Zonder brokken op naar de 100 Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker worden. „Ik heb niet zo goed geslapen, want ik ben gespannen. Ik rij al zestig jaar auto. In Limburg, waar ik destijds woonde, was ik een van de eerste vrouwen die reed. Maar onlangs heb ik mijn knie gebroken. De revalidatie is achter de rug en morgen komt mijn kleindochters rijinstructeur om me te testen. Dat doe ik vrijwil lig, want ik wil geen ge vaar zijn op de weg. Ik heb al eens eerder zo'n test gehad. Ik zit met schroef jes en moertjes in elkaar, maar het functioneert al lemaal nog prima. Je rijdt als een jonge meid, zei de ANWB toen." „Ten eerste hoop ik dat ik voorlopig niet meer val. Een paar dagen gele den gebeurde het me weer, in de badkamer. Lag ik daar in m'n nakie op de koude vloer. Het is net een toneelstuk, hahahaha! Maar ik had niks gebro ken. Daarna ben ik naar het Cobra Museum geweest, omdat een vrien din van me, Willemijn Stokvis, een boek over Cobra had geschreven dat nu in het Engels is ver taald. Als je me naar mijn dromen vraagt, dan denk ik aan dat soort dingen. Als ik daar nog een poosje mee door zou kunnen gaan. En ik hoop nog heel lang te genieten van mijn kinderen, kleinkinderen én achterkleinkind. Een bééldig kind." „Ik ga straks naar het koor. We huren een zaal, we noemen ons Zinges en we treden nooit op. Het is alleen maar voor onze eigen lol. En het is niet met alleen maar ouderen, hoor. We zitten daar met alle leeftijden. Het is zó leuk, joh." 41 Grieteke Meerman 8.00 uur Jenny Schneider-van Egten (90) checkt haar mobiele telefoon voordat ze vrolijk uit bed stapt naar wéér een heerlijke nieuwe dag. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is uw droom? 3 Wat brengt de dag? H Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl 41 zaterdag 8 april 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59