30 De echte fans verzinnen in Het is zo onderhand net zo slopend als de titelrace zelf: het bespiegelen van de titelrace. Elke week een nieuwe Wedstrijd van de Waarheid, elke week een nieuw rekenmodel, elke week nieuwe doem- en hoopscenario's. Tijd voor een kleine ode aan de koffiedikkijker. Er gaat niets boven Groningen Een heel enkele keer raakte Thiemo de Bakker er één. Zo'n toverbal die je er ineens aan herinnert hoeveel talent hij heeft. Meteen daarna vlo gen de forehands hoog in de tri bune of diep in het net. De rentree van De Bakker, giste ren in het Davis Cup-duel met Bos nië, deed af en toe pijn aan de ogen. Loeiharde aces werden afgewisseld met dubbele fouten, volleywinners met mishits. Het viel De Bakker niet te verwijten. Een halfjaar lang kon hij door een hardnekkige elle boogblessure niet tennissen. Dat de nieuwe captain Paul Haarhuis hem als tweede enkelspeler opstelde was een gok, en niet bepaald een gok uit luxe. Had hij gekozen voor één van de twee jeugdige talenten, Talion Griekspoor of Botic van de Zandschulp, was het evengoed een gok geweest. De Bakker zakte door zijn blessure naar plaats 434 op de wereldranglijst. Griekspoor staat op 289, Van de Zandschulp 344ste. Het geeft de penibele situatie van het Nederlandse mannentennis nog maar eens aan. De ruime Davis Cup-ervaring van De Bakker gaf de doorslag. Boven dien zag Haarhuis hoe hard De Bakker de afgelopen drie maanden op de bondsbanen in Almere had gewerkt aan zijn herstel. Zeer ge disciplineerd en professioneel, al dus de captain. Bezinning „Thiemo is misschien wel fitter dan ooit. Die blessure was voor hem een moment van bezinning. Wat wil ik nog, de komende tijd?", legde Haar huis donderdag zijn keuze uit. „Hij is 28 en kan nog jaren mee." Maar Damir Dzumhur (ATP-73), de oerdegelijke kopman van Bosnië en Herzegovina, was snel klaar met De Bakker: drie keer 6-2. Omdat Robin Haase eerder op de middag van Mirza Basic won (6-4, 6-2, 5-7, 6-3), is de stand 1-1 en wordt het treffen in Zenica, met als inzet een promotieduel naar de wereldgroep, pas op de slotdag beslist. Of De Bakker morgen bij een eventuele 2-2-stand voor het beslis sende punt moet zorgen, of dat het dan aan Griekspoor is, wilde Haar huis nog niet zeggen. De Bakker zelf zal geen nee zeggen. „Als we een paar man hadden gehad die wekelijks op het hoogste niveau spelen, had ik nu met liefde een stap teruggedaan", zei hij. „Maar we weten dat er na Robin een groot gat gaapt. Dat ik van Dzumhur verlies, was ingecalculeerd. Met het oog op zondag is het lekker dat ik een potje heb gespeeld." De Bakker zag gisteren dat hij zelfs voor het spelen van een future, het derde niveau van het mondiale tennis, nu is veroordeeld tot een start in het kwalificatietoernooi. „Boeit me niet", zei de man die als junior Wimbledon won, maar bij de profs bleef steken op een maxi male plek 40. „Ik voel me zo veel chiller dan vorig jaar. Het zal moei lijk worden om terug te komen, maar ik weet ook dat het snel kan gaan. Ik ben blij dat ik weer tennis en heb er weer plezier in. Dat telt voor nu." De vermaarde wis kundige Aad de Mos uit Den Haag heeft het allemaal al eens haarfijn uitgelegd: „Eenentwintig is vijf. Ik reken AZ erbij dat zijn er vier, en dan die drie is zeven. Die hebben dan dus vier wedstrij den, drie punten." Zo simpel is het dus. Als we allemaal zo konden hoofdrekenen als Aad, zou de titelrace in de eredivisie niet zo ingewikkeld zijn, sterker nog: hij was allang beslist geweest. Maar wij gewone stervelingen raken er maar niet over uit gefi losofeerd, aan de bar en bij het koffiezetapparaat, in de kantine en bij de slager. Als die toch eens wint van die, en die wint van die, dan zou het zomaar kunnen dat zus en zo, althans: als die tenminste verliest van die. „Zondag wordt écht een heel belangrijke wedstrijd!" Het is de zin die ik in het kalenderjaar 2017 het meest heb gehoord van alle zinnen. Op elke maandag vergadering met de sportredac tie krijg ik er een kleine lach- stuip van: sinds de winterstop