ftl 5 .LEERLINGEN MAKEN KENNIS MET VERSIERTRUCS A Auto's in beslag genomen 'Love is in the air' heet de nieuwe tentoonstelling van museum Terra Maris in Oostkapelle. Leerlingen uit groep 5 en 6 kregen gisteren als aftrap een masterclass 'Sjansen en fixen'. Bromfietsers op de bon aardig tegen me' 'Met Valentijnsdag gaf ik hem een snoeppot' B 'Ze doet niet meer 112 NIEUWS Met slok op 56 km te hard op Bernhardweg et de ruggen tegen elkaar, de ar men ingehaakt, proberen jon gens en meisjes vrijdagmiddag in tweetallen hindernissen te I nemen in de tuin van museum Terra Maris in Oostkapelle. Dat gaat natuurlijk gepaard met een hoop gestuntel en gegiechel. De leerlingen van basisschool De Golfslag in Domburg imiteren het paringsgedrag van vos sen. Een mannetjesvos blijft namelijk nog een half uur aan het vrouwtje vasthangen na de pa ring, leren de kinderen tijdens de masterclass 'Sjansen en fixen'. „Ik vind het een beetje raar", zegt Julian Meeuwse (9) uit groep 6. „Die vossen zitten gewoon aan elkaar vastgeplakt!" Het is de bedoeling dat de leerlingen aan de hand van de voorbeelden uit dierenwereld le ren hoe ze het beste die leuke jongen of dat leuke meisje uit de klas aan de haak kunnen slaan. Leerlingen leren aan de hand van voorbeelden uit de dierenwereld hoe ze het beste die leuke jongen of dat leuke meisje uit de klas aan de haak kunnen slaan De kinderen maken door middel van op drachten kennis met alle versiertrucs. Neem de kiekendief: om het vrouwtje te veroveren biedt het mannetje al vliegend een prooidier aan. Ac cepteert ze 'm, dan staat ze open voor zijn avances. De kinderen spelen daarom een lum- melspel, waarbij overgegooid wordt met een 'prooi'. De Jan van Gent probeert met begroe tingsrituelen het hoofd van het andere geslacht op hol te brengen. De kinderen bedenken alle maal een groet en brengen die in een kring aan elkaar over, net als de vogels. Maar romantische taferelen levert dat niet op: de meeste leerlin gen begroeten elkaar met een 'dab', 'box' of die rengeluid. De masterclass is de aftrap van de tentoon stelling 'Love is in the air' in Terra Maris. Be zoekers van het museum kunnen ontdekken op welke manier dieren elkaar verleiden: bij voorbeeld met geuren, geluiden en veren. De tentoonstelling is nog tot april volgend jaar te zien. 'Wat zie je er leuk uit', zegt hij soms N,°°r Brand (9) Ult Domburg We geven elkaar wel eens kusjes Julian Meeuwse \p) uit Domburg zaterdag 8 april 2017 PC 'S-HEERENHOEK De politie heeft donderdagavond op de Bernhardweg bij 's-Heer- enhoek het rijbewijs afgeno men van een automobilist die 56 kilometer te hard reed. Uit een blaastest bleek dat hij ook onder in vloed was van alcohol. De man reed rond 20.30 uur 116 kilometer per uur waar een maximumsnelheid van 60 geldt. Toen hij moest blazen, 'scoorde' hij 745 Ug/I. VLISISNGEN In twee on derzoeken naar witwassen zijn op Walcheren deze week twee auto's in beslag genomen door het inte grale afpakteam Zeeland West-Brabant. Woensdag werd een Audi SQ5 aan de Nieuwe Vlis- singseweg in Vlissingen in genomen. Een dag later werd in de Johan Lesage- straat in Middelburg beslag gelegd op een Mercedes CLS 350. De twee ver dachten worden, los van el kaar, verdacht van witwas sen. In beide gevallen be hoorde de auto tot het duurdere segment en was dat niet in overeenkomst met het inkomen van de verdachten. Romantiek in het museum Cornelleke Blok Oostkapelle MIDDELBURG Bij een bromfietscontrole op de Oude Vlissingseweg in Middelburg zijn donderdag middag drie bekeuringen uitgedeeld. De controle is gehouden naar aanleiding van klachten van wegge bruikers over bromfietsers die vanaf de Schroebrug en de Oude Vlissingseweg met hoge snelheid richting Oost-Souburg rijden. Het snelheidsverschil tussen met name schakelbrom mers en fietsers is zo groot dat dit regelmatig erg ge vaarlijke situaties oplevert. Drie bromfietsers kregen een bekeuring: één omdat er geen spiegels op het voertuig zaten en twee omdat hun brommers waren opgevoerd. „Ik heb al verkering. Hij heet Youri. Tijdens het overblijven in de middag pauze vroeg ik het ge woon. Dat vond ik wel heel spannend hoor, want ik -Laura Vader had nog nooit aan iemand verkering ge vraagd. Hij moest er even over nadenken, maar later in de klas zei hij 'ja'. Ik vind hem grappig en leuk, omdat hij heel veel grapjes maakt. Hij ziet er ook leuk uit: hij heeft blond haar en hij is langer dan ik. Zijn kleur ogen weet ik eigen lijk niet. Toen het Valen tijnsdag was, heb ik hem een snoeppot gegeven, en A. k hij heeft aan mij een zak snoep gegeven. We spelen vaak samen in de speeltuin en met de hond. 'Wat zie je er leuk uit', zegt hij soms. Maar verder merk ik er ei genlijk niet veel van dat we verkering hebben." Nu vind ik eigenlijk niemand leuk, maar vroeger wel. Ze heet Eva. Toen we in groep 4 zaten gingen we vaak samen op de trampoline. Ik heb nooit tegen haar gezegd dat ik haar leuk vond. Ik wist niet zo goed hoe dat moest. Toen vond ik haar heel aardig, maar nu niet meer, omdat ze niet meer aardig tegen mij doet. Het is een beetje vroeg om al verkering te hebben, vind ik. Van de liefde weet ik niks. Ik zie het wel eens op televisie, maar dan zap ik. Ik vind het saai. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA „Ik heb verkering met Wesley, al best wel lang. Ik zit in groep 6 en hij in groep 5. Ik weet niet meer precies hoe we verkering kregen. Ik geloof dat hij het aan mij vroeg. Hij is grappig en lief. Hij zegt soms domme din gen, of dan struikelt-ie bij voorbeeld ergens over. Dan moet ik heel erg om hem lachen. We spelen vaak samen buiten. Dan gaan we hutten bouwen. Hij schrijft me op school wel eens briefjes. Als ik even niet oplet, dan legt-ie er ineens eentje op mijn tafel. Hij schrijft 'ik hou van jou' of 'jij bent nummer één'. Dat soort dingen. An dere kinderen uit mijn klas zijn altijd super benieuwd wat erop staat, maar ik laat die briefjes nooit lezen. Verke ring hebben is heel leuk. -Noor Brand Gewoon omdat we heel veel van elkaar houden. We geven elkaar wel eens kusjes. Bijna nooit op het schoolplein, maar wel thuis. En we vertellen el kaar geheimen. Ik denk dat we later gaan trouwen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41