ge toond dat hij niet alleen een koppige betweter is. Hij doet ken nelijk ook aan voortschrijdend in zicht, op zijn eigen onvoorspelbare manier, iets wat ik meer wereld leiders zou willen aanbevelen. heeft véél te lang geduurd. Wat de gevolgen van zijn beslissing zullen zijn, kan Trump zelf op dit mo ment waarschijnlijk ook niet in schatten. Toch heeft hij een state ment gemaakt: er valt niet met re gels te sollen - Syrië zou alle che mische wapens eerder al hebben ingeleverd, dat was misschien toch een leugen - en het lot van de Sy rische bevolking gaat de Ameri kaanse president aan het hart. De toekomst van Syrië blijft on gewis. Maar er gebeurt eindelijk wat, dankzij die gekke Trump, van wie we maar moeten hopen dat hij de controle behoudt. Trump heeft getoond dat hij niet alleen een koppige betweter is Burgemeester Van Veldhuizen van Enschede zei gisteren 'geen andere mogelijkheden' te hebben gezien dan een politieactie tij dens de wedstrijd van donderdag. „Anders nemen anderen het sta dion echt over." Volgens de poli tie is het aantal bezoekers in het supportershome tijdens de wed strijd minder groot dan voor of na de wedstrijd. Van Veldhuizen erkende dat de operatie niet vlekkeloos was ver lopen. Onder meer de rol van de speaker in het stadion is aanlei ding voor een grondige evaluatie. De speaker veroorzaakte grote verwarring onder toeschouwers. Eerst zei hij dat iedereen de tribu nes moest verlaten, later bleek de maatregel alleen te gelden voor VakP, waar de fanatieke fans bivakkeren. De burgemeester praat ook met FC Twente over de gebeurtenissen van donderdag. In het supportershome hield de politie drie verdachten aan en buiten het stadion nog twee per sonen, allemaal in verband met het drugsonderzoek. Volgens de politie zijn in het home 46 strips met pillen gevonden die als hard drugs worden aangemerkt. De politie onderzoekt of leden van de motorclubs Satudarah en Sau- dara zijn geïnfiltreerd in VakP. De politie spreekt tegen dat tij dens de politieactie is geschoten. Een speciale aanhoudingseen heid heeft wel zogenoemde dum- Burgemeester: ingrijpen van politie tijdens wedstijd was noodzakelijk my's (rubberkogels) afgeschoten op het clubhuis. Die geven een grote knal en brengen doorgaans een schrikreactie teweeg bij om standers. Van Veldhuizen kondigde ver volgonderzoek aan naar relschop pers. Bij de rellen raakte een agente die van haar paard viel aan haar hoofd gewond. Zij maakt het naar omstandigheden goed. klanten vertellen® llsi.vw squareirrrrïïTïïü 3+2 ZITS/ zaterdag 8 april 2017 GO @ÖzcanAkyol Inzicht De geopolitieke impasse in Syrië Het supportershome van FC Twente gaat dicht omdat er in drugs wordt gehandeld. Bij een politie-inval tijdens de wedstrijd tegen PSV werden harddrugs aangetroffen. ANP Enschede Rekenvoorbeelden van de aankoopprijs en het bedrag dat u betaalt per maand Kortere looptijden boetevrij inlossen altijd mogelijk @8' 1* alie filialen is tevens een 0M2X t@§@m 0% riint© 1 op zoom wassenaarstraat 45 centrum stad eindhoven w. van Konijnenburglaan ld - woonboulevard De Kade heerlen In de Cramer 76 Woonboulevard Heerlen middelburg Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere nieuwegein De Liesbosch 70 oosterhout Beneluxweg 3 - naast McDonalds oss Frankenweg 31 - Woonboul. Oss-Oost openingstijden: Maandag t/m vrijdag 09.30-21.00 uur BSsESÏÏISMSl zaterdag 09.30-17.00 uur. zondag gesloten. Contante waarde Totale krediet bedrag Jaarlijks kosten- percentage Debet rentevoet (vast) Termijnbedrag per maand Duur krediet overeenkomst Totaal te betalen bedrag van het krediet €740 €740 €61,67 12 maanden €740 €780 €780 65,00 12 maanden €780 Een niet doorlopend kredietaanbod van Santander Consumer Finance Benelux B.V. Toetsing en registratie BKR. Vraag naar de voorwaarden en standaard informatieblad in de winkel. Woonsquare treedt op als verbonden bemiddelaar. Santander en Woonsquare geven geen advies.U dient zelf te bepalen of het door u gewenste financieel product aansluit bij uw wensen, behoeften en persoonlijke situatie. Ook los leverbaar en in verschillende maten! TV/AudlO/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel HOEKBANKSTEL CBW-erfeend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6