WEEKEND 'Koester je dagelijkse zorgen' È^ÉiÊËÈÊ&ï -.^SSSf ErikScherder Kevin de Nooijer Overheid roept banken op slapende tegoeden over te dragen Walcheren Interview Bressiaander wil zijn geluid laten horen met politieke partij Het gaat waarschijnlijk om vele miljoenen euro's. Nu mogen finan ciële instellingen het geld houden als zich nooit een erfgenaam meldt. Demissionair minister Ronald Plasterk van Binnenlandse Zaken roept banken en verzekeraars op het voorbeeld te volgen van de Volksbank, het moederbedrijf van SNS, ASN Bank en RegioBank. Die heeft zich vorige maand vrijwillig gemeld bij het Rijksvastgoedbe drijf, dat namens de overheid onbe heerde nalatenschappen beheert en speurt naar erfgenamen. „Nu is het nog zo dat banken niet actief op zoek gaan naar eventuele nabestaanden van een overleden klant", zegt een woordvoerder van Plasterk. „Als zich nooit iemand meldt, vervalt het tegoed op een ge geven moment aan de bank. We juichen het toe dat er nu een bank is die deze situatie vrijwillig wil veranderen." Plasterk wil dat ook andere ban ken en verzekeraars hun slapende tegoeden overdragen aanmelden bij het Rijksvastgoedbedrijf. „Elke vorm van samenwerking is wense lijk", zegt zijn woordvoerder. „Als het er maar toe leidt dat meer erf genamen krijgen waar ze recht op hebben." 400 miljoen In België zijn banken wettelijk ver plicht slapende tegoeden over te dragen aan de overheid. In een spe ciale kas zit inmiddels ruim 400 miljoen euro. Het is niet bekend hoeveel geld Nederlandse overle denen nog op de bank hebben staan. De Volksbank - in handen van de Staat - telt elk jaar tientallen klan ten die volgens de eigen admini stratie 115 jaar oud zouden zijn. „Wij vermoeden dat die mensen zijn overleden, maar dat weten we niet 100 procent zeker", zegt een woordvoerder. „We hebben name lijk zeer beperkt toegang tot regis- We juichen het toe dat er nu een bank is die deze situatie vrijwillig wil veranderen ters, zoals de gemeentelijke basis administratie. Als je redelijkerwijs kunt aannemen dat iemand is over leden, vinden wij dat actief gezocht moet worden naar erfgenamen." Sinds 2014 is er in Nederland een loket Slapende Tegoeden. Daar kunnen erfgenamen zich melden als zij vermoeden dat er een sla pende bankrekening is. „Het idee om de namen van klanten met sla pende tegoeden die 115 jaar zijn over te dragen aan het Rijksvast goedbedrijf, is nieuw", zegt een woordvoerder van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB). De NVB gaat het met haar leden be spreken. P13 Nieuwsmedia -«Sfe- Mi ZEELAND14 Rijk wil spaargeld overledenen Het Rijk wil dat banken en verze keraars de slapende tegoeden van overleden klanten overdra gen aan de overheid. Peter Winterman Den Haag —Woordvoerder minister Plasterk zaterdag 8 april 2017 Zaterdag bewolkt met zon,zondag 15°C fraaie dag pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1