is elk weekend zogenoemd 'cruciaal'. Elk weekend gaat het gebeuren. Elk weekend op nieuw wordt het kampioen schap beslist. „Nee, ja, maar nu écht." Voorsprong Dat Feyenoord voor het eerst sinds mensenheugenis aan kop gaat in de eredivisie, speelt een rol natuurlijk. We zijn dat niet meer gewend in Nederland, en daarom bespiegelen we ons suf met zijn allen. Houden ze het vol? Is drie punten voorsprong wel genoeg? Welke scenario's kunnen ertoe leiden dat het tóch nog mis gaat? In Amsterdam leidt dat al maanden tot een curieus soort vertrouwen dat het vanzelf wel STAND goed komt. In Rotterdam wordt het speelschema elke week minu tieus doorberekend, geanalyseerd, opgedreund, bespiegeld, be schouwd, overpeinsd, gereflec teerd en getheoretiseerd. Achter volger PSV heeft het in die zin het makkelijkst: die zijn sinds don derdagavond afgehaakt, net zo lang tot ze weer aanhaken. Een goede kennis met een Fey- enoord-hart zit meerdere keren per week met zijn 10-jarige zoon complete scenario's te berekenen, 's ochtends in de auto op weg naar school. Bloedserieus nemen ze dan het competitieschema door, stapsgewijs, van alle drie de top clubs. Het is een aandoenlijk tafe reeltje. Eerst wordt een 'doemsenario' uitgetekend waarbij Feyenoord struikelt over PEC Zwolle, en daarna thuis gelijkspeelt tegen FC Utrecht. Vervolgens wordt een 'realistisch scenario' genotuleerd in het aantekeningenboekje van papa's iPhone, netjes naast de speelschema's van Ajax en PSV. Voor doorgewinterde koffiedik kijkers is het belangrijk om elke speelweek afzonderlijk te bekij ken, dus van week tot week, in Exclusieve Lezersreis FLETCHER HOTELS 3 dagen genieten nabij Groningen Geldig t/m aankomst 31-08-2017 Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl zaterdag 8 april 2017 De nummer 434 heeft er weer lol in Koffiedik was nog nooit zo slopend Het Davis Cup-duel tussen Bosnië en Nederland wordt pas op de slotdag beslist. De rentree van Thiemo de Bakker, een gok uit nood van captain Paul Haar huis, pakte niet goed uit. Rik Spekenbrink Zenica Thiemo de Bakker. FOTO JAN-WILLEM DE LANGE Tekst Sjoerd Mossou Met vijf duels te gaan lijkt PSV nu afgehaakt in de titelstrijd. Maar niets is nog zeker. 1 FEYENOORD 29-72 (77-19) 2AJAX - 29-69 (62-19) 3PSV 29-65 ->W~ (56-20) Inbegrepen 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x heerlijk 2-gangen diner op de dag van aankomst Toegang tot de Health Club Informatiepakketje van de omgeving inclusief fiets- en wandelroutes Gratis WiFi Gratis parkeren Net onder de historische stad Groningen ligt het gezellige Familiehotel Paterswolde. Door de ligging in het groen, maar op steenworp afstand van de bruisende stad Groningen vormt dit hotel een ideale uitvalsbasis voor leuke dagjes uit. Groningen staat onder andere bekend om de Martinitoren, Grote Markt, grachten, boetiekjes en warenhuizen. Vanuit het hotel kunt u eindeloos fietsen en wandelen door het prachtige landschap. Waterliefhebbers kunnen genieten van een vaartocht op het Paterswoldsemeer. Fletcher Famliehotel Paterswolde Dit Luxe 4-sterren hotel is door de unieke ligging een echte aanrader voor liefhebbers van stad en natuur. Na een fijne dag in de omgeving is het hier heerlijk thuiskomen. Er is een sfeervol a la carte restaurant, gezellige bar en royaal terras. Tevens beschikt het hotel over een Health Club met binnenzwembad, sauna, Turks stoombad, solarium en fitnessruimte. Het zal u aan niets ontbreken. Meer informatie en boeken: Ga voor Er gaat niets boven Groningen naar onze website reiskatern.nl/pzc/fletl708 of bel met Fletcher Familiehotel Paterswolde 050 - 309 54 00 Dit arrangement is geldig t/m aankomst 31-08-2017 (m.u.v. feestdagen en evenementen) o.b.v. verblijf van twee personen op een standaard tweepersoonskamer. De prijs is exclusief tax and handling fee (€2 p.p.p.n.). Hotel met historie nabij Groningen Nabij het Paterswoldsemeer V Inclusief 2-gangen diner Gratis toegang tot de Health Club

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30