„Vaak, ja. Ik dacht toen: dit is mijn kans, dit moet lukken. Omdat ik weet hoe erg het was om met lood in mijn schoenen naar mijn werk te gaan, heb ik mezelf toen een soort dwangmatigheid opge legd. Sinds die dag ben ik nooit meer opgehouden met studeren en werken." „Dat denk ik wel. Want die tennislessen gaven geen voldoening. Ik miste bij de leerlingen de motivatie om echt iets te leren. Kijk, ik was toen al geen adonis, maar er waren toch dames die halver wege het lesuur veelbetekenend vroegen: 'Zullen we koffie gaan drinken, Erik?' Nee hè! Daar kon ik niets mee. Dat wilde ik niet voor de rest van mijn leven." „Ik was inderdaad technisch veruit de minste, maar mijn mentaliteit was enorm goed. Ik gaf nooit op en sloopte die tegenstanders gewoon." „Dingen doen die je voldoening geven, biedt in zekere zin geluk. Als je moet knokken om iets te bereiken, is die belo ning nog hoger. Ik ben nooit een hoog vlieger geweest. Ook op wetenschappe lijk vlak niet. Ik heb er altijd kei- en kei hard voor moeten werken. Als er dan iets lukt, geeft dat een enorm geluksgevoel." „Kijk, ik heb natuurlijk veel mazzel gehad. Het was toeval dat ik die fysio therapeut ontmoette. En die was ook nog eens zo vriendelijk mij de weg naar de juiste opleiding te wijzen. Op die studie heb ik mijn vrouw ontmoet. Dat is alle maal een geweldig mooi toeval geweest. Geluk kun je niet afdwingen, je moet vooral een beetje mazzel hebben." 41 Carrièreswitch 'De tennislessen die ik gaf, gaven geen voldoening. Ik miste bij de leerlingen de motivatie om echt iets te leren.' Was u zonder deze carrièrewending een ongelukkig mens geworden? U won tenniswedstrijden op mentale kracht, zeggen uw vrienden van toen. Is geesteskracht dan op alles toepasbaar? Kun je zo beter leven? Singing in the brain; Hoe muziek de hersenen kan activeren verschijnt op 19 april (Uitgeverij Athenaeum, €24,50). Dan hoeft geen mens dus ongeluk kig te zijn? Zet je brein aan het werk en het geluk volgt? magazine 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68